Results 1 to 9 of 9

Thread: Включване на задна скорост вместо първа (ръчни скорости)

  1. #1

    Default Включване на задна скорост вместо първа (ръчни скорости)

    Здравейте,
    От скоро съм собственик на ар 159 и все още я разучавам. Вчера без да искам я изгасих на един светофар и след това като включа на първа, вместо нея все едно съм вкарал на задна. Колата тръгва назад и парктроника се активира. Та въпроса е нормано ли е, когато колата е в покой с работещ двигател без да вдигам "палчето" и бутна лоста максимално на ляво и напред да се включи задна скорост? Ако това поведение не е нормално какво се е повредило и колко лошо в левова равностойност е?
    Поздрави

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ботевград
    Age
    46
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by archimedes View Post
    Здравейте,
    От скоро съм собственик на ар 159 и все още я разучавам. Вчера без да искам я изгасих на един светофар и след това като включа на първа, вместо нея все едно съм вкарал на задна. Колата тръгва назад и парктроника се активира. Та въпроса е нормано ли е, когато колата е в покой с работещ двигател без да вдигам "палчето" и бутна лоста максимално на ляво и напред да се включи задна скорост? Ако това поведение не е нормално какво се е повредило и колко лошо в левова равностойност е?
    Поздрави
    Моята е ръчка и досега не ми се е случвало....определено не е нормално. Но не съм спец и не мога да ти помогна с идеи...само с наблюдения.
    Alfa Romeo 159SW, 2.4 JTD, 06, remap, no EGR, no DPF, no "peperudk`s", no eco friendly, a.k.a. THE BLACK MAMBA

  3. #3

    Default

    Ясно. То се е видяло, че ще ходи в сервиза, защото и на мен ми се стори некоректно. Четох упътването и там си пишеше, че "палчето" трябва да се вдигне.
    Може ли да ми кажеш и още нещо. Ако бутнеш лоста максимално на ляво и след това напред директно ли ти влиза в първа??? На мен преди това все едно съм нацелил между 1-ва и задна. Иначе това го сравнявам със стария ми голф 4, който при максимално ляво и напред директно влизаше на 1-ва.

  4. #4

    Default

    Не знам досега за такъв случай, но да не ти е "заяло" "палчето"(ринга) който се вдига под топката?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ботевград
    Age
    46
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by archimedes View Post
    Ясно. То се е видяло, че ще ходи в сервиза, защото и на мен ми се стори некоректно. Четох упътването и там си пишеше, че "палчето" трябва да се вдигне.
    Може ли да ми кажеш и още нещо. Ако бутнеш лоста максимално на ляво и след това напред директно ли ти влиза в първа??? На мен преди това все едно съм нацелил между 1-ва и задна. Иначе това го сравнявам със стария ми голф 4, който при максимално ляво и напред директно влизаше на 1-ва.
    Малко по спомени го карам, понеже не съм обърнал внимание, но май, ако дам силно в ляво не влиза хубаво....малко ми измества лоста надясно и тогава влиза...Като я изкарам от гаража ще обърна внимание.
    Alfa Romeo 159SW, 2.4 JTD, 06, remap, no EGR, no DPF, no "peperudk`s", no eco friendly, a.k.a. THE BLACK MAMBA

  6. #6
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Положенията на лоста при задна и първа са различни-при включена задна
    лоста е по-вляво.Нормалната ситуация е да не можеш да преместиш лоста толкова
    вляво без да е вдигнат палеца.Май в него ще да ти е проблема!
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by svetlin pilev View Post
    Положенията на лоста при задна и първа са различни-при включена задна
    лоста е по-вляво.Нормалната ситуация е да не можеш да преместиш лоста толкова
    вляво без да е вдигнат палеца.Май в него ще да ти е проблема!
    Да зная, че са на различни места. Проблема беше, че мога да включа на задна без да повдигам пръстена на скоростния лост и успявах да вкарам на задна скорост. Тази вечер пак пробвах и се оправи. Проблема обаче за мен не е решен, защото може отново да се случи. Та въпроса е това дали е спекло, заяло или нещо от сорта. Дали се смазва, ремонтира или заменя с ново. Също така продължава да ме дразни как се вкарва 1-ва скорост. При максимално наляво и напред не влиза. Все едно се опитвам да вкарам м/у първа и задна. За 5-та го няма този проблем. Максимслно надясно и напред и влиза супер. Дали при всички го има това с 1-ва или е само при мен?

  8. #8

    Default

    Или ти е нещо с "палчето"/ринга който се вдига нагоре към топката на скоростния лост или ще е нещо със съединителя или синхронизатор на скорости ли беше.

    Не знам този пръстен за задната като се дръпне нагоре с жило ли е и с какво е -да не е заяло нещо.


    А ти сигурен ли си че натискаш до дупка съединителя като превключваш?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Или ти е нещо с "палчето"/ринга който се вдига нагоре към топката на скоростния лост или ще е нещо със съединителя или синхронизатор на скорости ли беше.

    Не знам този пръстен за задната като се дръпне нагоре с жило ли е и с какво е -да не е заяло нещо.


    А ти сигурен ли си че натискаш до дупка съединителя като превключваш?
    Честно казано не знам какъв е принципа му на работа. Ринга си се движеше нормално без да заяжда или някак да е хлабаво.
    Отностно съедиинителя 100% е натиснат до долу.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •