Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41

Thread: Странно "хъркане" от двигателя

  1. #31
    Refuse to lose Zaxx's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    36
    Posts
    118

    Default

    Мойте двете направо си виеха . Достатъчно специфичен звук, който се увеличаваше правопропорционално със скоростта.
    "Алфа Ромео е като Анджелина Джоли - всички сме чували, че е луда и яде лепило, но никой няма да й откаже, нали?"
    Аlfa Romeo 156 1.6TS 2000г / 147 1.9JTDm 2006г

  2. #32
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    При подаване на газ коляновия вал се ускорява и ги "изпъва" (силно казано но), затова звука изчезва.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    А като загрее защо изчезва
    Защото в следствие на термичното разширение на някой от детайлите се уплътняват евентуални луфтове.
    Former Alfa owner.

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Защото в следствие на термичното разширение на някой от детайлите се уплътняват евентуални луфтове.
    Клипът е сниман на празен ход. Как тогава хърка скоростната кутия???

  5. #35
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Не е скоростна кутия, звукът се чува най-силно като дам ухо до капачката за маслото
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    Не е скоростна кутия, звукът се чува най-силно като дам ухо до капачката за маслото
    Вакум помпата - за нея не се бях сетил. Но там е и предавката м/у двата вала.
    Колкото до скоростната кутия и главината - само бъзикаме колегите

  7. #37

    Default

    Явно причините за този "проблем" са много . Ще пиша тук ако този звук при мен изчезне,въпреки че аз не приемам на сериозно този "проблем".

  8. #38
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Вакум помпата - за нея не се бях сетил. Но там е и предавката м/у двата вала.
    Колкото до скоростната кутия и главината - само бъзикаме колегите
    Незнаех че на 8V мотора има предавка между двата вала

    Не че на 16V (20V) мотора има предавка де..., по скоро зъбно колело на единия и другия вал които са зацепени едно за друго, като всмукателния вал се върти наобратно точно заради липсата на "предавка"
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Незнаех че на 8V мотора има предавка между двата вала

    Не че на 16V (20V) мотора има предавка де..., по скоро зъбно колело на единия и другия вал които са зацепени едно за друго, като всмукателния вал се върти наобратно точно заради липсата на "предавка"
    Еми зъбните колела не са ли предавка?

  10. #40
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Виж сега колега, нищо лично, не е срамно да не знаеш нещо, аз далеч не се взимам за разбирач, но не се излагай защото е смешно.

    "Но там е и предавката м/у двата вала." Коя предавка, между кои валове ? На 8 клапановия мотор вала е само 1, колкото до 16 клапановия мотор тама също няма предавка МЕЖДУ валовете.

    "Колкото до скоростната кутия и главината - само бъзикаме колегите" Колегата търси решение на някакъв проблем, вие се лигавите, някак недостойно е, утре като потърсиш ти някаква помощ едва ли ще ти е приятно да те "бъзикат".

    Всеки има потенциал в някаква област, това не значи че трябва да му се подиграват за нещата с които не е наясно. Нека се уважаваме един друг. Това го пиша без лоши намерения, ако имах за цел да те обидя щях да го направя директно.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #41

    Default

    Добре, за валът съм съгласен ( моите всичките са 16V и не мога да помня кой с коя алфа е). Но колко на брой зъбни колела правят предавка? Или трябва задължително да има ремък, верига, ....? Ете това не знам
    Last edited by Alex_26; 21-05-2016 at 07:32.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •