Results 1 to 14 of 14

Thread: Мнение относно обява

  1. #1

    Default Мнение относно обява

    Здравейте. Решил съм да си закупя кола до края на лятото и започнах от сега да разглеждам.
    Тъй като бюджета ми е доста скромен (около 2,000 - 2,500), предпочитам поне да има донякъде визия колата и затова съм се спрял на Алфа 147.

    Намерих доста евтини коли, но нищо не е споменато за тях в допълнителното описание на обявата и реших да потърся мнение тук, тъй като няма към кого другиго да се обърна.

    Една от колите, която най-много ми грабна окото е тази -
    http://www.cars.bg/c1647388

    Разгледах още няколко на подобна цена и ми изглежда, че собствениците просто се опитват да ги пробутат - нереално ниски цени.

    Абсолютно нищо не разбирам от коли, за съжаление.

    Благодаря предварително.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by crawlinn View Post
    Здравейте. Решил съм да си закупя кола до края на лятото и започнах от сега да разглеждам.
    Тъй като бюджета ми е доста скромен (около 2,000 - 2,500), предпочитам поне да има донякъде визия колата и затова съм се спрял на Алфа 147.

    Намерих доста евтини коли, но нищо не е споменато за тях в допълнителното описание на обявата и реших да потърся мнение тук, тъй като няма към кого другиго да се обърна.

    Една от колите, която най-много ми грабна окото е тази -
    http://www.cars.bg/c1647388

    Разгледах още няколко на подобна цена и ми изглежда, че собствениците просто се опитват да ги пробутат - нереално ниски цени.

    Абсолютно нищо не разбирам от коли, за съжаление.

    Благодаря предварително.
    От къде си? Не я взимай без някой, който да разбира защото можеш да се вкараш в приключение. Чуеш ли някакво тракане от към картера отиваш на 1000лв. ремонт

  3. #3
    започва да се пристрастява PagkoTo's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Posts
    50

    Default

    В този ценови клас, който търсиш ти, по добре се откажи от 147. Ще вземеш точно такава, дето някой иска да я пробута. Или вдигни малко бюджета, или се насочи към 145/146 примерно (ако държиш на марката). Хубави 147 започват поне от 3К нагоре.
    Алфа Brera 2.2 JTS 185 к.с. - новото бижу
    Алфа GT 1.9 JTD 16V 150 к.с - бившата красавица
    Алфа 147 1.9 JTD 8V 115 к.с. + чип ~140 коня под капака бивша красавица
    Алфа 145 1.9 JTD 8V 105 к.с - първата любов

  4. #4
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by crawlinn View Post
    Здравейте. Решил съм да си закупя кола до края на лятото и започнах от сега да разглеждам.
    Тъй като бюджета ми е доста скромен (около 2,000 - 2,500), предпочитам поне да има донякъде визия колата и затова съм се спрял на Алфа 147.

    Намерих доста евтини коли, но нищо не е споменато за тях в допълнителното описание на обявата и реших да потърся мнение тук, тъй като няма към кого другиго да се обърна.

    Една от колите, която най-много ми грабна окото е тази -
    http://www.cars.bg/c1647388

    Разгледах още няколко на подобна цена и ми изглежда, че собствениците просто се опитват да ги пробутат - нереално ниски цени.

    Абсолютно нищо не разбирам от коли, за съжаление.

    Благодаря предварително.
    Става за резервни част ! Тая кола за 900 € и при това регистрирана...Със сигурност в Италия е била бракувана
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Става за резервни част ! Тая кола за 900 € и при това регистрирана...Със сигурност в Италия е била бракувана
    Те повечето, които се продават тук, са такива. Даже на някои стоят и лепенките

  6. #6

    Default

    Хаха, бързо ме върнахте на земята.
    Искам да си взема кола за да ходя с нея до университета, а след това живот и здраве ще отида на студентска бригада и най-вероятно ще взема нещо по-стабилно.

    Ако не 147, имате ли някакви други предложения? Не държа да е Алфа, щом няма да е 147.

  7. #7
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Те повечето, които се продават тук, са такива. Даже на някои стоят и лепенките
    Може да са от тези дето са rottamare .Смисъл тук има промоции даваш твоята за rottamazione и ти дават отстъпка 3-4 хиляди евро да си купиш нова от същата марка.Някой си дава Алфата 147 прави и се rottamazione примерно се оценява 3000 € и с толкова му се прави отстъпка примерно за закупуване на Джулия .А Алфата 147 идва в България но не значи,че е умряла тотално !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  8. #8
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by crawlinn View Post
    Хаха, бързо ме върнахте на земята.
    Искам да си взема кола за да ходя с нея до университета, а след това живот и здраве ще отида на студентска бригада и най-вероятно ще взема нещо по-стабилно.

    Ако не 147, имате ли някакви други предложения? Не държа да е Алфа, щом няма да е 147.
    Е...щом така разсъждаваш....няма да си купиш Алфа....липсва ти страстта...взимай някой голф..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #9
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Ако бюджетът ти е 2000,взимай нещо за 1000,че да му се порадваш известно време.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  10. #10

    Default

    В какъв смисъл? С другите 1000 да платя за ремонтите ли?

  11. #11
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Вземи си една 145-146 JTD и ще бъдеш приятно изненадан от евтина поддръжка , добър разход и вървеж. Ама хубаво гледай като даваш пари.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  12. #12
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by crawlinn View Post
    В какъв смисъл? С другите 1000 да платя за ремонтите ли?
    Еми все ще искочи нещо,и вместо да кършиш пръсти,веднага ще запушиш дупката.Може пък да извадиш късмет и да си имаш кинти за гориво цяла година
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  13. #13

    Default

    Благодаря за отговорите, най-вероятно ще взема нещо по евтино, но ще го постегна.

  14. #14
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Е то по-евтино от 2000-2500 само от автоморга или на преклонна възраст.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •