Results 1 to 3 of 3

Thread: Въпрос за щифт на пепелник Crosswagon

  1. #1

    Default Въпрос за щифт на пепелник Crosswagon

    Здравейте.

    Имам Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16V Crosswagon 2005 година.

    Пепелникът не се затваря, защото го няма щифта на чекмеджето. Изчетох темите по въпроса, но не ми стана ясно и имам следните въпроси :
    - Щифтът може ли да се сваля/монтира самостоятелно на конзолата или ми трябва цялата черна кора около скоростния лост?
    - Може ли да се смени сивото капаче на чекмеджето на пепелника, защото на ФЛ е друго сиво?
    Предварително благодаря на отзовалите се.
    Поздрави.
    Last edited by ray4o; 07-12-2017 at 22:20. Reason: .

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    То е една малка ключалка намазана с грес, на моята я правих че нещо засичаше, мисля че беше разглобяема защото я пилих малко. Невиждам защо трябва да я сменяш нацяло с черната конзола, като можеш само пепелника да си купиш от фейслифт и да му смениш външния панел. Извади го твоя и го огледай, вади се от 2те болтчета които се виждат в ъглите като отвориш пепелника.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3

    Default

    Здравейте.
    Знам, че един малък щифт управлява по едно каналче отворено-затворено. Разглобявал съм цялото чекмедже. Но нямам самият щифт. Т.е. за да си оправя пепелника ми трябва или само щифта или цялото чекмедже. Днес при колегата scarface имаше една 156, но нейният пепелник беше по-светло сив. И от там идват всичките ми въпроси.
    Поздрави.
    Last edited by ray4o; 07-12-2017 at 22:20. Reason: .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •