Results 1 to 12 of 12

Thread: 147 гърмене докато загрее

  1. #1

    Default 147 гърмене докато загрее

    Колеги момагайте имам алфа 147 със странен проблем гърми докато не вдигне поне 60 градуса колата е бензинка
    При първоначално палене всичко е ок но сле минута се започва едно прекъсване и гърмене
    147 1.8 twin spark

  2. #2

    Default

    А имаш ли газова?

  3. #3

    Default

    Със стария мотор имаше гас но е махнах
    147 1.8 twin spark

  4. #4

    Default

    Имаш няколко опции в зависимост от това в кои тръби гърми - бедна или богата смес, може да е клапан. А може да ти създава проблем и двоиката регулатор дроселова клапа - клапанче за картерните газове

  5. #5

    Default

    Нека дам повече инфо клапаните за картерните газове са елиминирани мотора е 1.8 с електроника от 156 с ремап двете сонди на колектора са премахнати колата гърми и в смукателя и в гърнето мотора е на 8000 километра след основна ревизия клапаните са вкопани нагоре главате е доста изпилена не помня точно колко и блока е доста смъкнат компресия 16 като сложа 270 кубиковите дюзи тоИ феномен изчеВа
    147 1.8 twin spark

  6. #6

    Default

    Ми сложи тези дюзи. А моторът от 1.8 л1га ли точно на мястото на 1.6

  7. #7

    Default

    Мотора е идентичен с 1,6 това не е проблем странното е че преди го нямаше гърменето това стана откакто се сгъсти и започвам да си мисля че мапара нещо куца ако някой разбора пт софтуер ще съм благодарен да пише за да е закарам да е види
    147 1.8 twin spark

  8. #8

    Default

    Ако си от София имаш много опции, например Бобо

  9. #9

    Default

    Проблема е решен 3 счупени свещи керамиката се върти това ми се случва за втори път ще търся нещо по добро от ngk този проблем със свещите се появява винаги след като съм е държал до 7800 дайте съвет за свещи
    147 1.8 twin spark

  10. #10

    Default

    Винаги ще ги пръскаш с тази компресия, вземи си за състезателни коли

  11. #11

    Default

    Някаква насока колега че мисля да е сгъстя още малко и да кача и валове отнкъде мога да взема такива свещи
    147 1.8 twin spark

  12. #12

    Default

    То и свещи вече няма да ти помогнат при тази компресия. То горивото само ще ти детонира от голямото свиване, което получава. Особено при топло време и топъл входящ въздух

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •