Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 96

Thread: 159 2.4/1.9 за първа кола или нещо друго?

  1. #16
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    То това си зависи от възпитанието на човека през първите години от живота му. И с 50 коня кола пак можеш да убиеш човек.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  2. #17
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    ^ Именно. Конете не ме притесняват, напротив по принцип търся нещо 150 и нагоре, само алфа 147 е изключение понеже 150 коньовия двигател доста рядко се вижда по обявите.

    Учих се на кола около 120 коня която беше значително по лека. Проблеми не съм имал. Човека контролира машината, като не карам като идиот няма да има фалове (от моя страна поне).

  3. #18

    Default

    Именно, не автомобилът, а човекът убиват...

    Каквото с 200, това и със 150 коня...

    Да не говорим, че по времето на соца масово автомобилите бяха около 50 до 70 коня и имаше 250% повече смъртни случаи от сега.Култура ми Янко...

    И с 50 и с 250 коня никой не може да го спаси, ако е решил да се самоубива...

    И тези 18-23 годишни на които "мама и тати" са им подарили автомобили от по 350 коня, нито знаят как се изкарват пари, нито имат житейски опит, нито акъл за да ценят своят живот и животът на другите ...

    На такива и 50 коня са им много ...

    П.П. Начи викаш, не "жалко за човека, семейството му и близките му" който никога няма да го видят и чуят повече, и което това дупе е убило, докато се е правело на гъзе пред гаджетата", ами "Жалко за момчето/гъзето, че му подарили 350 коня автомобил, пък той убил човек и сега "Има проблеми момчето"...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #19
    започва да се пристрастява D.Dimitrov's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Варна
    Posts
    87

    Default

    Точно така ,мощната кола може да се кара и бавно , но понякога има моменти на пътя когато ти трябват малко повечко коне...
    Alfa 159 JTD

  5. #20
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Именно, не автомобилът, а човекът убиват...

    Каквото с 200, това и със 150 коня...

    Да не говорим, че по времето на соца масово автомобилите бяха около 50 до 70 коня и имаше 250% повече смъртни случаи от сега.Култура ми Янко...

    И с 50 и с 250 коня никой не може да го спаси, ако е решил да се самоубива...

    И тези 18-23 годишни на които "мама и тати" са им подарили автомобили от по 350 коня, нито знаят как се изкарват пари, нито имат житейски опит, нито акъл за да ценят своят живот и животът на другите ...

    На такива и 50 коня са им много ...

    П.П. Начи викаш, не "жалко за човека, семейството му и близките му" който никога няма да го видят и чуят повече, и което това дупе е убило, докато се е правело на гъзе пред гаджетата", ами "Жалко за момчето/гъзето, че му подарили 350 коня автомобил, пък той убил човек и сега "Има проблеми момчето"...
    Е, на колко години е потенциалният колега алфист, щом си чака книжката, бе брат ми Относно оня случай - да, колата не е виновна, въпреки че въртящият момент и мократа настилка изиграха лоша шега на пича, техните са виновни, че му позволиха да седне в такъв автомобил без опит. Та, от такива мизерии се опитвам да предпазя момчето... Даже мен ако пита и 147 дизел не е за първа кола, ама...
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  6. #21

    Default

    Ако слушаш другите никога няма да живееш собствения си живот...

    Това съм разбрал аз и това е истината.

    Който иска нека да плаща "данък чуждо мнение" ...


    П.П. Не можеш "да го предпазиш" от нищо защото не си постоянно до него, от него си още по малко ...Нито пък си го възпитал.


    Да купува каквото му е на сърце.Автомобилът може да ги управлява с 30, с 50, със 150 или с 200 коня.Само от него зависи.

    А на този твой познат, не "са виновни, че са му позволили да седне в такъв автомобил без опит", а че така са го възпитали...

    На 18 години или го има или го няма-средно положение няма.Ако е умен ще пази себе си, пътниците в автомобила и всички останали на пътя, та дори и извън пътя...

    Ако не вярваш може да потърсиш статистика за ПТП каква част са настъпили с автомобили под 100 коня, над 100 коня, над 150 коня...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #22
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Пичове, спрете се бе... Стана ясно че и с Тико може да се убие ако човек е тъпак зад волана.

    Ако няма да му помогнем в Темата която пусна, то нека не я пълним с излишни коментари. Каквото и да му кажете той ще кара както си иска и както си е наумил


    По темата: За мен 159 не ти е най-удачният вариант за първа лична кола и не заради мощността и тем подобни. Вземи си по-компактна кола с нисък разход и евтина поддръжка, навърти и 20-30 хил км и тогава скачай на кола като 159
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  8. #23
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Quote:
    Е, на колко години е потенциалният колега алфист, щом си чака книжката, бе брат ми
    На 26 и сам си е изкарал парите за автомобила На 18 нямах пари за курсове камоли за кола

    Така де, вярвам че съм достатъчно умен и уравновесен човек че да направя каквото зависи от мен за да няма инциденти - нямам желание да провлям нечий живот, още по малко пък моя. Това което не зависи от мен едва ли ще се предотврати ако карам Поло с 60 кс. По принцип искам да карам мощен автомобил, и ако случайно реша да не взема такъв, то няма да е от страх че не мога да го управлявам.

    Иначе да, don_peopone и аз това се чудя дали да не заложа на нещо по елементарно за потдръжка и не претенциозно. Но пък от друга страна, чувствам за себе си че съм го минал времето за да карам нещо произволно, само за да карам. По скоро искам нещо дето да слага усмивка на лицето ми като го карам. Също мисля че не е особено финансово рентабилно да взема сега някаква кола за 2-3-4к да се уча на нея и след 1-2 години да я продам за жълти стотинки и пак да хвърля 10к за нещо което всъщност искам да карам. За това и 147-та ми изглежда много солиден избор в списъка. Хем ми харесва, хем е по евтина и като потдръжка и като първоначална инвестиция, само 150 коньовия двигател да беше по често срещан, но предвид теглото май и 120-та ще дава добро усещане...
    Last edited by xen0s; 06-03-2016 at 12:46.

  9. #24
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    По скоро искам нещо дето да слага усмивка на лицето ми като го карам.

    Аз съм на същия принцип !
    Радостите човек трябва да си ги създава и използва !
    Един живот живеем и той минава бързо !!!
    Парите идват и си отиват, пари се печелят , пари се губят.

    Младеж !
    Купи си колата колата която ще ти носи радост и усмивки !
    Успех
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    240

    Default

    Вземи си 147 фейслифт 2006-7 - за 5-6к ги има.
    Не че аз не си взех 159 - утре ще се похваля .
    Но за 159 ти трябват доходи 1000+ да не кажа 2000+.
    Още не съм я взел а смятам че 3000 трудно ще ми стигнат - 500 прехвърляне/регистрация, 1000 каско/гражданска, 1000 гуми и 1000 обслужване + махане на глупости като ДПФ, пеперудки и чип.
    И това без НИКАКВИ РЕМОНТИ
    ALFA 156 1.9JTD '98 ex
    ALFA 159 2,4JTDM Q4 2007

  11. #26
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Хубаво е като човек задава въпроси каква кола да си купи, да споделя и какъв месечен бюджет може да отделя за експлоатация и поддръжка.
    Като оставим настрана разходите за покупка, 159ката е почти двойно по скъпа за употреба кола от 147цата. По висок с поне 50% разход на гориво, доста по скъпи части, скъпи застаховки, скъп данък и т.н.
    Пример : данък за 159 2,4 - 400+лв, за 150коньова 147ца - 250лв
    Разход на гориво градско: 159 2,4 11+ литра и нагоре,зависи от много неща, 147ца - 8/100. На дълго съответно са 8/100 и 5,5/100
    Застраховка за 1,9 мотор - 190лв, за 2,4 - 270лв.
    За части няма да говорим въобще, по моторите са еднакви, ама по окачеането - не.
    Гуми за 147цата - най вероятно 15ки, а за 159ката - поне 17ки - разлика в цените - огромни.
    След като си млад човек, с прясно взета книжка, логичния избор е 147цата. Защото доходите ти вероятно още не са стабилни. Е, ако има кой да ти ги гарантира - това е друго.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  12. #27
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Доходите ми са стабилни за щастие, но все пак не искам всичко дето изкарвам да се поглъща от автомобил. Аз и за това създадох темата, за да събера впечатление в какво ще се "набутам"
    Инстината е че колкото повече мисля, толкова по изгодна изглежда 147-та. Ако за момент спра да мисля избора се ограничава до 159 и CLK-то.
    Иначе ми стана интересно колко е голяма разликата в цената на гумите? На няколко места го чета това че 17-те били супер много по скъпи от 15/16ки. Реално ако взема 147-ца при първа възможност ще се оборудва със 17ки джанти и гуми - мразя малки колелца, не знам защо но ме дразнят ужасно много. Погледнах сега разни дънлоп, мишлен (или там както се пише) тойо, гледам че има по 190-210лв. Не знам добри ли са или не...

    ---------- Post added at 16:58 ---------- Previous post was at 16:54 ----------

    Доходите ми са стабилни за щастие, но все пак не искам всичко дето изкарвам да се поглъща от автомобил. Аз и за това създадох темата, за да събера впечатление в какво ще се "набутам"
    За да отговоря на въпроса, който е доста уместен ама кой да се сети - не би ми се искало на месец да давам повече от 200-300лв макс макс за колата, потдръжка гориво и тн. (това е като изключим застраховките и данъците). Даже 300лв ми звучи много, но да кажем че е приемливо. Това в случаите като правя Бургас-София макс 1 път в месеца, при повече е ясно че ще са повече.

    Инстината е че колкото повече мисля, толкова по изгодна изглежда 147-та. Ако за момент спра да мисля избора се ограничава до 159 и CLK-то.
    Иначе ми стана интересно колко е голяма разликата в цената на гумите? На няколко места го чета това че 17-те били супер много по скъпи от 15/16ки. Реално ако взема 147-ца при първа възможност ще се оборудва със 17ки джанти и гуми - мразя малки колелца, не знам защо но ме дразнят ужасно много. Погледнах сега разни дънлоп, мишлен (или там както се пише) тойо, гледам че има по 190-210лв. Не знам добри ли са или не...

  13. #28
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    стана мазалото яко, от 159, през 147 та накрая CLK .., нимоа са сдържа
    Колега как сложи "на кантар" 159 и мерца, направо не зная.
    Карал ли си CLK, особено на мокро или пък зимата , повярвай ми това е кофти за каране кола, освен че не върви хич,но пък си гори за конете ,че и отгоре.... за грозната визия няма да казвам понеже всеки си има вкус (казало кучето)
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  14. #29
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Знаех си че не трябва да го споменавам. Нека се придържаме към Алфите.

  15. #30
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by xen0s View Post
    [/COLOR] не би ми се искало на месец да давам повече от 200-300лв макс макс за колата, потдръжка гориво и тн. (това е като изключим застраховките и данъците). Даже 300лв ми звучи много, но да кажем че е приемливо.
    В този случай и 147 ще ти е скъпа...
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •