Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Демферна шайба алфа 147 1.6

  1. #16
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Отговорил съм на питащия какво има зад шайбата,понеже пита и не знае ! Никъде не съм писал,че вие лагер
    Ама важното е и ти да напишеш нещо и да си в джаза и тая тема да стане 10 страници с отговори като твоя !
    Така зададен въпрос,навежда незнаещите към грешни разсъждения.Извинявам се че Ви засегнах и не схванах тънката Ви професионална мисъл.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  2. #17
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Така зададен въпрос,навежда незнаещите към грешни разсъждения.Извинявам се че Ви засегнах и не схванах тънката Ви професионална мисъл.
    Абе като гледам май питащия дава погрешна информация !
    Незнаещия като не разбира да ходи в сервиз ! Щом не разбира да не се напъва...механиката не е като да садиш домати
    Ха с здраве !
    Last edited by eproHD; 25-04-2016 at 11:47.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Поморие
    Posts
    33

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Абе като гледам май питащия дава погрешна информация !
    Незнаещия като не разбира да ходи в сервиз ! Щом не разбира да не се напъва...механиката не е като да садиш домати
    Ха с здраве !
    колега, питам щото съм ходил при кви ли не майстори и ми казват че нищо и нямало, да си я карам така, била стара кола нормално било да вие, а преди 4-5 месеца превъртя ремък и олекнах с едни 800лв ето за какво питам, уж всичко е сменено а пак се разви и не знам от какво е а в града където живея Поморие има уж добър майстор Калоян, толкова добър че неможе да разбере от какво е

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by victory35 View Post
    колега, питам щото съм ходил при кви ли не майстори и ми казват че нищо и нямало, да си я карам така, била стара кола нормално било да вие, а преди 4-5 месеца превъртя ремък и олекнах с едни 800лв ето за какво питам, уж всичко е сменено а пак се разви и не знам от какво е а в града където живея Поморие има уж добър майстор Калоян, толкова добър че неможе да разбере от какво е
    Я направи видеоклип и го качи

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Поморие
    Posts
    33

    Default

    Указа се водна помпа, интересно ми е само що не тече като е разбита

  6. #21
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by victory35 View Post
    Указа се водна помпа, интересно ми е само що не тече като е разбита
    Какво викаш сега...да го еба ,че то и водната помпата имала лагер !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by victory35 View Post
    Указа се водна помпа, интересно ми е само що не тече като е разбита
    Не тече, защото е в начален стадий на разбиване. Добре, че си я хванал и сменил навреме.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Поморие
    Posts
    33

    Default

    Писна ми от майстори който гледат да ти вземат парите само, да ви разкажа какво ми се случи, както ви казах днес я водих на сервиз и гледаха, слушаха, било водна помпа, разбрахме се урте да я сменят че днес имали работа, пребрах се в нас и ме човъркаше от вътре, повиках един приятел и махнахме капака на ангренажа и кво да видим, ангренажа иска да се затегне, преплъзва на паразитната ролка, тоест паразитната ролка се върти на ръка, като позагрее колата ремъка се затяга уплътнява ролката и виенето спира.
    Нали уж обтяжната ролка сатяга ремъка сама??
    Last edited by victory35; 25-04-2016 at 18:13.

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Какво означава "ангренажът иска да се затегне"? Да не би да е хлабав ремъкът? На обтяжната ролка има маркер, който показва дали ремъкът е опънат правилно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Поморие
    Posts
    33

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Какво означава "ангренажът иска да се затегне"? Да не би да е хлабав ремъкът? На обтяжната ролка има маркер, който показва дали ремъкът е опънат правилно.
    Да, но не знам, да не направя беля, утре пак на майстор да го затегне

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by victory35 View Post
    Да, но не знам, да не направя беля, утре пак на майстор да го затегне
    Обтяжната ролка се настройва за да опъне ремъка, колкото трябва.

    При правилна настройка отбелязаният показалец трябва да сочи към центъра на отбелязания отвор:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Поморие
    Posts
    33

    Default

    Не ми е в средата, малко отстрани ми е, и да попитам, трябва ли да се сваля ремъка за да се оправи или се натяга от самата ролка?
    Last edited by victory35; 25-04-2016 at 18:27.

  13. #28
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by victory35 View Post
    Не ми е в средата, малко отстрани ми е, и да попитам, трябва ли да се сваля ремъка за да се оправи или се натяга от самата ролка?
    Натяга се от ролката дето ти е посочил колегата ecotronic /казал ти е как трябва да е/
    Като свалиш ремъка после трябва да се зацепва наново !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by victory35 View Post
    Не ми е в средата, малко отстрани ми е, и да попитам, трябва ли да се сваля ремъка за да се оправи или се натяга от самата ролка?
    Не се сваля ремъка. Разхлабва се законтрящата гайка (M8 ) и основата на ролката се избутва докато показалецът застане на позиция, след което гайката отново се стяга с усилие 2,3 kg.m. Въпросното избутване нормално се прави с ексцентричен инструмент, но става и с подходяща отвертка.

    Впредвид на това, че всичко по ангренажа е много отговорно, ако не си 101% сигурен в действията си, по-добре прибегни до квалифицирана помощ.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Поморие
    Posts
    33

    Default

    Благодаря ви за отговорите, няма сам да го правя, ще я карам на сервиз, просто исках да знам каква е процедурата, да няма пак от рода, ама сега трябва да сваляме ремъка да зацепваме, много е сложно, я сега дай едни 200лв

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •