Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 62

Thread: Я кажете аз ли не съм в ред или наистина колата ме ебава!

  1. #1
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default Я кажете аз ли не съм в ред или наистина колата ме ебава!

    Здравейте колеги,
    тука от няколко дни ми се струва нещо много странно. Или аз не съм в ред или колата като вдигне 80 градуса и загреее нормално губи мощност. В смисъл не точно губи ами става една тромава такава. Някой път направо ми къса нервите. Трудно ми е да изпреварвам да се мушкам между колите на светофара... общо взето е това. Има ли логично обяснение това или аз съм за психиатър.Евентуално ако е възможно такова явление ... дайте акъл от какво може да е да го оправя. Колата е тази от подписа първата.
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    При мен го има същото, вчера едвам изминах 4 км да се прибера до нас. Колата губи мощност и обороти, не ще да дигне повече от 4000 оборота даже на място на нулева скорост. Понеделинк мисля да отида да диагностика. Проблема го има от както я взех колата ама чак сега се прецака чак толкова, отначало нещеще да пали от първия път, смисъл неискаше да запази обороти. Бобо в една друга тема написа: Има два вариянта за горепосочените проблеми единия е частично сработил инерционен изключвател, а другия е релето на инжекционна му е дошло повечко друсането .
    Без диагностика май трудно ще се останови освен ако някой друг няма същия проблем и е намерил решение. Има ли вероятност да е от свещи, кабели!? Тя не съм ги проверявал още!
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  3. #3
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Диагностика

    Правилното решение на проблема ви е диагностика... Един час работа срещу една седмица гадаене
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  4. #4
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    Разбирам те колега, аз вече не говоря за онова друсане в Румъния. Говоря сега вече след като ходих на диагностика като ми изчистиха грешките по борд. комп. и след всичко. Просто сутринта като седна в колата и тръгна имам чувството, че тая кола лети. А после като си загрее мотора ми се струва някък си по тромава става. Иначе аз този проблем с оборотите го нямам. Държи си нормални обороти форсира се .. и т.н.
    Просто не мога да разбера на мен ли ми се струва, че е тромава или наистина е така....
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  5. #5
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    то ако колата се оправяше с чистете на грешки
    хехе

    иначе като нищо ти е заминал дебиломера
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  6. #6
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    Quote Originally Posted by търтей
    то ако колата се оправяше с чистете на грешки
    хехе

    иначе като нищо ти е заминал дебиломера

    Е а ся де... в сервиза казаха, че и нямало нищо. Всичко било наред по нея!!!
    Ма всеки ден се чудя ... това нормално ли е
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  7. #7
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    Quote Originally Posted by ultrashock
    При мен го има същото, вчера едвам изминах 4 км да се прибера до нас. Колата губи мощност и обороти, не ще да дигне повече от 4000 оборота даже на място на нулева скорост. Понеделинк мисля да отида да диагностика. Проблема го има от както я взех колата ама чак сега се прецака чак толкова, отначало нещеще да пали от първия път, смисъл неискаше да запази обороти. Бобо в една друга тема написа: Има два вариянта за горепосочените проблеми единия е частично сработил инерционен изключвател, а другия е релето на инжекционна му е дошло повечко друсането .
    Без диагностика май трудно ще се останови освен ако някой друг няма същия проблем и е намерил решение. Има ли вероятност да е от свещи, кабели!? Тя не съм ги проверявал още!
    А само когато е влажно времето ли го прави или когато е сухо и слънчево - пак ?
    забравих да попитам - имаш ли спортен филтър или ти е задръстен стария ?
    ако е само когато е влажно - сменяй кабелите и свещите
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    Мойта тотално сдуха днеска, сега проверих филтри ала бала сичко е ново, сменяно в Германия, няма да я пипам до понеделник че много се нервирах днеска. Играя оборотите и при натискане на газта почти не реагира качва когато си иска и т.н. Диагностика му е майката ма ше чака кошника до понеделник
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  9. #9
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    В понеделник отивам за смяна на масла, ремъци, филтри и всичко остаснло. Да видим дали няма да се оправи тази глупост. Днес не мога да изпреваря на горе в баира един голф3 1.4 напрао се спуках от яд. Ако е студена не давам евала на никого. Ама днес.... та в понеделник отивам да сменя всичко. Имам и тампон ляв преден за смяна ... Искам само един съвет от вас. Моля Ви кажете ми какво масло да налея на мотора ако не е селения!? Още нещо някой наливал ли е присадки в маслото на мотора за чистене на всякъкви гадости, налепи и т.н. Давайте акъл ... Който е слагал да каже какво да налея , каква присадка да сложа и каква присадка да сложа на бензина за почистване на инжекцията.
    Помагайте!!! Ще лудна вече!!!
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  10. #10
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Никакви присадки, освен ако не искаш проблеми
    Ако не Селения -> Арал /лично мнение/
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  11. #11
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Никакви присадки, освен ако не искаш проблеми
    Ако не Селения -> Арал /лично мнение/

    Слушам!!! Няма да слагам присадки!!!
    Мерси за мнението... тъкмо се чудех имам едно масло тука Арал 10W40 дали става да го налея. Начи няма проблем да наливам ....
    Мерси
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  12. #12
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default Re: Я кажете аз ли не съм в ред или наистина колата ме ебава

    [quote="Cvetelin"]Здравейте колеги,
    тука от няколко дни ми се струва нещо много странно. Или аз не съм в ред или колата като вдигне 80 градуса и загреее нормално губи мощност. В смисъл не точно губи ами става една тромава такава. Някой път направо ми къса нервите. Трудно ми е да изпреварвам да се мушкам между колите на светофара... общо взето е това. Има ли логично обяснение това или аз съм за психиатър.Евентуално ако е възможно такова явление ... дайте акъл от какво може да е да го оправя. Колата е тази от подписа първата. [/quote/

    Колега имах познат с подобен проблем само че колата беше голф 3 ГТИ и след 6 месеца ходене по сервизи и смяна на какво ли не се оказа че като са сменяли ремъка не са го зацепили правилно избягал е с един зъб. Освен това подобен проблем може да се появи и от свещите и то ако са сменяни скоро и не са много оригинални успех и пиши какво и е било като я оправиш
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #13
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default Re: Я кажете аз ли не съм в ред или наистина колата ме ебава

    Колега имах познат с подобен проблем само че колата беше голф 3 ГТИ и след 6 месеца ходене по сервизи и смяна на какво ли не се оказа че като са сменяли ремъка не са го зацепили правилно избягал е с един зъб. Освен това подобен проблем може да се появи и от свещите и то ако са сменяни скоро и не са много оригинални успех и пиши какво и е било като я оправиш
    Днес говорих с един приятел който има сервиз. И като му казах така и така той вика ти ме уби. Какво говориш нормално е като е студена да прави така, а като загрее да върви. Във вторник ще я карам в сервиза защото имам предница за правене и ще видят и този проблем. Като се върна като кажат от какво е ще пиша няма проблем.
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  14. #14
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Бе недейте да гадаете - диагностика му е майката, такива разигравания може да са от доста неща, на мен навремето ми ги правеше от "мързелива" ламбда и симптомите бяха едно към едно с твоите, ма може и да е някой температурен датчик, както и други работи, та за това ->диагностика
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  15. #15
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by ultrashock
    Мойта тотално сдуха днеска, сега проверих филтри ала бала сичко е ново, сменяно в Германия, няма да я пипам до понеделник че много се нервирах днеска. Играя оборотите и при натискане на газта почти не реагира качва когато си иска и т.н. Диагностика му е майката ма ше чака кошника до понеделник
    мойта го правеше същото това, и обикновено е дебитомера
    но се пак се обади на Бобо ))
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •