Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41

Thread: Странно "хъркане" от двигателя

  1. #16
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Горните 2 отговора на колегите са много точни. Знай, че в България за 90% от хората, смяна на ангренаж е само ремъка, докато смяна на ангренаж означава смяна на всички ролки + водна помпа, която попринцип се сменя на 80к. Имай в предвит тези неща преди да се убеждаваш, че всичко ти е сменено и няма нужда да се осъмняваш.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  2. #17
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Предполагам, че има вариант водната помпа да не е пипана, честно казано тя беше първата към която си насочих подозренията.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  3. #18

    Default

    Както казах при мен дори след смяната на водната помпа барабар с ангренажа и ролките си остана звука.



  4. #19

    Default

    Хидравликата може също

  5. #20

    Default

    Както и аз написах въпреки ,че става въпрос за съвършенно различен двигател след ремъци и ролки този звук си остана. Да уточня ,че аз лично ги смених
    Last edited by Black Power; 18-05-2016 at 20:25.

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by Black Power View Post
    Както и аз написах въпреки ,че става въпрос за съвършенно различен двигател след ремъци и ролки този звук си остана. Да уточня ,че аз лично ги смених
    А като ги смени врътна ли хидравликата наръка? Алтернатора, водната помпа, компресора?

  7. #22

    Default

    Алтернатора и компресора не съм ги гледал,помпата също е нова,пак забравих да спомена . На мен ми е интересно защо е така докато загрее и след това изчезва.
    Аз мислех че си вношавам,защото от скоро я имам колата и затова не съм питал.

    Ако има проблем във хидравликата не трябва ли да се чуват странни шумове при движение на волана ?
    Last edited by Black Power; 19-05-2016 at 13:15.

  8. #23
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Виж си ремъка, да не е натегнат повече обтегача, по-горе ти писах кое как става. Най-лесно е да свалиш пистовия или го намокри с вода и слушай за въпросния шум.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #24

    Default

    Провери точно ролката на алтернатора. При мен има подобен шум, доколкото може да се чуе от клипа, и е точно от блокирал фрайлауф на ролката на алтернатора.

  10. #25
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Добре де, аз не можах да разбера защо при форсиране или в движение няма помен от въпросния звук, чува се САМО на свободна. Карам примерно на дълго разстояние (София-Русе беше последното такова), на Хемус и на извънградско при поддържане на 120-130 км/ч няма никакви проблеми. Спрях на Обнова за почивка, преди да изгася двигателя се заслушах - това търкане пак се чуваше. Потеглям от Обнова и до Русе не съм спирал повторно - никакви странни звуци от мотора по време на движение. Влизам в Русе и още на първия светофар като спрях, звука пак си го имаше.

    Мисълта ми е, ако е от ремък или ролка, не би ли трябвало тоя звук да се засилва най-малкото при форсиране? А то става точно обратното - качи ли малко оборотите звука изчезва... наистина е ебати мистерията както колегата преди няколко дни каза.

    Другото, което може би е редно да спомена - при един от колегите звука бил при студен мотор, а като загрее изчезвал, при друг колега пък точно обратното. При мен без значение дали колата е студена или не, винаги се чува въпросното търкане ако съм на свободна.
    Last edited by sollider; 19-05-2016 at 20:32.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  11. #26

    Default

    Вероятно е скоростната кутия, някое от зъбните колела. Трябва да се разглоби и да се провери, щом го прави само на свободна. Ако е ролка ще го прави независимо от това дали е свободна или на скорост.
    Former Alfa owner.

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Вероятно е скоростната кутия, някое от зъбните колела. Трябва да се разглоби и да се провери, щом го прави само на свободна. Ако е ролка ще го прави независимо от това дали е свободна или на скорост.
    А като загрее защо изчезва

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Вероятно е скоростната кутия, някое от зъбните колела. Трябва да се разглоби и да се провери, щом го прави само на свободна. Ако е ролка ще го прави независимо от това дали е свободна или на скорост.
    На съединител не спира, пък и ми се чува да е по от към другата страна на мотора, дето са ремъците.



  14. #29
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Между другото и заминал лагер на главината също може да издава този звук така наречен "хъркане"
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Между другото и заминал лагер на главината също може да издава този звук така наречен "хъркане"
    Мда главините на място най-хъркат съм забелязал.



Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •