Results 1 to 11 of 11

Thread: Да се похваля и аз с 159 и няколко въпросчета

  1. #1

    Default Да се похваля и аз с 159 и няколко въпросчета

    Здравейте,

    От няколко дни съм собственик на 159 2.4 жтдм. Колата изключително много ми харесва и много й се радвам. Купувана е от Ауто Италия на 200 к е, ниво на оборудване High с подгрев на седалките, кожа, Bose и общо взето всичко без навигация и шиба. По колата има да се направят някои ремонтчета, както и обслужване. Възникнаха няколко въпроса:
    1. Досега колата е карана със Selenia WR 5W40. Мислех си дали да продължа със Селениата или Castrol Edge Turbo Diesel 5W40. Кое бихте ми препоръчали и ако е Селенията (както предполагам), има ли много ментета и откъде мога да взема читава?
    2. Подгрева на двете седалки не ми работи. Както и подгрева на лявото огледало. Възможно ли е да са вързани и защото не ми работи подгрева на огледалото да не ми работят и на седалките.
    Ако не е възможно къде да гледам за неизправност освен бушоните?
    3. Какви екстри мога да си активирам / деактивирам софтуерно? Например Follow me home фаровете, както и комфорт модула (без да се налага да задържам копчето за заключване). Някакви други опции, за които не се сещам?
    Със сензора за дъжд също нещо не мога да се оправя?
    4. Пантите на вратите пукат при отваряне. Предполагам е от ограничителите? Има ли оправяне или да търся читави 2-ра ръка?

    Иначе ето снимки на колата:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_0840.jpg   IMG_0841.jpg  
    Last edited by ducaticorse; 15-04-2016 at 16:03.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Quote Originally Posted by ducaticorse View Post

    Иначе ето снимки на колата:
    Аха , ето значи защо я жалиш тая хубавица!!!
    Аз съм човека с черната 159-ка , който караше близо до теб /ако не бъркам колата ти/ миналата седмица по Хемус до Луковит и после си продължих към Плевен.
    Ако ти е махнат ДПФ можеш спокойно да си бръмчиш с тая Селения иначе трябва с 5W30 заради него.
    От Кастрола нямам впечатления с алфата , с тази марка карам бравото-2009г. турбо бензин и сякаш е добре.
    Иначе за да си сигурен , че не е менте го купувай от Чефин , те са вносители на Ивеко и при тях е истинско.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  3. #3

    Default

    Хахаха, не съм бил аз, но продавача ми каза, че е карал с една друга 159-ка и сигурно си бил ти.

    Колата е с ДПФ, който скоро е бил чистен и е карана с 5W40, не с 5W30. Човека така ми каза и ми остави една туба с масло и реших, че това ми е вискозитета.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  4. #4
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Честито, брутално червена, със здраве да си я караш.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #5
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Колега , моя съвет е а предполагам и на другите колеги е като я вкараш за обслужване махни ДПФ , пеперуди и ЕГР .. да ти е по мирна главата ...
    Иначе за подгряването на страничните огледала .. аз го реших с смяна на огледалото ..

    Супер е колата .. със здраве да я караш и тя да те вози
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  6. #6

    Default

    Благодаря ви момчета!

    ЕГР и пеперудите са елиминирани. Относно ремонтите другата седмица ми е часа за сервиза и съм на изчакване.

    Относно дреболиите с пантите и подгряването на седалките:

    Пантите пробвах да ги смажа с грес, но нищо. Поразчетох се и стигнах до извода, че има едни бели пластмасови детайлчета (бели на цвят), част от ограничителя на вратата, които се износват. Започнах с някой от ограничителите на задните врати, така че ако ми отнеме някакво време да не ме дразни, че ще съм без ограничител на вратата, но не успях да ги сваля, по-точно измъкна от дупките на вратата. Има ли нещо по-специфично?

    Подгрева на седалките разбрах, че е много афиф на тези коли. Или поне от това, което чета по чуждите форуми едва ли не един път да се опреш с коляно на седалките, за да се пресегнеш и да вземеш нещо и нагревателите долу се прекъсват. Някой има ли опит с оправянето им и евентуално дали някой е проучвал въпроса със слагането на други нагревателни подгложки (или от друга кола или някакви афтърмаркет), които да заместят тези на 159?

    Благодаря предварително!
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    Русе
    Posts
    48

    Default

    Ограничителите на задните врати се вадят като смъкнеш кората на вратата - механизъма е там. На предните се намира в купето съответно под бушоните и от дясно под жабката. Разглобяваш, гресираш, зглобяваш, поставяш и ако имаш късмет спират да скърцат - моите не спряха! Търсиш по морги - няма гаранция че са читави или на магазина 70-80лв бройката - алтернативно в интернeт eBay Amazon - внос!
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=84656
    Last edited by n_niki; 20-04-2016 at 18:30.

  8. #8

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2016
    Posts
    46

    Default

    1-2 дни след като я купи (беше махната обявата) до Сердика център. Със здраве да си я караш колега, хубавица е.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20160415_221917.jpg   20160415_225433.jpg  

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Vladislav96 View Post
    1-2 дни след като я купи (беше махната обявата) до Сердика център. Със здраве да си я караш колега, хубавица е.
    Уууу, две красавици.

  11. #11
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Честито и от мен . Да си я караш със здраве и много кеф. Благодарение на твоята 147-а (бях я гледал като я продаваше ама после я изтървах) сега ми е мерак да правя същите модификации на моето ГТ. Поздрави

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •