Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: Днес май си отиде една Алфа 159 !

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default

    Сменях водната помпа при обслужването. Премахнах DPF и запуших EGR

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by mitkosoft View Post
    Сменях водната помпа при обслужването. Премахнах DPF и запуших EGR
    Значи главата долу
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default

    Ше видим вкарвам я в бокса утре

  4. #19
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Ако не си я доубил
    Кофти тръпка ще следя темата,дано не е нещо много сериозно.

    изпратено чрез Tapatalk,от S6
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default

    Не мисля че съм я доубил...не се чуват странни звуци или странно поведение при работа на мотора...напротив тегли си здраво...каквото и да се прави по колата ще изисквам ремонта да се поеме от собственика на автокъщата...Егати не е възможно да взема колата на 22.03.2016 и днес да има сдухана гарнитура и пукната глава...тва не става за 50 километра...просто така съм взел колата....

  6. #21
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Имаше по закон някаква гаранция от 6 месеца май? Гони го,внимавай кой и къде ти ръчка колата. Успех!

    изпратено чрез Tapatalk,от S6
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    55

    Default

    кажи коя е тази автокъща

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by mitkosoft View Post
    То, че ще я правя, ще я правя. Няма да я продам като предния собственик. Ех мама му и батали господ да ги...Стане им нещо по колата и веднага продават.
    Колега,

    не виждам инфо в профила ти на колко години си, но да те питам - ти още ли вярваш в дядо Коледа?

    Не знам защо се очудваш. Щом една кола е на пазара, то има конкретна причина тя да се намира там

    В 99% от случаите предишния собственик я продава, защото:
    - на колата и предстои скъп ремонт
    - колата е обиколила Х сервиза, сменили са Х неща, а проблема си е останал и накрая на човека му е писнало...
    - колата е претърпяла ПТП/градушка/паднал е голям и тежък предмет връху и итн

    В 1% от случаите предишния собственик я продава перфектна без забележки, защото е достатъчно богат и може да си позволи да си купи последен модел/по-нова/чисто нова друга кола, просто предишната му е омръзнала
    Alfa Romeo GT 1.9 16v

  9. #24
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Не съм съгласен.

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default

    Днес говорих със собственика на автокъщата каза че утре идва да я взима и ше я оправи

  11. #26
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    ако намалим процентите на около 90% съм склонен да се съглася. За съжаление 90% от колите се продават защото някой гледа да се отърве от тях, поради една или друга причина. А в автосалоните можеби процента клони към 95% в полза на колите с проблеми, които са замаскирани, напудрени и подготвени за новият "щастлив" собственик.
    Аз като си продавах алфата дойде един наистина сериозен човек (и то с автобуса) и си тръгна с колата и после я кара около 2 години без да пипне почти нищо по нея, н оаз бях налял пари долу горе колкото и бе обявената цена за да я държа в идеално състояние , ... и я продадох само и единствено защото я карах почти 5 години и реших че е време за смяна.
    Но такива случай са доста малко на брой за съжаление и покупката на втора/трета/пета ръка кола си е риск, особено от автокъща
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by mitkosoft View Post
    Сменях водната помпа при обслужването. Премахнах DPF и запуших EGR
    Аз ако съм на местото на собственика след тези намеси нямаше да те погледна. И за да е станало това така още като си я купил е трябвало да издува маркучите за антифриза

  13. #28
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Аз ако съм на местото на собственика след тези намеси нямаше да те погледна. И за да е станало това така още като си я купил е трябвало да издува маркучите за антифриза
    Колега моля ти се, след като е моя колата мога да я правя каквото си искам дори да я пребоядисам ако искам...щом мислиш, че смяната на водна помпа е някакъв вид намеса, то по-добре се самоизтрий от форума. И какво общо има ДПФ със надуването на маркуча. Решението е мое дали да е там или да го няма. И последно като я купувах не надуваше маркучите, не ям доматите с колците...

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by mitkosoft View Post
    Колега моля ти се, след като е моя колата мога да я правя каквото си искам дори да я пребоядисам ако искам...щом мислиш, че смяната на водна помпа е някакъв вид намеса, то по-добре се самоизтрий от форума. И какво общо има ДПФ със надуването на маркуча. Решението е мое дали да е там или да го няма. И последно като я купувах не надуваше маркучите, не ям доматите с колците...
    Ти си написал DPF и ЕГР. Водната помпа е задължително условия за смяна. И като установи, че радиаторът ти е студен защо не отвори пробката за да видиш дали ще излезе антифриз? И 159 нямат ли две пробки както 147?

  15. #30
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Само като инфо да вметна:

    При 159 има 2 пробки за 1.9 мотора, а на 2.4 са 3 пробките.
    Съответно на 1.9 има една на радиатора, другата е на маркуча към парното.
    На 2.4 има една на радиатора, 2-ра на тръбата над изпускателия колектор и 3-тата седи на маркуча към парното.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •