Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 51

Thread: Теч в хидравликата на волана

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Няма нищо тайно...ти го правиш такова.Чисто и просто съм му обяснил какво съм направил в полеви условия и ако реши да прави нещо подобно и вземе,че се получи и при него,значи може да се каже,че е изпитано и си заслужава да се препоръчва като идея.
    Не очаквам да се хареса и не ми се обяснява....въпреки,че 8година залепената тръба държи....
    Не разбирам защо не го написа да четат всички. Нали е е форум, а не тайно общество.
    Утре някой ще отвори темата и няма да има полза от нея, защото няма решение.

    ---------- Post added at 21:01 ---------- Previous post was at 20:54 ----------

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    От какво ще гръмне маркуча не ми е ясно,но както и да е
    Меси се като пластелин /пластично е/ преди това и се слага на мястото на теча
    Мисля, че няма да се получи, ама като го сложиш ще кажеш. Маркуча е под налягане и затова може да се разцепи изведнъж. Маслото вън, помпата на сухо- нова помпа.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #17

    Default

    Немаш грижи:



    Аз съм правил побългаряване на 156-цата....точно отпред по средата на бронята се беше протрила тръбата...бях тръгнал на море и в Бургас течността ми беше под минимума и тъкмо започна да ми се върти трудно волана на място.И да не си развалям почивката с тичане по сервизи(колата ми трябваше всекидневно) и излишни разходи си я оправих.Купих от отсрещната аптека спирт,имах си течен метал(бизон) ,както и парче шкурка в куфарчето с инструменти,взех едно парче 10/5см някъв балатум и спрях пред блока на тротоара с предните гуми....за да мога да се шмугна отдолу.Тъй като сълзи малко на изгасен мотор,трябваше да се действа бързо....обезмаслявах,шкурнах,пак обезмаслих,мацнах обилно лепило,обвих парчето балатум,стегнах с 2-3 свински опашки,омотах всичко със скоч и после пак течен метал...навсякъде,обилно....без да се стича разбира се.
    Цялата тая говняна работа беше за 20мин. и колкото да изкарам няколко дена....междувременно се чух с колега,който има сервиз и човека ми каза ,че имат работа по принцип,но ако е напечено ще удари едно рамо....та бях спокоен,че имам ли проблем,ще се занимавам,кво да правя....ноо всичко заспа и следващите 6 години не е текло капка.....даже бях забравил за тоя проблем....та някои неща,се получават и на таш''к...

    П.С.
    6г. и половина при мен и 1,5 г. при други колеги както и в момента още...
    __________________
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #18
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Не разбирам защо не го написа да четат всички. Нали е е форум, а не тайно общество.
    Утре някой ще отвори темата и няма да има полза от нея, защото няма решение.

    ---------- Post added at 21:01 ---------- Previous post was at 20:54 ----------



    Мисля, че няма да се получи, ама като го сложиш ще кажеш. Маркуча е под налягане и затова може да се разцепи изведнъж. Маслото вън, помпата на сухо- нова помпа.
    Това,че е под налягане ми е ясно. Но пак не мога да ти схвана мисълта с сцепването на маркуча от факта ,че има сълзене на масло
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  4. #19

    Default

    Ето, това може да помогне на някой който е на път.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #20

    Default

    Абе като гледам схемата там вече няма налягане или недовиждам?

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Абе като гледам схемата там вече няма налягане или недовиждам?
    Аз не гледам схемата. Защо маркуча е за високо налягане, на маркуча пише за какво налягане е.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #22
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    както и да я гледаш схемата има някакво налягане,но колко е не знам
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    От какво ще гръмне маркуча не ми е ясно,но както и да е
    Меси се като пластелин /пластично е/ преди това и се слага на мястото на теча
    Имам колега ,на който му сълзи от картера...има няква цепнатинка...та той слага от това на всяка смяна на маслото..щото се съсипва,започва да се рони....та не знам,дали ще ти свърши работа,като се има предвид и налягането по време на работа в маркучите.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #24

    Default

    Не мисля да има налягане. Това е от изхода на рейката и отива в охлаждането, от там в резервоарчето. Налягането е до рейката

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Не мисля да има налягане. Това е от изхода на рейката и отива в охлаждането, от там в резервоарчето. Налягането е до рейката
    И как се качва до там без налягане.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    и отива в охлаждането, от там в резервоарчето
    И как циркулира?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #27

    Default

    Написах не толкова високо,каквото е в рейката. Ако беше толкова високо щях ли да мога да гледам какво става в казанчето като въртя волана?

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Написах не толкова високо,каквото е в рейката. Ако беше толкова високо щях ли да мога да гледам какво става в казанчето като въртя волана?
    Е да, ама колко е високо високото налягане и колко е ниско ниското налягане.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #29

    Default

    Високото е много в мястото на изпълнение, т.е. рейката. Изходът е малко, гледал съм го при електрокарите едно време. Но получи ли се съпротивление на пътя му отново се вдига

  15. #30
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Сега какво 5 страници ще серете тук ли ? Въпроса е с какво може да се спре теча...след като не може да дадете отговор не пишете.Дори и за налягането да се спомене няма лошо, но и след като и това никой не го знае точно защо трябва да се дъвче нещо ей така
    Ама я да бях аз, мама мия............
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •