Results 1 to 9 of 9

Thread: Завеждане на щета.

  1. #1
    започва да се пристрастява D.Dimitrov's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Варна
    Posts
    87

    Default Завеждане на щета.

    Привет колеги имам едно питане , тъй като до сега не ми се е налагало за завеждам щета. Имам пълно каско на алфата. Днес бях малко на гости в Разград и при правене на десен за да избегна една голяма дупка качих колата на бордюра без да искам и огънах прага. Искам да попитам мога ли да заведа щетата и какви са процедурите. Колата е застрахована към "Дал Бог Живот и Здраве". Трябва ли ми протокол от Кат и тнт. Благодаря
    Alfa 159 JTD

  2. #2
    започва да се пристрастява PagkoTo's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Posts
    50

    Default

    Зависи от условията на компанията. Лично аз с "Дал Бог Живот и Здраве" нямам опит, но на други процедирам по следния начин: Отиваш във въпросната компания и попълваш един протокол за това какво се е случило и какво искаш да заведеш като щета. Вече те, след преглеждане на щетата, или ти плащат или ти я оправят (ако си на доверен сервиз). В твоя случай не ти трябва протокол от КАТ, защото щетата е малка и без проблем ще ти я покрият.
    Алфа Brera 2.2 JTS 185 к.с. - новото бижу
    Алфа GT 1.9 JTD 16V 150 к.с - бившата красавица
    Алфа 147 1.9 JTD 8V 115 к.с. + чип ~140 коня под капака бивша красавица
    Алфа 145 1.9 JTD 8V 105 к.с - първата любов

  3. #3
    започва да се пристрастява D.Dimitrov's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Варна
    Posts
    87

    Default

    Ще се обадя още сутринта в офиса да ги видя какво ще кажат.Щетата не е кой знае каква , но се притесних да не се направят, да искат протоколи и тнт , защото всичко става в Разград а аз вече съм си във Варна и не ми се занимава със излишни глупости. Четох че за такива неща уж не се правят много и ги плащат,но личен опит нямам до момента.
    Alfa 159 JTD

  4. #4
    започва да се пристрастява PagkoTo's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Posts
    50

    Default

    Протокол няма как да имаше просто - от ответната страна бордюра ли ще се разпише
    Пишеш паркинг щета и не го мислиш. Слязал си да си видиш колата и си я заварил така. Ако е пълно каското и покрива всичко, няма да имаш грижи. Цялата идея с протокола е ако е станало ПТП или щетата е голяма, защото без протокол се покрива някакъв процент от застрахователната стойност (мисля че 10 или 15). Което в твоя случай ще стигне за направата на прага
    Алфа Brera 2.2 JTS 185 к.с. - новото бижу
    Алфа GT 1.9 JTD 16V 150 к.с - бившата красавица
    Алфа 147 1.9 JTD 8V 115 к.с. + чип ~140 коня под капака бивша красавица
    Алфа 145 1.9 JTD 8V 105 к.с - първата любов

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    257

    Default

    Колега, само побързай, че май до три дена се завеждат, иначе трябва да лъжеш с датата, пък аз за праг писах, че като съм вземал завоя и не съм знаел, че е висок бордюра и... (намисляш си предварително адрес с висок бордюр )

  6. #6
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Виждаш телефоните на компанията ти и им звъниш и казваш, че току що си завил еди къде си (имай готовност да бъдеш там, където има бордюр, който може да ти сгъне прага) и си огънал прага. И ги питаш какво трябва да правиш. Това е най-сигурното.

    Quote Originally Posted by PagkoTo View Post
    Протокол няма как да имаше просто - от ответната страна бордюра ли ще се разпише
    Пишеш паркинг щета и не го мислиш. Слязал си да си видиш колата и си я заварил така. Ако е пълно каското и покрива всичко, няма да имаш грижи. Цялата идея с протокола е ако е станало ПТП или щетата е голяма, защото без протокол се покрива някакъв процент от застрахователната стойност (мисля че 10 или 15). Което в твоя случай ще стигне за направата на прага
    Това е перфектен "съвет", който може да вкара колегата в трета глуха и нищо да не му платят. Помисли как ще огънеш точно прага от "паркинг щета".
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #7
    започва да се пристрастява D.Dimitrov's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Варна
    Posts
    87

    Default

    Днес се обадих на познат който работи там и ми каза да не бързам да ходя в офиса, защото иска да погледне колата и тогава да решим как да заведем щетата. Но определено варианта със паркинг щета отпада. Аз му казах направо какво се случи пак сега ще го мислим като си дойде. Иначе ми се струва че протокол за такова нещо няма да мога да взема предвид факта че от Кат няма да дойдат като им кажа закачих бордюра.
    Alfa 159 JTD

  8. #8
    започва да се пристрастява PagkoTo's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Виждаш телефоните на компанията ти и им звъниш и казваш, че току що си завил еди къде си (имай готовност да бъдеш там, където има бордюр, който може да ти сгъне прага) и си огънал прага. И ги питаш какво трябва да правиш. Това е най-сигурното.


    Това е перфектен "съвет", който може да вкара колегата в трета глуха и нищо да не му платят. Помисли как ще огънеш точно прага от "паркинг щета".
    Еми 2 пъти съм го правил вече. Предна броня отдолу одарена с паркинг щета мина. Баща го блъснаха и смляха заданта врата - пак с паркинг щета мина (там изпуна едни срокове и се наложи като паркинг да го пишем)
    И пак всичко зависи от компанията и условията. Има такива дето дори и паркинг да е - трябва да звъннеш да им кажеш по телефона.
    Last edited by PagkoTo; 30-05-2016 at 14:02.
    Алфа Brera 2.2 JTS 185 к.с. - новото бижу
    Алфа GT 1.9 JTD 16V 150 к.с - бившата красавица
    Алфа 147 1.9 JTD 8V 115 к.с. + чип ~140 коня под капака бивша красавица
    Алфа 145 1.9 JTD 8V 105 к.с - първата любов

  9. #9
    започва да се пристрастява D.Dimitrov's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Варна
    Posts
    87

    Default

    Тези дни ще имам ясното и ще споделя какво се е случило. Важното е че няма сериозни поражения по колата пак праг се изправя и боядисва.
    Alfa 159 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •