Results 1 to 15 of 85

Thread: Парктроник на 159

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Парктроник на 159

    Колата е от подписа със заводски парктроник.

    Парктроникът си работеше добре.Само рядко при дъжд писукаше(отчиташе невярно) заден десен сензор, но рядко- на 10-15 пъти като вали или е валяло дъжд докато е мокра колата може да "писне" при тръгване/мушване на ключа.

    Преди 5-6 седмици някои ме зажули отпред отлиаво в бронята и е ожулил съвсем малко боята на бронята отляво на скосената й част, но явно е закачил и преден ляв датчик.Когато влезнах в колата и след като мушнах ключа тогава за момент ми даде, че парктроника не е наличен със съответен сигнал на дисплея, но след това 7-8 секунди ми даде че парктроника работи нормално и ми даде екранчето със съответните отстояния.

    От тогава до сега ми е дала още 2 -3 пъти този сигнал, че не е налична парктроник системата, но за секунди или най-много след изкарване и вкарване наново на ключа парктроника си работи.

    Парктроника съм го използвал редовно и си е работел, включително и датчика който е в бронята на местото където колата зажулена.Давали са отстоянията правилно.

    Бронята не е нито свита, нито счупена, просто е леко ожулена боята и като казвам леко имам предвид че има няколко резки по боята.

    Самият сензор същи има слаби 1-2 резки(тоест боята върху него), но нито е хлътнал нито има видими следи от някаква деформация.Отделно си работеше нормално и точно и не е давал грешни сигнали, след като беше зажулен.

    От един -два сена обаче постоянни при вкарване на ключа ми изписва, че парктроника не е наличен.

    Пак повтарям около месец и половина след зажулването на бронята парктроника си работеше нормално, включително и този сензор.Гледах го и тогава същия ден когато някой ме е зажулил, гледах го и днес и няма друг удар/зажулване.

    Някой има ли представа какво се прави в този случай?

    Предполагам парктроник и ожуления сензор са 100% здрави, но може би има записала някаква грешка?

    Няма иначе как парктроника да рабори нормално и точно 5-6 седмици и след това да даде че не е наличен.

    Благодаря в аванс
    Last edited by alfa racer GTA; 10-05-2016 at 21:25.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •