Results 1 to 8 of 8

Thread: ЕГР

  1. #1
    Младши алфист pnovakov98's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Асеновград
    Posts
    22

    Default ЕГР

    Имате ли си някаква представа колко струва премахването на ЕГР и софтуерното му изолиране на 159 1.9 jtdm.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 150hp 2007

  2. #2
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Когато се прави подобно нещо, се прави всичко. Тоест, ЕГР, вихрови клапи и DPF (софтуерно и хардуерно премахване). Така излиза по-евтино, защото софтуера се пипа веднъж (по желание може и силов тунинг), а иначе трябва три пъти да се ремапва, което означава доста по-висока цена. На комплексната услуга цената която аз знам е 600-700 лв., но всичко е индивидуално и зависи от сервиза и ценовата му политика.
    Last edited by AlfaMan; 31-05-2016 at 23:14.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  3. #3
    Младши алфист pnovakov98's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Асеновград
    Posts
    22

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Когато се прави подобно нещо, се прави всичко. Тоест, ЕГР, вихрови клапи и DPF (софтуерно и хардуерно премахване). Така излиза по-евтино, защото софтуера се пипа веднъж (по желание може и силов тунинг), а иначе трябва три пъти да се ремапва, което означава доста по-висока цена. На комплексната услуга цената която аз знам е 600-700 лв., но всичко е индивидуално и зависи от сервиза и ценовата му политика.
    вирховите клапи ги премахнахме преди 4 месеца а ДПФ-а върви заедно с тях ли?
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 150hp 2007

  4. #4

    Default

    70-80 лева е заедно със софтуерното изключване
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09 - Remapped - Ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97 - Ex
    Alfa Romeo Alfetta 2.4 turbodiesel '84
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS '96

  5. #5

    Default

    Доста различни 2 полюса задавате Аз също съм чувал около 600 ... На какви допълнителни от тези "по желание" сте привърженици ?

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2016
    Posts
    46

    Default

    Егр, дпф и ремап всичко е към 600-700лв. Не е лошо да се правят на един път, както ти казаха. Естествено можеш само егр и дпф да оперираш, ако не си привърженик на ремапа

  7. #7
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by kokepa View Post
    Доста различни 2 полюса задавате Аз също съм чувал около 600 ... На какви допълнителни от тези "по желание" сте привърженици ?
    Обикновено, ако махаш само ДПФ, като го продадеш излизаш на нула със софтуерното премахване. Иначе цени и варианти много. Теми също, разтърси и ще се ориетираш. Аз засега не го махам, защото рязко намалих градското
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  8. #8

    Default

    Прочети това:
    "
    Филтърът за твърди частици (на английски: Diesel particulate filter, съкратено DPF) е система за дизелови двигатели, която служи за отделяне на дизеловите сажди от изгорелите газове.
    Тъй като с времето филтърът се запълва, често той е покрит с катализаторен слой от благородни метали, който позволява т.нар. регенериране. При пасивното регенериране, в присъствието на катализатора отложените сажди бавно се окисляват до СО2. Този процес протича при температурен обхват от 350-500°С и се извършва непрекъснато, без водачът на превозното средство да предприема някакви особени мерки. При често градско пътуване пасивното регенериране се оказва недостатъчно. Ето защо в този случай на всеки 1000 до 1200 km е необходимо да се управлява превозното средство на по-дълъг път при постоянна скорост, която задейства процеса на активно регенериране. При него температурата на изходящите газове се повишава до около 600°С и като резултат отложените върху филтъра частици директно изгарят." и сам реши какво да правиш. С МЕС можеш да пускаш регенерацията и отзад става ужас

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •