Results 1 to 4 of 4

Thread: Почистване радиатор климатик?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2015
    Posts
    63

    Default Почистване радиатор климатик?

    Може ли да се почисти радиатора с водоструйка на автомивка, или трябва да се сваля предната броня и пароструйка? 156 2.4жтд 2000г.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by bsks View Post
    Може ли да се почисти радиатора с водоструйка на автомивка, или трябва да се сваля предната броня и пароструйка? 156 2.4жтд 2000г.
    Ползването на силна струя от водоструйка е опасно, защото ламелите са много тънки и могат да се намачкат, което прави крайният резултат неприемлив.
    По-добре е да се ползват препарати, разтварящи мръсотията и да се мие със слаба водна струя.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Бодоструйка отдалеч на "ветрило"

  4. #4
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Аз като ходих да пълнят климатрона с фреон трябваше 1-2 седмици след това да ида да огледат за течове (понеже имах такива съмнения). Та мисълта ми е, че там ми измиха радиатора, като го напръскаха обилно с някакъв препарат и след това със слаба струя вода отмиха препарата. Не са сваляли бронята, директно през решетката действаха. А резултатът беше приятен - почисти се доволно.

    Ако все още не си се захванал и мислиш сам да го правиш, имай предвид съветите от колегите по-горе, струята не трябва да е силна, иначе рискуваш да го деформираш.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •