Results 1 to 11 of 11

Thread: Смяна ляв вътрешен маншон 156 JTD

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Смяна ляв вътрешен маншон 156 JTD

    Каква е процедурата, че не съм го правил?

  2. #2
    започва да се пристрастява yavorz's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    Сваля се полуоската с каретата (изтича маслото от кутията и после се налива обратно в нея) или ако намериш качествен силиконов.... се надянва през външното каре. Аз съм пробвал обаче с два различни модела силиконови и дали от разтягането за да се прекарат... дали от качеството им се късат след време. Най-добре е да се свали и да се сложи по нормалния ред.

    п.с. последно използвах маншони на SKF и съм доволен от качеството на гумата им.

    Успех

    166 2.4 JTD 20V 175hp. - от 2016
    ex. 156 2.4 JTD - от 2009 до 2016
    ex. 145 1.6 TS - от 2006 до 2015 | ex. Alfetta 2.0 - от 1992 до 2007

  3. #3

    Default

    Да изтича маслото е напълно излишно, може да го замърсиш и после се налива трудно без шприц . Има още два варианта без да тече масло.
    Моята препоръка базирана на опита ми е да посетиш сервиз. Ще ти вземат малко пари, ако го правиш сам ще загубиш половин ден поне, след като нямаш опит. Доста пипкава работа, който и вариант да избереш.
    Last edited by lordliness; 07-04-2016 at 07:10.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #4

    Default

    Аз имам опит с коли, но тази процедура не съм я правил. Имам купен силиконов маншон. А за ваденето на полуоската веднъж вече брах ядове с оная "зегерка" дето я законтря.
    Не може ли да откопчая полуоската от главината, да я изтегля от вътрешното каре и да надена маншона? Е, трябва да откача и носача

  5. #5
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Можеш и без да сваляш цялата полуоска и да изтича маслото. Смених ги всички маншони и на 2-те полуоски преди 5-6 месеца така.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  6. #6
    започва да се пристрастява yavorz's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    Можеш, aко е достaтъчно рaзтеглив силиконовия мaншон но го нaмaжи с грес преди дa го нaхлузвaш. Имa едни конуси, които се подлaгaт зa дa се рaзшири достaтъчно и дa мине през външното кaре. Кaто цяло имa вaриaнти

    166 2.4 JTD 20V 175hp. - от 2016
    ex. 156 2.4 JTD - от 2009 до 2016
    ex. 145 1.6 TS - от 2006 до 2015 | ex. Alfetta 2.0 - от 1992 до 2007

  7. #7
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Не баш, разглабя се първо външния маншон с карето и там вече го вкарваш като махнеш преди това има едно като удебеляване, на него има 2 ботла и след това се вкарва свободно, тъкмо ще напълниш карето с грес, ще го провериш за луфтове и ще смениш и външния маншон.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •