Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 85

Thread: Парктроник на 159

  1. #31

    Default

    И аз имам някакъв проблем с парктроника Колата е само с заден парктроник. Работи когато си иска, когато не работи на таблото ми излиза надпис не работещ парктроник. Някакъв съвет къде да търся проблема?

  2. #32

    Default

    В датчик или в оксидирала/недобра връзка.

    Купи си датчик, поне не са скъпи и иди на диагностика.Ако си от София мога да препоръчам Румен -Рубигсервиз(виж във форумните сервизи), при мен от първия път "напипа" дефектиралия датчик и го сменихме с предварително купен от мен.А имаше и един хлътнал навътре -първо оправи него и след това диагностика и каза точно кой датчик е - сменихме го и тръгна.

    Иначе и при мен си работеше когато си иска, но в мокро/влажно време и зимата парктроникът "излизаше в отпуска" ...
    Досега вече 6 месеца не съм имал проблем.

    Имам още един датчик, но засега не го продавам.Може да потрябва не се знае.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #33
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Утре ще проверя бушоните. Малко ще се отклоня от темата, предишния собственик ми каза, че маслото е за смяна и днес ми излезе съобщение "change engine oil" и ми стана доста интересно как след 12 хиляди те подсеща колата. Може ли да споделите с какво масло карате на 2.4 мотора и ако сложа масло което ще кара 15хиляди дали ще излезе след 15 хиляди съобщението за маслото. Интересно ми стана.. Благодаря ви.
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  4. #34

    Default

    Интервала за смяна се задава софтуерно при смяна на маслото.Може 10 000, може 8000, може 15 000км, а може и 30000км.

    Повечето сменят на 8000-10000км

    Смяната зависи от качеството на маслото - полусинтетиките на8000-10000км, синтетиките може и на повече, но това зависи от стила на шофиране, качеството на горивото, запрашеността на средата в която се шофира, температурите...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by KARTaL View Post
    При мен е само със заден парктроник. Значи да разбирам, че не трябва да ми излиза дистанция
    Може да ти излиза дистанция, просто трябва да активираш визуализацията на дисплея.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #36
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз също съм само със заден, опитвах да активирам индикация, но не стана.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #37
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    257

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Аз също съм само със заден, опитвах да активирам индикация, но не стана.
    За ставането става, ама е безсмислена, според мен не показва вярно, просто за красота на дисплея да седи. Мисля първо се активираше, после прокси нещото

  8. #38
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    Quote Originally Posted by Travel_Mate View Post
    За ставането става, ама е безсмислена, според мен не показва вярно, просто за красота на дисплея да седи. Мисля първо се активираше, после прокси нещото
    Абсолютно точно показва при мен.Последния непрекъснат сигнал остават 30 см.Два пъти го замервах и нацяло се доверявам на тая екстра
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  9. #39
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Някой може ли да ми напише или прати някаква схема с бушоните кои за какво е и колко ампера трябва да бъде. За тези под волана става въпрос. Благодаря
    Last edited by KARTaL; 27-12-2018 at 13:02.
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  10. #40
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by KARTaL View Post
    Някой може ли да ми напише или прати някаква схема с бушоните кои за какво е и колко ампера трябва да бъде. За тези под волана става въпрос. Благодаря
    В потребителската книжка (от стр. 209 нататък).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #41
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Благодаря много! Това ще ми е доста полезно!
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  12. #42
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    257

    Default

    Quote Originally Posted by plamen76 View Post
    Абсолютно точно показва при мен.Последния непрекъснат сигнал остават 30 см.Два пъти го замервах и нацяло се доверявам на тая екстра
    Пищенето е ок, на дисплея нямам вяра

  13. #43
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Днес намерих време и отворих снопа с кабелите отзад. Всички са си здрави без да имат прекъсване. Погледнах бушоните и те са си здрави. Какъв може да е друг проблема за да не ми отваря багажника и да не ми работи парктроника? Почнах да се отчайвам
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  14. #44

    Default

    Снопът отзад издърпа ли го?

    Издърпва се -по-дълъг е и се оглежда внимателно.

    А може и да е от букса/и - окислени.Пръскай буксите със спрей за ел.контакт.

    На мен задна дясна крушка за габрит+стоп(21/5 волта) без да има нищо видимо по нея ми даваше проблем - на компа светваше, че крушката е изгоряла.

    След две пръскания със спрей за контакт спря да прави тази "призрачна" грешка-инидкация за изгоряла крушка.

    Нищо не се виждаше с просто око като проблем, а от друга страна при смяна с чисто нова крушка изчезваше грешката за едно запалване/контакт на двигателя/ключа, и на следващите 2-3 контакта/запалвания грешката отново изникваше при светеща си здрава крушка.


    Аз и сега като сменям крушка, дори без индикация за грешка пръскам превантивно фасунката и крушката със спрей-контакт.

    Ако е дала грешка - пръскам, изчаквам 2-5 минути, забърсвам със чист парцал или най-често салфетка(от колата) и отново пръскам и слагам крушката.
    Купи спрей-контакт, пръскай поне по два пъти през 5 минути или през ден, пробвай и тогава ако има грешка отново мисли.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #45
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За каква модификация и година на производство иде реч?

    Светлината за заден ход работи ли?

    Багажникът отникъде ли не се отваря електрически (нито от дистанционното, нито от бутона)?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •