Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Светещ индикатор на еърбега 156, 2,4 JTD

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    45

    Default Светещ индикатор на еърбега 156, 2,4 JTD

    Здравейте колеги,
    От няколко дни индикатора на таблото за еърбега свети постоянно.
    Дайте мнение какъв може да е проблема, или къде в София могат да помогнат.
    Прилагам снимка.
    Благодаря!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_2059.jpg  

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Трябва да се направи диагностика, за да се разбере какъв точно е проблемът, отстрани и изтрие грешката за да изгасне.

    Във всеки форумен сервиз ще ти свършат това.
    Може и алармата да се е вдигнала заради моментно прекъсване на нещо от периферията на системата и така само триене на грешката да е достатъчно. Практиката обаче сочи, че само това, рядко помага трайно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Често срещан проблем са буксите под предните седялки. Без да даваш контакт ги разкопчай и после пак ги закопчай, даваш контакт и чакаш да изгасне, ако не изгасне пробваш на другата седялка, ако имаш завеси буксите им са отзад близо до стоповете, жълти букси.
    Без диагностика това можеш да сториш.
    Last edited by mirchozo; 23-04-2016 at 09:21.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #4

    Default

    Светеше и при мен. От лаптопа не се чистеше. Диагнозата беше липса на връзка с пасажерския. И намерих малко време свалих седалката. Оправих буксите. Контактен спрей, всичко по учебник. Сглобих, грешката не се чисти сама. Сега вече ми позволи да я изчистя от лаптопа. И бях много доволен, докато не светна след малко пак в едната букса има две метални пластинки, а буксата стои в кутийка.
    Last edited by lordliness; 22-04-2016 at 23:37.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Грешката не се чисти сама, остава записана но това не означава че иконката няма да изгасне при отпадане на проблема. Зависи от софтуера с който е програмирана, т.е. годината най общо казано. Съдейки по позицията на иконата, предполагам че колата е фейс и вероятно е с по-новия софтуер, ако това е така вероятноста да изгасне сама иконката е доста голяма. Затова и споменах за тези безобидни операции които всеки може сам да направи без знания и специализирани инструменти.
    Last edited by mirchozo; 23-04-2016 at 09:23.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Светеше и при мен. От лаптопа не се чистеше. Диагнозата беше липса на връзка с пасажерския. И намерих малко време свалих седалката. Оправих буксите. Контактен спрей, всичко по учебник. Сглобих, грешката не се чисти сама. Сега вече ми позволи да я изчистя от лаптопа. И бях много доволен, докато не светна след малко пак в едната букса има две метални пластинки, а буксата стои в кутийка.
    Понякога лошата връзка е в самата букса на централата и информацията от диагностиката се оказва подвеждаща. При мен също периодично вдигаше аларма за проблем с единия колан. Колкото и да чистех връзката на колана, грешката пак се появяваше след време, докато не почистих буксата на централата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Понякога лошата връзка е в самата букса на централата и информацията от диагностиката се оказва подвеждаща. При мен също периодично вдигаше аларма за проблем с единия колан. Колкото и да чистех връзката на колана, грешката пак се появяваше след време, докато не почистих буксата на централата.
    Не пипах нищо друго. Само под седалката и ми позволи да изчистя грешката. Ще ида да я закача пак да видя какво става.
    Закачих я, пак същото- липса на връзка, няма чистене, разклатих тълпата кутийка със специалната букса и я изчистих. Поне локализирах точното място. В кутийката кабелите минават през щипки и би трябвало буксата да е обездвижена на100%.
    Към колегата пуснал темата- за да не ровиш из цялата кола �� на сляпо намери някой да я види.
    Last edited by lordliness; 23-04-2016 at 13:51.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Не пипах нищо друго. Само под седалката и ми позволи да изчистя грешката. Ще ида да я закача пак да видя какво става.
    Закачих я, пак същото- липса на връзка, няма чистене, разклатих тълпата кутийка със специалната букса и я изчистих. Поне локализирах точното място. В кутийката кабелите минават през щипки и би трябвало буксата да е обездвижена на100%.
    Към колегата пуснал темата- за да не ровиш из цялата кола �� на сляпо намери някой да я види.
    А ти си запой кабелите там, т.е. елиминирай тъпия куплунг

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    А ти си запой кабелите там, т.е. елиминирай тъпия куплунг
    Нямах много време да разгледам буксата и устройството и задълбочено, но защо е поставена в кутия и защо са и тези пластини?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Нямах много време да разгледам буксата и устройството и задълбочено, но защо е поставена в кутия и защо са и тези пластини?
    Ами за да не ти висят под седалката и при нужда да можеш да свалиш последната. Какви пластини? Режи кабелите и пой. Аз така си реших проблема

  11. #11
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Нямах много време да разгледам буксата и устройството и задълбочено, но защо е поставена в кутия и защо са и тези пластини?
    Мисля че са имали идея че буксата може да бъде удряна когато колата се чисти или ако си сложил нещо под седалката и са решили да я предпазят. При мен някой беше загубил гуменият капак отзад в ляво на калника и от там влизаше влага, затова и буксата която незнайно защо минава от там ми причиняваше такова светене на таблото
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  12. #12

    Default

    Другата букса си стои така, без кутийка. Металните пластинки в проблемната букса изглеждат като прекъсвач, самите пинове са два и са много тънки. Сигурно пак ще се разглобява, ако продължава да свети и ще снимам.
    Жена ми седна и пак светна, това ще да е датчика за присъствие на пасажера, " кантара" сигурно
    Last edited by lordliness; 24-04-2016 at 17:37.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    45

    Default

    Благодаря на всички взели отношение по темата.
    Нямаше ме десетина дни в БГ и заради това сега отговарям.
    Оказа се, че проблема е в пасажерския колан.
    Трябва да разколача корите и да почистя каквото има там.
    Така поне ме посъветваха от Александър Ауто след диагностика.

    Поздрави на всички!

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Kimi View Post
    Благодаря на всички взели отношение по темата.
    Нямаше ме десетина дни в БГ и заради това сега отговарям.
    Оказа се, че проблема е в пасажерския колан.
    Трябва да разколача корите и да почистя каквото има там.
    Така поне ме посъветваха от Александър Ауто след диагностика.

    Поздрави на всички!
    Тия от кога станаха специалисти. Коя е грешката?

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Тия от кога станаха специалисти. Коя е грешката?
    О,точно там са мега специалисти ,а какви цени обаждат
    От друга страна ,на възглавниците гаранцията им е 10год.,а колите ни са 10+ и шанса да работи коректно е 50/50 ,та какво му се шашкате
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •