Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41

Thread: Странно "хъркане" от двигателя

  1. #1
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default Странно "хъркане" от двигателя

    Здравейте, от известно време насам забелязах един странен звук в двигателя, който бих определил като "хъркане". Като цяло ми направи впечатление преди около 2-3 седмици, но за щастие в деня, в който купих колата бях снимал един клип, на който същия звук се чува, ако се заслушате внимателно. И понеже не мога да дам нищо по-ясно от това, направо ще постна линк към видеото, качих го в youtube: https://youtu.be/0FxTv4rFBgw?t=54s

    На слушалки като че ли най-добре се чува.

    Това търкане или по-скоро хъркане го чуха и други колеги, според които нямало нужда от притеснения... но никой не може да каже от какво реално е това. Колата е тази от подписа и да поясня някои детайли - не усещам спад в мощността, върви си прилично както досега, просто за лично спокойствие искам да се допитам до вас.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  2. #2
    Младши алфист icobico's Avatar
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Пловдив
    Posts
    18

    Default

    Не съм много вещ, но на мен ми звучи на някакъв лагер - може да е на ролка, на динамо или кой знае къде.. Иди на сервиз при читав майстор да погледне и ще ти каже.

  3. #3

    Default

    Моята е бензинова, но го има същия звук на тихи обороти когато загрее и паднат под 1000. Ако ги вдигна над 1000 изчезва. От параноя 2 или 3 пъти питах в сервиза в който се обслужва колата и ми казаха, че няма проблем. Вече над 2 години звука си е все същия без промяна, върви си нормално. Ще ми е интересно и на мен да разбера от къде ли идва.



  4. #4
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Точно същото е положението тук колега, почна ли да се движа или да я форсирам от място, звука изчезва. Само на празен ход на 850rpm го чувам.

    Благодаря за отговора на icobico, питал съм широко, вариантите варираха от лагери до водна помпа
    Last edited by sollider; 13-05-2016 at 23:34.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  5. #5
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Ако не си сменял ангренажен ремък с ролки + външния ремък и ролки ти предлагам да почнеш с това, както и задължителна смяна на водната помпа. Чувал съм на бензинова подобен звук и след като му сменихме горе изброените части се оправи, но нека се има в предвит, че случаят при теб може да е частен.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  6. #6
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Ангренажния и ролките са сменяни от предния собственик малко преди да взема колата, то си и личи че е като нов
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  7. #7

    Default

    При мен също + пистов ремък като ролките са проверени. Звука си остана.



  8. #8
    Младши алфист icobico's Avatar
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Пловдив
    Posts
    18

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    Ангренажния и ролките са сменяни от предния собственик малко преди да взема колата, то си и личи че е като нов
    Колега, не знам колко може да се вярва на предните собственици, а това, че ремъкът изглежда нов не е никаква гаранция засъстоянието му. Много от случаите на скъсване са заради блокирали ролки, а не заради амортизирани ремъци. Иди на майстор да я погледне - не го пренебрегвай този звук.

  9. #9
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by icobico View Post
    Колега, не знам колко може да се вярва на предните собственици, а това, че ремъкът изглежда нов не е никаква гаранция засъстоянието му. Много от случаите на скъсване са заради блокирали ролки, а не заради амортизирани ремъци. Иди на майстор да я погледне - не го пренебрегвай този звук.
    На предния собственик му гласувам абсолютно 100 % доверие поради редица обстоятелства... но както и да е, ще поразпитам и по сервизите, макар че да си кажа честно камък ми падна от сърцето когато колегата ми каза, че от 2 години кара със същия звук
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    На предния собственик му гласувам абсолютно 100 % доверие поради редица обстоятелства... но както и да е, ще поразпитам и по сервизите, макар че да си кажа честно камък ми падна от сърцето когато колегата ми каза, че от 2 години кара със същия звук
    Аз 2-3 пъти ходих да питам, накрая ме досрамя
    Отиди и виж все пак, от клипчето винаги може да се е недочуло нещо, но имай едно на ум да не те набутат с излишни разходи, защото най-вероятно на колата и няма нищо



  11. #11
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Аз 2-3 пъти ходих да питам, накрая ме досрамя
    Отиди и виж все пак, от клипчето винаги може да се е недочуло нещо, но имай едно на ум да не те набутат с излишни разходи, защото най-вероятно на колата и няма нищо
    Да, ще мине сервиза задължително, съветът на другия колега, който се включи в темата няма да го пренебрегна щом става дума за здравето на колата. Благодаря ви за отговорите и на 2-мата.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  12. #12

    Default

    И при мен го има точно същият звук едно към едно когато е студена,но като отлепи стрелката 60 градуса и спира. Ролките и ремъците ги смених и не изчезна при мен.

    Забравих да спомена ,че съм с 1.9 16v
    Last edited by Black Power; 18-05-2016 at 13:49.

  13. #13

    Default

    Явно съм глухар, ама нищо нередно не чувам

  14. #14
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Махаш пистовия ремък и палиш, ако е изчезнал шума е от някой от следните неща: динамо, ролки, хидравлика, климатик, всичките тия неща са на лагери. Ако шума остане, свали капака на ангренажния ремък и виж стрелката на обтегача дали е срещу белега (3мм дупчица), гледа се колата като е запалена и на тихи обороти. Ако не е го намести, или е пренатегнат или хлабав ремъка. Ако и тогава не се оправи го сваляш и гледаш ролките и водната помпа. Понякога има и подобен шум от самия ремък и оправия няма докато не се смени.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #15
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    А може ли да е сменен ремъка и ролките, а водната помпа да е попропусната?
    Един мой приятел така пострада, защото предишния собственик е обслужил колата, ама малко бяха попропуснали да сменят водната помпа.
    Разбрахме го по втория начин.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •