Results 1 to 11 of 11

Thread: Клапан меко гасене

  1. #1
    започва да се пристрастява Macko166's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Pernik City
    Posts
    64

    Default Клапан меко гасене

    Колеги, колата е 147 1.9 16V и когато я гася се разтриса повече от останалите. Мислех за тампони на двигателя, но се оказа клапан за меко гасене, на който някой му е отскубал маркучето за вакуума заедно с тези на ЕГР, който е затапен. Има ли някой схема къде се закачат тези маркучета или да снима как трябва да са свързани.

    Като го натисна на ръка и някой загаси колата всичко е както гасне бензинов двигател.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    55

    Default

    Колега аз със 156 1.9 жтд 115 к.с и го имам същия проблем,приятел ми спомена че може до е демферна шайба.На теб къде се намира тоя клапан да го потърся при мен да го проверя.

  3. #3
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Демферната шайба няма общо с клапана за меко гаснене. Въросната клапа трябва да има маркуче за вакуум което отива на едно клапанче което стои до казанчето на спирачките. В същото клапанче влиза още едно маркуче което отива на едно пласмасово казанче зад мотора. Провери целоста на тези маркучета, често се опичат. Самото клапанче има и букса, както и означения с вход и изход, виж дали са поставени правилно маркучетата, изхода трябва да е към клапата. Можеш също и с мултицет да провериш дали при гаснене отива захранване на буксата на клапанчето.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    55

    Default

    Колега не казвам че шайбата има общо с клапанчето.Казвам че тресенето при гасене може да от нея,поне на мен ми казаха така.

  5. #5
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by NewAlfa View Post
    Колега не казвам че шайбата има общо с клапанчето.Казвам че тресенето при гасене може да от нея,поне на мен ми казаха така.
    Иди до някой форумен сервиз там ще те оправят !Ама ще трябва да си платиш...
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  6. #6
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Симптомите на шайбата са специфичен шум когато колата е студена, нещо като пърпорене, ясно изразено при пускане на климатика, повишаване на консумацията при включване на всички възможни консуматори, завъртане на място на гумите, общо взето натоварване на пистовия ремък. Самата шайба обикновенно се нацепва и се вижда когато я погледнеш махайки предпазната част от подкалника, също и се забелязват вибрациите. Относно смяната и, всеки сам си решава с какво според парите.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  8. #8
    започва да се пристрастява Macko166's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Pernik City
    Posts
    64

    Default

    Намерих един МАЙСТОР в моя град, който му е ясна колата ALFA ROMEO.
    Нареди маркучите,които някой си беше преправял,тройник и колата гасне както трябва!!!

  9. #9
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Smile

    Дай боже,повече такива майстори
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Русе
    Posts
    43

    Default

    Quote Originally Posted by Macko166 View Post
    Намерих един МАЙСТОР в моя град, който му е ясна колата ALFA ROMEO.
    Нареди маркучите,които някой си беше преправял,тройник и колата гасне както трябва!!!
    Може ли малко информация къде се намират тези маркучи, че нещо и при мен гасне с много разтрисане да ги погледна

  11. #11

    Default

    м/у купето и мотора. А имаш и електро клапан - виж и него

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •