Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 69

Thread: Колко ТИРА според вас има между 2-те коли Колеги?

  1. #31
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    И аз съм се пускал с доста от ВАГ групата с мотори 1.8Т (150hp) и не е имало случай да загубя. Имах 145 QV... Конкретно на А3 с този мотор му дават същото ускорение до 100 но след това нещата явно са различни. QV-то ми не беше пипано, като съответно и колите срещу които съм се пускал гледах да бъдат такива.
    Опс. Сега прочетох, че става въпрос за 146 а не за 145. Разликата между двете е близо 3 коли на 400 м.
    Last edited by V@K@T@; 30-05-2016 at 08:50.

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  2. #32
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    По-спряла, по-мудна, по-бавнозагряваща и по-гадна за работа кола от алфата не съм срещал, а съм имал не една или две различни коли досега! Имам и алфа имам и 1.8Т и мога да направя сравнение между VAG и Алфа. И затова мисля че мнението ми е много по-компетентно, а не пристрастно към алфите спрямо колеги които не са и виждали, карали та даже и не са отвивали нито едно болче някога от 1.8Т, но изказват мнение. Искам да попитам на база на какво се изказва мнение, освен на очевадната солидарност към алфите, която няма никакво покритие и не носи на никакъв тунинг, освен спортен филтър, или с главоломно наливане на пари, където пак нещата не стоят на ниво? И всички алфисти знаят това, но не смеят да си го признаят, и постоянно ги изпреварват всевъзможни спреляци по улиците и понеже от силов тунинг на алфа нищо не става, ги тунинговат оптично (циферблати, нова боя, фарчета, стопчета, тъмни стъкла, брони и т.н) и като космическия кораб с оптичен тунинг падне от леко понаправена ЖИГУЛКА - ОЛЕЛЕ МАЙКО и куп оправдания.
    Last edited by Turbo_A3; 30-05-2016 at 12:40.

  3. #33
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Turbo_A3 View Post
    По-спряла, по-мудна, по-бавнозагряваща и по-гадна за работа кола от алфата не съм срещал, а съм имал не една или две различни коли досега! Имам и алфа имам и 1.8Т и мога да направя сравнение между VAG и Алфа. И затова мисля че мнението ми е много по-компетентно, а не пристрастно към алфите спрямо колеги които не са и виждали, карали та даже и не са отвивали нито едно болче някога от 1.8Т, но изказват мнение. Искам да попитам на база на какво се изказва мнение, освен на очевадната солидарност към алфите, която няма никакво покритие и не носи на никакъв тунинг, освен спортен филтър, или с главоломно наливане на пари, където пак нещата не стоят на ниво? И всички алфисти знаят това, но не смеят да си го признаят, и постоянно ги изпреварват всевъзможни спреляци по улиците и понеже от силов тунинг на алфа нищо не става, ги тунинговат оптично (циферблати, нова боя, фарчета, стопчета, тъмни стъкла, брони и т.н) и като космическия кораб с оптичен тунинг падне от леко понаправена ЖИГУЛКА - ОЛЕЛЕ МАЙКО и куп оправдания.
    Предлагам ти дружно да се съберем и с брадви да нацепим личната ти алфа, а след това всички които видим Това смотано возило трябва да се премахва от трасето защото пречи на другите участници в движението със своята си бавнота и проблемност...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #34
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Аз съм ЗА с 2 ръце - миналата седмица и се размина на мойта бракма да я приравня със земята с кофата на багера, но ще превърта скоро и ще отиде в скрападжийното този боклук.

  5. #35
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    1-во ще карам директно по темата. Разстоянието е около 3 стълба.
    2-ро правиш си изводи за марката от приятен модел за каране (145) но не и от приятен мотор (1.4) ако това, което си направил по 1.4-то го беше направил на 2.0 ми се струва, че s3-ките щеше да ги гледаш в огледалото. Возил съм се на 145qv атмосверна, която спокойно мога да кажа, че вървеше повече от стоково S3.
    Изводите за автомобилите от ваг групата съм си ги правил от коли на приятели и от мои такива. Имах един пасат 5-ца 1.8 Т... Такава мъка беше тая кола, че не е истина. Вярно тя е по тежка ама все пак очаквах повече.
    И 3-то това че една кола е трудна за правене не я прави лоша а тъкмо обратното.
    По това си личи кой може да прави коли и кой не. Който може трудните може и лесните нали така. Аз не съм механик или монтьор но не е и нужно да бъда за да си направя някои изводи и заключения. През 4-те години в които карах QV кола от ваг група с този мотор не ме е побеждавала.

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  6. #36
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Какво ще е това QV което ще даде времето на S3-ка - висока 13.хх или ниско 14? и ако има такова нека да заповяда да кара с мойта алфа 1.4 да види 50 метра м/ду нас! Между другото стоковите или със софтуер с3-ките и сега ги гледам в огледалото докато ти си им бил с QV-то ти в тяхното. Я дай клип да вида как изпреварваш С3-ка на 400м

  7. #37
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Turbo_A3 View Post
    Какво ще е това QV което ще даде времето на S3-ка - висока 13.хх или ниско 14? и ако има такова нека да заповяда да кара с мойта алфа 1.4 да види 50 метра м/ду нас! Между другото стоковите или със софтуер с3-ките и сега ги гледам в огледалото докато ти си им бил с QV-то ти в тяхното. Я дай клип да вида как изпреварваш С3-ка на 400м
    Пак се повтарям аз... Търси из форума писания от близкото минало... QV-то на Миро.... Има и в дино графиките и тн за колата...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #38
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Динографиките нямат никакво значение. Знаеш ли колко коли има, които са ДИНО-КРАЛИЦИ, но на пътя и на пистата нещата седят по друг начин. Дайте клипове, дайте времена от измервателната техника на 400м или изкарайте въпросното QV - имам с какво да му отговоря не е проблем. Имам и G-tech така че мога и да го замеря на 400м. На писания отдавна не вярвам особено имайки предвид кой колко може да си кара колата или кой колко е избурил опонента си на старта - това са все фактори които се пренебрегват. Само слушам някакви глупости как спреляк изпреварва С3. Тя тази кола на А3 не може да и стъпи на малкия пръст, та камоли С3.
    Last edited by Turbo_A3; 30-05-2016 at 16:01.

  9. #39
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Да погледнем обективно:

    Quote Originally Posted by Turbo_A3 View Post
    Между другото стоковите или със софтуер с3-ките и сега ги гледам в огледалото
    Quote Originally Posted by Turbo_A3 View Post
    2-ро 2.0 т.с. няма участие с 1.8Т и аз го доказах преди 2-вечери като имам само чип. Ако смяташ софтуера за някакъв мащабен тунинг по-добре да спрем да говориме.
    Quote Originally Posted by Turbo_A3 View Post
    Понеже давахме газ малко с един колега от форума, та имаме спор колко стълба на уличното осветление има между стоковата А3-ка 1.8Т и Алфа 145-ца 2.0тс на двата старта...
    Значи дори ти самия приемаш софтуера за вид тунинг на С3-ката, пък изведнъж не е кой знае какво.
    Ами разликата е толкова, колкото си показал на клипа. Дали е много или не ти ще кажеш. Ама като ти гледам надъханите постове, явно един софт на теб не ти идва толкова малък тунинг. И се надъхваш яко. Браво за което.

    И между другото сток означава автомобил, който е в абсолютно оригиналното си състояние, без нито една промяна. Ако ти не го знаеш това, то ще те цитирам:
    Quote Originally Posted by Turbo_A3 View Post
    по-добре да спрем да говориме.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #40
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Не че софта ми идва малък или голям тунинг на мен брато. Просто казвам че алфите са толкова бавни че е се тая дали а3-ката или с3-ката е със или без чеп. - това искам да кажа и след като има над 20 коли м/ду а3-ката и 2.0Тс-а смятам че без софт ще са с около 5-6 по-малко. Сам си прави изводи колко вървят алфите като цяло.

  11. #41
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    И аз малко да изцапам темата само една А3-ка ми се опънала до сега на 156-цата ама беше 2.0 ТДИ с някакъв ремап. Тези с 1.8Т даже са ми безинтересни.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  12. #42
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Какво има под капака 156-цата ти колега

  13. #43
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Човек или чети внимателно ко пиша за да ме се повтарям или просто спри да пишеш. Достатъчно ясно се изказах. С моето QV няма стоково ауди ваг или кото и да е там животно с 1.8 турбо 150 коня което да ме бие сещаш ли се. Минимум 2 коли на 400 метра... А qv-то което ш разцепи стокова S3-ка е точно това за което спомена колегата по-горе mimouzunov... Возих се на тази кола в София и СРАХ.... Щот не си бях и помислял че едно атмосверно qv може да върви така. Ко ги фалиш тес кенефи осраните не мога да разбера. Казах ти и ти го казвам пак. Не можеш да си вадиш изводи за дадена марка по един модел и то със най слабия мотор. Каквото и да го правиш той си остава 1.4 ts... Верно живнал е доста... Може би дори е най бързото 1.4 в BG ама вземи си направи една алфа с най големия мотор за модела и тогава си вади заключения. А пък ако успееш да се свържеш с колегата на когото е атмосверното qv питай го той ще ти каже за какво става въпрос. Ама тогава няма да ти се вярва

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  14. #44
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Къде е това QV дайте да го видиме и да застава на чертата срещу 1.4 да му пръсна мозъка от място на 400м че май май доста сте само клавиетурни рейсъри.
    И към колегата V@K@T@ Дали те разбрах - вървиш минимум 2 коли пред 150коня а3-ка и казваш, че ще ме изпревари QV-to с мойта алфа 1.4 ли?
    И ако смишиш с QV-то ти да застанеш до малолитражката ми мога да те унижа със а3-ката ми само да не върнеш задна
    И срал пикал се ми е тая. Щом си дриснал в атмосверка си представям какво би направил в 10сек кола - там ще е страшно ахахахахха
    Last edited by Turbo_A3; 30-05-2016 at 21:14.

  15. #45
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Пак се повтарям аз... Търси из форума писания от близкото минало... QV-то на Миро.... Има и в дино графиките и тн за колата...
    Разбрах че тази кола отдавна не е в движение и се разпродава на части. Ако е така - ЗАЩО Я КОМЕНТИРАМЕ!

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •