Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 43 of 43

Thread: Черен петък

  1. #31
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Зависи от състоянието на ролките. Ако ролките са зле се сменят и те, защото именно това е една от причините да се късат ремъците и да се износват по-бързо от нормалното.

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Ми реално това засяга сервиза който ти обслужва колата, теб лично не Инак ползвайте "чичо гугъл" има го и там дори. Пишеш AR TBN1106 и излиза необходимото инфо. Дори и снимка има

    PS. http://www.alfaowner.com/Forum/1647138-post2.html пост
    Имам чувството, че това нарочно са го направили - за тая услуга се плаща и в гаранционен срок, но само във фирмен сервиз, че колата е в гаранция. На мои приятел на 159 дизел в АИ му взеха 750лв. смяна на масла и филтри гаранционно. А като излезна от гаранция му предложиха услугата за 150лв. Не знам колко му поискаха за ремъци тогава, знам само, че им изреди цялата рода до девето коляно и не отиде

    ---------- Post added at 21:12 ---------- Previous post was at 21:09 ----------

    Ма за дизелите си остава на 120 000

  3. #33
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Имам чувството, че това нарочно са го направили - за тая услуга се плаща и в гаранционен срок, но само във фирмен сервиз, че колата е в гаранция. На мои приятел на 159 дизел в АИ му взеха 750лв. смяна на масла и филтри гаранционно. А като излезна от гаранция му предложиха услугата за 150лв. Не знам колко му поискаха за ремъци тогава, знам само, че им изреди цялата рода до девето коляно и не отиде

    ---------- Post added at 21:12 ---------- Previous post was at 21:09 ----------

    Ма за дизелите си остава на 120 000
    На Mb Gl320 в Балкан стар за смяна на масло и филтри взимат хилядарка,на 159ката марков горивен филтър гони 150лв
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  4. #34
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Чета, чета и много се забавлявам. Вярно , всеки си шета на акъла. Обаче:
    1. Подкрепям Чистача.
    2. Имам познати, които продават ремъци и техните коли ги обслужват на 40к км. или на 3 години - което настъпи първо. Не се знае кога е произведен ремъка. Не се знае как е съхраняван, докато се монтира. Колите зиме са навън, лете също, температурните разлики спомагат за по-бързото стареене.
    3. Моята кола обслужвам на предписаните по-горе интервали, като последния път проточих годините на 3 и няколко месеца и килметрите бяха около 43к км. Моя грешка.
    4 Пак казвам - всеки си решава сам.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  5. #35

    Default

    Имам кола с ангренаж от 2002ра. Ремъка, не колата. Още си се върти и на пипане е ок, не е нацепен, не е разтегнат, не е протъркан.
    Ролките не са сменяни никога и не тракат.
    182 000 реални километри.

    Оригиналната водна помпа изкара 168 000 и се разтече.

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Имам кола с ангренаж от 2002ра. Ремъка, не колата. Още си се върти и на пипане е ок, не е нацепен, не е разтегнат, не е протъркан.
    Ролките не са сменяни никога и не тракат.
    182 000 реални километри.

    Оригиналната водна помпа изкара 168 000 и се разтече.
    Ми то на C5 2.0ХДИ му дават 240к км. или 10 години, така че не ни казваш някаква супер стряскаща или секретна информация. Освен това са напъваш за спарк, вземи и стреляй и там без да сменяш така и го пипай от време на време как е .
    Last edited by thecleaner; 24-05-2016 at 23:34.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  7. #37
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Мен километрите не ме притесняват, правя точно 10 000 на година. Въпроса е, че ми идва малко нанагорно да сменям всичко на 3 години. Може ли да се смени само ремъка, без ролките и помпата?
    С оглед на това, че трите години се дават най-вече заради стареенето на гуми и пластмаси, аз практикувам така:

    На 3 години и приблизителен пробег под 30К сменям ангренажните ремъци на газоразпределението и на баланс валовете, паразитната ролка на газоразпределителния ремък и обтяжната на баланс ремъка.

    След още 3 години сменям гореспоменатите + обтяжната на газоразпределителния ремък + водна помпа.

    Водна помпа ползвам с метална турбина.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #38

    Default

    160км успешно минати,казаха ми някъде 500км да не я натискам много да се разработи както трябва,така и правя.Със маса отстъпки ремонта ми излезе 600лв иначе беше 900лв,но съм доволен.
    Имам и друг въпрос ,по различен от темата.Защо в макс обороти прекъсвача на мотора няма този характерен звук както е на повечето коли ,а просто само бучи и колата забива ? Карах алфа 146 1.6 120hp и много ясно се чуваше когато колата е в макс обороти.От какво може е този проблем или просто моя мотор е остроен така
    'You cannot be classed a proper petrol head until you have owned an Alfa Romeo' -Jeremy Clarkson

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by GeorgiIvanov147 View Post
    160км успешно минати,казаха ми някъде 500км да не я натискам много да се разработи както трябва,така и правя.Със маса отстъпки ремонта ми излезе 600лв иначе беше 900лв,но съм доволен.
    Имам и друг въпрос ,по различен от темата.Защо в макс обороти прекъсвача на мотора няма този характерен звук както е на повечето коли ,а просто само бучи и колата забива ? Карах алфа 146 1.6 120hp и много ясно се чуваше когато колата е в макс обороти.От какво може е този проблем или просто моя мотор е остроен така
    и моята като влезне в червената зона забива муцуна

  10. #40
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Русе
    Posts
    43

    Default

    При бензина, поне при мен, като стигнеше ограничителя и забиваше муцуна спираше горивото или не знам и аз. Сега при дизела, настъпвам, стига 5000 и забива там без да забива муцуна. (не ме съдете беше по време на графика )

  11. #41
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Кви са тия ограничители, бе хора?
    Аз не карам колата си пенсионерската, пък никога не съм стигал прекъсвач. Не за друго, а защото усещам, че няма смисъл.
    Моторът ми дава това на което е способен при далеч по-ниски обороти и така много рядко надхвърлям 5 - 6 К.

    Останалото нагоре го наричам "идиотско желание да го счупиш нарочно".

    После се чудете, що се чупели тез мотори.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #42

    Default

    Реално над 6500 оборота мотора тъпче. Единственото предимство е, че като превключиш от 7100 следващата предавка започва от високи обороти. Аз над 5000 вдигам веднъж на високосна, но е приятно да му чуеш гласеца на скрапа. По мое мнение е един от най-добре звучащите 4 цилиндрови мотори.

  13. #43
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Русе
    Posts
    43

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Кви са тия ограничители, бе хора?
    Аз не карам колата си пенсионерската, пък никога не съм стигал прекъсвач. Не за друго, а защото усещам, че няма смисъл.
    Моторът ми дава това на което е способен при далеч по-ниски обороти и така много рядко надхвърлям 5 - 6 К.

    Останалото нагоре го наричам "идиотско желание да го счупиш нарочно".

    После се чудете, що се чупели тез мотори.
    Аз на бензина 1.8 fiat никога не съм стигал прекъсвач, просто съм се возил, като са я настъпвали до прекъсвач. Аз я карам до 5800 и сменям просто тогава и е максималната мощност и няма смисъл нагоре, така си мисля аз. Дизела си го карам до 4000, просто при тестване на въздух, гориво и турбина се наложи до прекъсвач.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •