Results 1 to 15 of 85

Thread: Парктроник на 159

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Няма индикации на таблото, няма и звуков сигнал.
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  2. #2

    Default

    Значи е твърде вероятно да е бушон. Моят не работеше, когато я купих, но хем пищеше, когато включех задна хем светеше горе на плафона, но само толкова, не показваше нищо на дисплея и реално не отчиташе обекти пред и зад колата. Нз какъв беше проблема реално защото имах 2,3 други ел. проблема и ми ги оправиха заедно и не съм питал какво що. Но, ако не е бушона имам страшен "жичкаджия".

  3. #3
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Оказа се, че горе на плафона копчето не е натиснато. Съвсем случайно колегата днес го видя и вика да не е от тук и стана. На дисплея трябва ли да излиза дистанцията или само звуков е сигнала? Другия проблем, който предишния собственик ми каза на колата, че автопилота до предишния ден си е работил преди да я взема. И за него ли да погледна бушон и къде се намират бушоните. Благодаря!
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Бургас
    Posts
    141

    Default

    При мен с преден и заден парктроник,не е нужно да натискам копчето,след като включа на задна парктроника сам се активира и на малкото дисплейче до километража и обортомера ми вади визуална дистанция отделно звуковото пищене...аз имах проблем с единия датчик ,не правеше хубав контакт там сиптомите бяха такива ,че пищеше с постоянен звук и ми вадеше грешка.Колкото до автопилота провери си бушоните и виж на диагностика няма ли да ти даде грешка,поне да те насочи къде да търсиш,ако не е бушон....и там може да са сумати неща... датчик на педала за газта,окабеляване и т.н.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    258

    Default

    МИсля, ако е само със заден, на дисплея не излиза нищо, само пищи... Аз го активирах дисплея де, през MES за шукарията

  6. #6
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    При мен е само със заден парктроник. Значи да разбирам, че не трябва да ми излиза дистанция и че само аз трябва да си го активирам от горе, а не е автоматично? Благодаря ви
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  7. #7

    Default

    Би трябвало да се включва автоматично при включване на задна скорост.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by KARTaL View Post
    При мен е само със заден парктроник. Значи да разбирам, че не трябва да ми излиза дистанция
    Може да ти излиза дистанция, просто трябва да активираш визуализацията на дисплея.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •