Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 76 to 90 of 96

Thread: 159 2.4/1.9 за първа кола или нещо друго?

  1. #76
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by xxxxx13 View Post
    Колега, защо не препоръчваш бензиновите мотори, би ли се обосновал по-конкретно понеже се интересувам от темата. Благодаря.
    1,9 и 2,2 моторите са с по 2 вариатора а 3,2 - с 4. Вериги се разтягат на относително малък пробег.

    Накратко - подръжката на газоразпределението е скъпо начинание.

    Друг недостатък е невъзможността (или много скъпото) газифициране. Това произтича от директното впръскване, което не може да се съвмести с конвенционален газов инжекцион.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #77

    Default

    1. Заради казаното от ECO-to

    2. това не са алфови двигатели, дори не са на ФИАТ груп.Просто са леко модифицирани за този автомобил.Дори не са "италиански".Нямат този "темперамент" .

    3. Каква е тази "алфа ромео" без италиански двигател?
    - "Газификацията" им освен скъпо начинание е и неефективно- те на бензин не вървят тези двигатели какво остана за газ ...

    4. Аз не съм критерии, но от форума зная, че 1.9, 2.2 и 3.2 jts бензините са "мудни' в сравнение със сходната кубатура дизели - 1.9, 2.0 и 2.4 Jtdm.
    Купето е тежко и килцата му тегнат ...

    1.75 турбо бензина(единственото турбо бензин за модела АР 159) е италиански, производство на ФИАТ, и във форума беше писано, че на практика е преработен дизелов jtdm направен за бензин.

    На практика 1750 tbi двигателя си идва от АР и според написаното и отзивите е достатъчно надежден.Почти няма оплаквания от него.

    1.9 и 2.2 jts двигателите не си струват парите.Аз бях се "настървил" за 2.2 jts, но единствената причина за това беше, че исках задължително селеспийд (скоростна кутия) робот, а на другите двигатели и преди всичко на 2.4 jtdm нямаше selespeed.

    Бях готов да преглътна дори заплащането на 1800-2600лева ако се наложи за ремонт на селеспийда само и само да е селеспийд...Но не би...За тези пари които имах или не ми харесваше интериора-светло сив, бежов или пък автомобила беше почти 100% постен- без мултиволан, без круиз контрол...

    В крайна сметка стигнах до "моят двигател" 2.4 =200 коня...

    Не съм привърженик на състезанията, гонките и т.н., макар че ника ми във форума е точно такъв.Предпочитам спокойното почти пенсионерско шофиране дори по магистралата и шофирам със 100-110/115 км/час.

    Не съм привърженик и на тунинга, но така я закупих моята и сега съм доволен, защото е пъргава и отделно е била поддържана.

    Просто прочети в англоезичните форуми за проблемите по различните двигатели на 159-ката и ще установиш, че на дизелите са най-малко проблемите, освен известните лечими -премахване на ДПФ, ЕГР и вихрови клапи.Но това се знае от всички и немалко сервизи го могат.

    За бензинките има доста оплаквания и няма отговори, тоест на метода "проба-грешка" са...

    В интерес на истината след селеспийда се бях насочил и към 1750 tbi, но не ми се харчеха +25 000лв., (и изпуснах един много добър tbi и ме хвана яд)такива бяха цените тогава за здрав tbi.Отделно и разхода от 9.4 минимум среден разход не ми отърваше много- това по данни от отзиви на собственици/ползватели на 159-ки с този двигател ...

    На 1750 tbi също имаше оплаквания, но много малко и то "поправими" с 200-350лв.мисля повечето бяха за соленоид.

    Сега за около 20-на бона можеш да купиш tbi с всички екстри - кожа, навигация, ксенон, парктроник, и...всичко останало, при това доста запазена и на под 100 000км ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #78
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Всичко ток и жица дето си го написал, само това накрая с разхода буди размисли.
    1 едва лисредния на ТБИ е под 10
    2 твоя колко е че това 9.4 те плаши
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  4. #79
    Запален алфист Митко145's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Бургас-Gaming
    Age
    43
    Posts
    392

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Всичко ток и жица дето си го написал, само това накрая с разхода буди размисли.
    1 едва лисредния на ТБИ е под 10
    2 твоя колко е че това 9.4 те плаши
    Е ти незнаеш ли,че в бг.дизеловите горят макс 5литра?
    145 1.4ТС 97г.EX,156sw2.4jtd 20V 2005 EX,
    159sw 2.2jts ti 07г. EX,147 1.9jtdm 8V 07г.EX
    159 1.9jtdm 05г.ex
    Giulietta 1750tbi.2012.

  5. #80
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post

    2 твоя колко е че това 9.4 те плаши
    Абе, едва ли е по-малко, ама се свиква
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  6. #81
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by Митко145 View Post
    Е ти незнаеш ли,че в бг.дизеловите горят макс 5литра?

    5 ама за 50 км
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  7. #82

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Просто прочети в англоезичните форуми за проблемите по различните двигатели на 159-ката и ще установиш, че на дизелите са най-малко проблемите, освен известните лечими -премахване на ДПФ, ЕГР и вихрови клапи.Но това се знае от всички и немалко сервизи го могат.

    За бензинките има доста оплаквания и няма отговори, тоест на метода "проба-грешка" са......
    Колега виждам, че четете чужди форуми и разсъждавате хубаво "на глас" (във форума), но фактите в България са следните :

    - 159-ката стана "новата" 156-ца или казано иначе - започнаха да ги карат и да се виждат по улиците по нашите ширини по-честичко Визията е агресивна, кожа, алумин в купето, цената трепач...

    - Не всеки купувач на 159ка е наясно със задължителни премахваници на дпф/пеперуди итн и в момента по сервизите (форумни и не чак толкова форумни) може да се видят все повече 159-ки за ремонт, но не такъв на предно окачване, както беше при 156, а за ремонт на мотора и то предимно на така споменатите от вас като безпроблемни 1.9 и 2.4 дизели

    - За съжаление, обаче честта за спрявяне с основният проблем на тези мотори с пеперудките се пада почти винаги на гордия нов собственик в България, след като германеца/италианеца са яздили 159-ката в продължение на 5-10 години.
    Дошло е време за смяна на колектора/турбо/маховик+съединител или някой друг такъв скъп ремонт в западен сервиз, при което човека се е метнал на някоя новичка кола, а алфата е поела по познатия път към източна европа

    - JTS моторите са като кутията на пандора. Никой сервиз не иска да се захваща, или ако се захване казва цена за ремонт включващ "con tutti" на 1/3 от цената на алфата и пак щастието ще е сравнително кратко
    Alfa Romeo GT 1.9 16v

  8. #83
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    78

    Default

    Затова 1,8 mpi изпитан Опелски мотор и нямаш проблеми никакви. Даже за газ става ако не те боли сърцето да и поднеш газчица на тая хубавица

  9. #84
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by krustnika View Post
    Колега виждам, че четете чужди форуми и разсъждавате хубаво "на глас" (във форума), но фактите в България са следните :

    - 159-ката стана "новата" 156-ца или казано иначе - започнаха да ги карат и да се виждат по улиците по нашите ширини по-честичко Визията е агресивна, кожа, алумин в купето, цената трепач...

    - Не всеки купувач на 159ка е наясно със задължителни премахваници на дпф/пеперуди итн и в момента по сервизите (форумни и не чак толкова форумни) може да се видят все повече 159-ки за ремонт, но не такъв на предно окачване, както беше при 156, а за ремонт на мотора и то предимно на така споменатите от вас като безпроблемни 1.9 и 2.4 дизели

    - За съжаление, обаче честта за спрявяне с основният проблем на тези мотори с пеперудките се пада почти винаги на гордия нов собственик в България, след като германеца/италианеца са яздили 159-ката в продължение на 5-10 години.
    Дошло е време за смяна на колектора/турбо/маховик+съединител или някой друг такъв скъп ремонт в западен сервиз, при което човека се е метнал на някоя новичка кола, а алфата е поела по познатия път към източна европа

    - JTS моторите са като кутията на пандора. Никой сервиз не иска да се захваща, или ако се захване казва цена за ремонт включващ "con tutti" на 1/3 от цената на алфата и пак щастието ще е сравнително кратко

    Иииии, какво искаше да кажеш с това?
    Кое от всичкото тука вече не беше казано много пъти?
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  10. #85

    Default

    Тия проблеми са си типични за модерните дизелови мотори, или поне за тези от ерата на 159, независимо от марката. + това интервенцията по премахване не е болка за умиране и после си джиткаш спокойно



  11. #86
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by valery_ View Post
    Затова 1,8 mpi изпитан Опелски мотор и нямаш проблеми никакви. Даже за газ става ако не те боли сърцето да и поднеш газчица на тая хубавица
    чак изпитан.. и чак бевзпроблемен ... че и за газ нее най най ма поне става. ам пък на 1600 кина дупе, 140 умрели коня си е , аз на моята дет ое 250 коня и 1600 кила, усещам недостиг на моменти (познатите ми казват че съм нагъл вече),а тоа 140 коньово с смешен въртящ момент има динамика на дачия логан. Иначе ако просто ти се кара 159 си е добър вариант.
    И какво лошо има че да тее срам че си на газ... нее S класа или бентли...а 8-10 годишна седанова кола 3-4 употреба
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  12. #87

    Default

    1 едва лисредния на ТБИ е под 10
    2 твоя колко е че това 9.4 те плаши
    1. : http://www.spritmonitor.de/en/overvi...bi&powerunit=2
    и
    http://www.honestjohn.co.uk/realmpg/...-2006/1750-tbi

    2. 7.4 /100 лятото, 7.6 /100 зимата. Минал съм с нея 4000км досега.

    Предишния собственик ме "уведоми" че шофирал предимно по магистрала с нея със 170-180 км в час и му давала среден разход 8.0 литра.
    Него не са го спирали, но да са го спирали са го "пускали".Човекът е дипломат с дипломатически паспорт.

    Колата е с премахнат ЕГР, ДПФ и тунинг от extreme tunning.

    Клапите си стоят по думите на последния сервиз в който ми сменяха маслото.Януари ми смениха и антифриза при което са погледнали клапите(без изобщо да им казвам или моля) и ми казаха че работи много добре, няма омасляване никъде, включително по клапите.

    Аз шофирам спокойно и едва ли в този форум хората които шофират по-спокойно от мен са повече от пръстите на едната ми ръка...

    ---------- Post added at 20:37 ---------- Previous post was at 20:30 ----------

    Изпуснах tbi, както казвам ме хвана яд, не ми се чакаше повече и взех това което ми хареса и изглеждаше запазено и здраво и имаше повечето от екстрите които исках или поне основните/минимума на това което исках/очаквах.

    Разходът не ме "плаши" но не знаех какво да очаквам.

    Сега вече зная и няколко пъти вече съм казва, че следващата ще алфа(най-вероятно) с трилитров битурбо дизели ли бензин.

    Само да сме живи и здрави.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #88

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Иииии, какво искаше да кажеш с това?
    Кое от всичкото тука вече не беше казано много пъти?
    Че дизеловите не са толкова безпроблемни, особено тези нов внос, независимо от това какво пишат по чуждите форуми.
    Alfa Romeo GT 1.9 16v

  14. #89
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    78

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    чак изпитан.. и чак бевзпроблемен ... че и за газ нее най най ма поне става. ам пък на 1600 кина дупе, 140 умрели коня си е , аз на моята дет ое 250 коня и 1600 кила, усещам недостиг на моменти (познатите ми казват че съм нагъл вече),а тоа 140 коньово с смешен въртящ момент има динамика на дачия логан. Иначе ако просто ти се кара 159 си е добър вариант.
    И какво лошо има че да тее срам че си на газ... нее S класа или бентли...а 8-10 годишна седанова кола 3-4 употреба
    Аз не твърдя че е много бърз пъргав или с голям въртящ момент и тн. а че няма проблеми като дизеловите и JTS ите, щото си е стандартен мотор отвсякъде.

    Ако не си съзтезател си е ок според мен. не е съвсем мъртав.
    Last edited by valery_; 18-03-2016 at 11:45.

  15. #90
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by valery_ View Post
    Аз не твърдя е е много бърз пъргав или с голям въртящ момент и тн. а че няма проблеми като дизеловите и JTS ите, щото сие стандартен мотор отвсякъде.

    Ако не си съзтезател си е ок според мен. не е съвсем мъртав.
    Абе това за вървенето си е партенка...
    Вървят си прилично колите, просто свикнахме на ремапнати машини, които имат много въртящ момент от рано и създават впечатление че излитат.

    Преди като карахме 80-90 коньовите бензини и дизели кво? Те по трупове ли бяха или по това време им се радвахме как хубаво вървят
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •