Results 1 to 14 of 14

Thread: Въпрос за една обява!

  1. #1

    Default Въпрос за една обява!

    Тази седмица, съвсем случайно попаднах на тази обява
    Ходихме с търтея, гледахме, надничахме, оглеждахме.... хареса ни и на двамата, и то много - изпъната, излъскана, с почти най-богатото оборудване, много нова година, НО с подозрително ниска цена, на фона на останалите такива
    Другите "166"-ци на пазара или са по-стари, за същите пари, или са по-скъпи, ако са толкова нови, или и двете
    Колата изглежда уникално (на око), работи невероятно добре (на слух), от пълния списък с екстри в магазина, сигурно има 3-4 които да й липсват
    Има няколко дребни забелжки, като много леко счупено дясно огледало и малко луфтове на десния праг, което обаче ме навежда на мисълта за ремонти по десницата
    Та въпроса ми е, струва ли си или е по-добре "156 ВагонРесторант" с абсолютно същите характеристики (двигател, година, екстри...), защото имам и такава оферта



    П.П.
    Някои колеги тук не търсеха ли точно "166"
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  2. #2
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Бе за мен разликата в класата като цяло е в полза на 166.Просто си е голяма кола и по добре изработена вътре,не че няма някои издънки ,но мисля че плюсовете са повече
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  3. #3
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Ако наистина дясната страна е правена,по-добре се откажи,това е предпоставка за ръжда след време,особено прага,а пък с нея/ръждата/оправия няма.А пък дали е правена,един добър бояджия винаги може да разбере
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  4. #4
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    хм, преди време имаше една такава, в автокъща между младост и дървеница и беше ударена на няколко места по диагонал

    и оня така я промотираше за 150к.с 2003та, а тя е 2002ра 140кс.

    там цената беше 12к и то с ДДС-то още ....

    може да са я оправили, и са да я продават. видя ли дали чейнджъра в багажника е здрав? щото точно там беше ударена оназ.....
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  5. #5

    Default

    Видях, че има чейнджър, но не съм бърникал, да видя, дали е здрав
    Като вдигнахме капака на двигателя, веднага ми направиха впечатление две неща - черните пластмасови кори около двигателя бяха захванати с кафяви рапидки от някоя железария, които рапидки стояха някак малки в сравнение с отворите през които минаваха, все едно не им е там мястото а другото нещо беше, че самите пластмасови кори изглеждаха като нови, лепенките по тях бяха като напечатани вчера, с изключение на една кора, която си изглеждаше нормално захабена и тук идва въпроса, всички кори ли са сменени, защото оригиналните са счупени при удара и само една е останала здрава или само една е сменена и е купувана втора употреба, затова стои захабена
    Поисках на момчетата ВИН-а и по него си излиза всичко, както си е:
    Catalogue: EADONLY class="readonly" onFocus="this.blur()";>W9 | 166 BZ-DS (1998-....)
    MVS: 136.124.0(0) | 2.4 JTD CF3 150CV "PROGRESSION"
    Engine Stamp: 841C000
    Version Code: 936AXA00
    Version: V1 | SEDAN 98
    Engine Version: >M22| 2400 JTD CF3 150 CV
    Interior: 185 | GREY CLOTH (V1)
    Vehicle No: 00081717
    Engine No: 3424388
    Prod. date: 2003-01
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default

    колега, цената хич и не е ниска, а е нормална. Вярно, че има 3-4 луди които искат безбожни пари за няколко 166-ци, ама те нямат връзка с централния мозък. Аз гледах близо 30 такива преди да взема моята, 2001-ва, 2.0ТС със всичко вътре / кожа, тел, нави и т.н./ и то за 11000. Просто трябва търпение и дълго гледане и винаги изпадат добри оферти. От мобилето съм гледал почти всички, но най-вече бензини. Тази която си я пуснал не я гледах, защото вече бях капарирал моята, пък и е дизел. Но за повечето друго мога да ти кажа по нещо.
    В интерес на истината не знам дали си гледал тази, която Злия продава, тя е перфектна. 1 към 1 е с моята, но е с джанти 18-ки и 6 скорости и няколко месеца по-нова. той я продава за около 13500-13800 нещо такова беше. Аз я харесах, но в последния момент изпадна моята, а пък аз не съм такъв маниак на тема джанти за да дам за тях 2500 отгоре като цена.
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  7. #7

    Default

    Колега, аз не сравнявам само българския пазар - такава цена няма никъде, няма "мобиле", няма "скаут", никъде не може да се намери тази кола за тези пари, при положежние, че в тая цена има и печалба
    Излиза, че търговеца трябва да я е купил за по-малко от 7000 Евро - никъде няма такава цена за здрава кола
    Освен корите с рапидките около двигателя, счупеното на две места дясно огледало, луфтовете на десния праг, точно под огледалото, си спомням, че стъклото на същата тази предна дясна врата е от 2004г. а всички останали стъкла са 2002г.
    Явно ще трябва да отида да огледам и "166"-цата на адаша, за да направя поне някакво сравнение за вида на колата
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  8. #8
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Добре, де. Дори и да е удряна, какво толкова? Стига да не е била събирана от 3 различни шасита и да не може да намери правия път
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku
    Колега, аз не сравнявам само българския пазар - такава цена няма никъде, няма "мобиле", няма "скаут", никъде не може да се намери тази кола за тези пари, при положежние, че в тая цена има и печалба
    Излиза, че търговеца трябва да я е купил за по-малко от 7000 Евро - никъде няма такава цена за здрава кола
    Освен корите с рапидките около двигателя, счупеното на две места дясно огледало, луфтовете на десния праг, точно под огледалото, си спомням, че стъклото на същата тази предна дясна врата е от 2004г. а всички останали стъкла са 2002г.
    Явно ще трябва да отида да огледам и "166"-цата на адаша, за да направя поне някакво сравнение за вида на колата
    виж, не съм я гледал тази така че ти знаеш за тези детайли, но не гледай цените в мобиле.де и скаут-а по този начин, значи тези които внасят си имат канали, взимат ги на по-тънки цени, договарят се, връщат се ДДС-та и разни други щуротии или ги купуват на физически лица, абе двеста врътки има. То и тук само като отидеш да говориш за Алфа или Ланчия и ако е застояла в автокъща веднага една хилядарка ще ти смъкнат.
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  10. #10

    Default

    Ще изчакам малко, да видя дали евентуално ще се застои на пазара тази кола
    През това време трябва да докарат в България и една "156 2.4 JTD ВагонРесторант" за същите пари, та ще огледам и нея, преди да реша нещо
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default

    Това да изчакаш е най-добрия вариант аз си търсих моята повече от месец и можеше още толкова да търся. Бърза работа нямах

    Виждам, че и ти си така. По-добре човек да изчака, че иначе от бързане грешки стават
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  12. #12
    Запален алфист emil georgiev's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    pazardzik
    Posts
    201

    Default 166

    внимавай цвета на колата е тъмно кафяв и за мен стой много грозно на пътя и изглежда много отвратително Когато я видях почти се бях отказал да купувам Алфа 166 Ако е осукано купето няма оправяне, но пък парите са добри , много добри за дизел ,во ния взимай без замерване на компресията

  13. #13
    Запален алфист emil georgiev's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    pazardzik
    Posts
    201

    Default

    моята е търсих 10 месеца

  14. #14

    Default Re: 166

    Quote Originally Posted by emil georgiev
    внимавай цвета на колата е тъмно кафяв и за мен стой много грозно на пътя и изглежда много отвратително Когато я видях почти се бях отказал да купувам Алфа 166 Ако е осукано купето няма оправяне, но пък парите са добри , много добри за дизел ,во ния взимай без замерване на компресията
    Емо, за тая от обявата ли говориш
    Аз я гледах на живо и си е тъмно синя, даже отиваше към черно и затова са й объркали цвета в обявата
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •