Results 1 to 3 of 3

Thread: Проблем с механизма на шофьорската седалка - АР 147 2(3) врати

  1. #1

    Default Проблем с механизма на шофьорската седалка - АР 147 2(3) врати

    Здравейте, проблема е с механизма, който освобождава седалката да отиди нарпед, да може човека да влезе спокойно зад шофьора. Жилото е закачено на дръжката, явно чопа, който се закача някъде по седалката се е откачил. Интересува ме, как се стига до този чоп и какво трябва да се разглобява за да се види? Слагам снимки на нещата за по ясна представа.

    П.С. Преди малко разглобих пластмасата на шофьорската седалка от страната до подлакътника. Това жило накрая, където е като "S" е скъсано. Въжможно ли е да е от това? Понеже седалката от както я имам не се движи напред като дръпна дръжката, а само облегалката падаше напред. Това жило кое точно управлява, хода напред и назад или падането на облегалката?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails alfa_romeo__alfa_gt_1_9_jtd_leather_beigeboseklimaalu18__2008_4_lgw.jpg   $_57.JPG   SDC13983.jpg  
    Last edited by zombiran; 30-04-2016 at 14:41.

  2. #2

    Default

    Така... понеже не съм от най-търпеливите, взех нещата във свои ръце. Направих малко снимков материал. Ще гледам да обясня колкото може по-подробно.

    Проблема се установи, че е заради това жило.
    1.



    Първото нещо, което трябва да направите е да откачите акумулатора, понеже ще се наложи да се свали цялата седалка. На място няма как да се отремонтира!!!! Сваляте седалката (хваната е с 4-ти болта) отдолу има две букси (при мен едната беше с лустер клема).

    От тук минава жилото, което ще ремонтираме.



    След като свалите седалката, може да започнете разглобяването на врътките за настройване на седалката и т.н.

    1.Лоста за повдигане.

    - Маха се внимателно капачето с тънка отвертка или нещо плоско, за да може да влезе между пластмасите.
    - Под капачето има два болта, след като развиете и тях, лоста излиза.

    2.Врътката за облегалката, която регулира позицията (напред и назад)

    - Маха се малкото (капаче) в средата с тънка отвертка.
    - След това врътката, която се държи на 3 зъбчета, може да натиснете дунапрена малко навътре, за да видитe къде се намират и да ги освободите по-лесно.
    - След това освобождавате зегерката в средата, която се вижда при свалянето на капачето.

    3.Врътката за регулиране на кръста "Малката". Излиза на две части.

    - С леки въртеливи движения излизат и двете части. Помагате си отново с тънка отвертка или друг тънък предмет.

    4.Пластмасата, която е по цялата дължина на седалката.

    - Махате 3-те болта обозначени на снимката. Единия се намира отзад на седалката.
    - След това има едно копче, намира се в предната част на пластмасата, от вътрешната страна. Малко трудно излиза, но излиза!! Може да се измести леко в страни, без да се вади, стига да не ви пречи.




    5. Другата пластмаса откъм подлакътника.

    - Тя се държи на 3 болта, като при тази с лоста и врътката.

    След като развиете тези неща, освободете кабела за въздушната възглавница от долната част на седалката. Понеже ще ги резделим на две.

    - Има по 2 болта от всяка страна. След като ги развиете, освободете отзад двете лайсни.



    6.Има 2 бели въженца, които са законтрени, освободете ги и после издърпайте тапицерията до половината. Колкото да видите жилото, повече няма нужда.

    7. Какво ползвах за ремонта?

    Ремонтирах го с подръчни материали. Уж за временно, но може и да остани за постоянно, зависи колко ще изкара

    - Използвах "Лустер клема" за да направя връзка между скъсаното. Понеже нямах жило, с което да го подменя.



    Това е при проблем с горния механизъм, ако облегалката не иска да отиде напред. При проблем с плъзгането на седалката, след като сте освободили облегалката, вижте жилото, което се намира под пластмасата от страната на подлакътника.

    Простете ми, ако съм обяснил малко нескопосано. Надявам се да е от полза на някой, ако се сблъска с подобен проблем.
    Last edited by zombiran; 01-05-2016 at 10:34.

  3. #3
    Младши алфист D.R.B.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    23

    Default

    Браво колега,много полезна тема!
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 115H.P.-The First

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •