Results 1 to 11 of 11

Thread: датчик без връзка

  1. #1

    Default датчик без връзка

    колеги зад термостата на самият мотор имам някъф датчик(поне на такова прилича)...не е вързан с кабел към нищо..син на цвят (поне при мен) с две пластинки стърчащи отзад ....какво е това ?
    п.с. веднага бих качил снимка но не намерих читав сървър за препратки

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

  4. #4

    Default

    Датчик за температурата на водата. На уреда за отчитане на температурата на водата има ли показания?

  5. #5

    Default

    чакай сега....на термостата си имам датчик...всичко си ми отчита перфе ...мотора мърка нямам проблеми....обесни ми малко,че ме вкара в трета глуха
    що ще има там датчик за вода като така или иначе термостата отчита...

  6. #6
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    а да не би да е сменяна главата и да е от някой друг модел
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  7. #7

    Default

    колега по принцип както съм споменавал и в други теми мотора на моята 147 е AR32201 които отговаря на 1.8 ТС (106кв)
    но 1.8 и 1.6 ТС са с един и същ термостат които наскоро смених и тогава видях този датчик...уредите ми са ок....не съм толкова вещ в нещата но одеве гледахме една 146 и тя го имаше това пак без да е закачен
    надявам се колегата dansguardian ми обясни за кво иде реч,че ме гризе едно любопитство

  8. #8
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    1,8 мотор на 147 няма значи е от друг модел и понеже в 147 се ползва само един датчик за всичко другия е останал излишен.
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  9. #9

    Default

    разбира се че е от друг модел...от 146 за тва написах че одеве гледахме на един френд неговата 146..и там тоя датчик е свободен

    ---------- Post added at 23:40 ---------- Previous post was at 23:32 ----------

    сигурно като са ги правили на лентата тея мотори са наслагали датчиците еи така машинно да има...на същият принцип както някой 147 1.6 имат "гнездо" до калника за селеспеед от 2.0 мотора ама си стои еи така празно да си криеш нещо вътре

  10. #10

    Default

    Сигурно собственикът преди теб е посменил нещо без да те уведоми

  11. #11

    Default

    колега мотора ми го смениха в Бари,Италия понеже този 1.6 "умря"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •