Results 1 to 6 of 6

Thread: Проблем с дясно стъкло на Alfa Romeo GT

  1. #1

    Default Проблем с дясно стъкло на Alfa Romeo GT

    Здравейте колеги,
    преди седмица се прояви следния проблем в Алфата:
    Свалих си десния прозорец до долу и там си и остана
    За тази около седмица ми казаха няколко неща от които може да се прояви този проблем:
    1. Намерих си модул (този който е във вратата) - сменихме го с момчето но и с него не работеше.
    2. Подадохме ток с кабелчета директно на + и - на моторчето - въртеше.
    3. Сложихме цял механизъм (моторче, повдигачи и модул) от друг човек от морга който на неговата си кола работеше - и той не искаше да заработи.
    Впоследствие момчето ми каза, че може да е от управлението на шофьорската врата... като започнах да търся да си намеря такова ( до колкото разбрах на GT и на 147 двувратка са абсолютно едни и същи)

    4. Намерих управление на шофьорската врата. Свързахме го и отново не искаше да подкара моторчето за да вдигне прозореца.

    Направо вече нямам никаква идея от какво може да е. Ако има някой който е имал подобен проблем или има представа от какво може да е, моля да пише тъй като какво ли не сложихме вече и не го подкарва. Благодаря предварително!

    P.S. С моите си механизми и модули и копчета когато натисна за сваляне или вдигане на прозореца - модула който е във вратата си цъка както в едната така и в другата посока

  2. #2

    Default

    Провери за видими повреди на снопа кабели, които минават между купето и вратата. Може да има нещо прекъснато. Явно не идва захранване към моторчето. Като сте дали директно "+" и "-" прозореца не се ли качи ? Като цяло ми се струва проблем с кабелите. Проверете дали няма някой скъсан или прекъснат.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Провери за видими повреди на снопа кабели, които минават между купето и вратата. Може да има нещо прекъснато. Явно не идва захранване към моторчето. Като сте дали директно "+" и "-" прозореца не се ли качи ? Като цяло ми се струва проблем с кабелите. Проверете дали няма някой скъсан или прекъснат.
    Първоначално като падна, дадохме ток на буксата на моторчето за да го вдигнем аварийно поне, но не поиска. В последствие извадих целия механизъм и го дадох на един познат да провери моторчето. Подаде му ток директно на + и - и моторчето си бачкаше без проблем.

    P.S. Ако има някой услужлив колега от София с GT ( или 147ца мисля ), който може да ми отдели половин час за да свържа моето управление на шофьорската врата и модула за прозореца ще съм много благодарен... за да съм на 1000% сигурен че не е от тях и да знам накъде да се насоча. Че мамка му след 10тина дни ще трябва да пътувам едни 2000+ км извън страната и не ми се пътува шумно.
    Студената бира в това топло време от мен разбира се

  4. #4

    Default

    Куплунзите на вратите като начало

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Куплунзите на вратите като начало
    Здравей колега, кое точно наричаш куплинзите на вратите? Гуменото съединение между купето и вратата през което преминават кабелите ли ?

  6. #6

    Default

    трябва да имаш куплунзи, но на GT не знам точно къде са - мисля, че са в колонката. Нямам Е-Лърн за ГТ да ти кажа точно

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •