Колата я взех със скърцащи тампони на горните носачи. Носачите бяха оригиналните TRW. Тампоните не мога да преценя дали са били сменяни някога през 13-те години преди да стигне до мен. Тъй като единия шарнир не ставаше за нищо смених направо и двата носача с OCAP от AXM. Избрах ги според цената като гледах да не са и най-евтините. Естествено след няма и 500 километра се разскърцаха зверски. В сервиза ми смениха само тампоните с някакви "английски" както се изразиха. След невероятното постижение от 2000 километра скърцането отново е тук. Тампоните на стабилизиращата щанга са super pro а и звука си е същия като преди и затова съм се насочил към носачите.
Преди да я заведа на доктор обаче искам ако може някой, който е наясно да обясни как "работят" тия тампони. Гледам, че има много мнения, че превърти ли втулката и край. След като не трябва да се върти тая втулка защо тогава трябва да се смазва вместо да се обездвижва. Може въпросите да са ми глупави, но е важно да знам принципа да действие. Принципно се сещам за доста начини как да се направи така, че втулката да не превърта много повече от 2000 километра. Обаче ако трябва да лагерува в гумата тогава нещата са съвсем различни.