Results 1 to 14 of 14

Thread: Мислих, мислих и сложих газов инжекцион

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default Мислих, мислих и сложих газов инжекцион

    Тъй като има доста интерес по темата реших да споделя:

    След доста размисъл и четене накрая се реших - сложих газов инжекцион. Руския - GIG III /на старо/. Следобед взех колата от сервиза. Колко правлно е решението ми - ще видим. Новото си е ново и с гаранция, но за нов парата не стига /чак като го купих един прочетох за този на колегата за 990 лв всичко, ама свърши /. То беше едно четене , питане ... . Мой познат има ланчия дедра - и вече три години кара с такъв. Доволен е. След много разговори и тестове на дедрата се реших и аз да купя такъв. Цената с монтажа ми дойде мъничко над половината на новия.
    Чисто финансово си заслужава. Дано няма проблеми.

    Първи впечатления: Колата е мъничко по тромава, на студен двигател /превключва на 45 градуса и като стигне 2500 оборота / нещо заби носа. Но после - разликата е минимална. Засега разхода не е известен - минах само 30-тина км. Но тия дни ще мина на извъградско около 600-700 и ще видим. Смятам да говоря да коригират настройките с малко повечко разход, за сметка на повечко вървеж - все пак защо съм си я взел тая кола
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    sofiq
    Posts
    16

    Default

    Ми хайде честито , и дано ти се отрази по добре на джоба. И другия път да дойдеш с нас на пикник че колежките са обидени, СТИГА С ТАЗИ РАБОТА -ще ти изпие мозъка . Другия път на Рибарица с палатки.
    146 1.4 TS 10.97

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default

    Quote Originally Posted by BJ
    Ми хайде честито , и дано ти се отрази по добре на джоба. И другия път да дойдеш с нас на пикник че колежките са обидени, СТИГА С ТАЗИ РАБОТА -ще ти изпие мозъка . Другия път на Рибарица с палатки.
    Жорка - това е идея. В комплект с джетата ми подариха и палатка с 3 отделения и два спални дюшека - идеални за Рибарица. За колежките - жалко но знаеш защо пропускам - мамка им Катаджийска.
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    sofiq
    Posts
    16

    Default

    знаеш че имам да черпя една бира. но др. пат бирата ще е от теб :Д
    146 1.4 TS 10.97

  5. #5
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Един съвет !

    Колега deks777,един малък,но полезен съвет!?!? И така и така ще пренастройваш компа на газта,накарай да ти намалят температурата на превключване за лятото на 35градуса,ще видиш че ще спестиш доста бензинец при първоначално палене !!!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  6. #6
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Браво, айе да видим как е хавата че май че съм се навил да сменям конвенционалната с инжекцион, ма мислех за тия полубългарските, дето ги слагат Фобос
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  7. #7
    Запален алфист millko's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    София
    Posts
    152

    Default

    Аз сам с такъв и е супер!!! Няма разлика във вървенето с бензин. За първите 1000 км.установих че сега плащам два пъти по малко!
    Alfa Romeo 155 2.5 TD 96год.VM 31B,155 2.0 16V 96 год и Fiat Tipo 1.6 IE 95 год.

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Veliko Tyrnovo
    Posts
    15

    Default Re

    Извинявам се , но не мога да намеря темата за газовия инжекцион за 990 лв.,че и аз трябва да се газифицирам.Ще бъда много благодарен ако ми я посочите!!!Колата е Алфа 164 2.0 инжекцион.

  9. #9
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    За коя тема иде реч? Ако търсиш на тази цена мисля че Фобос предлага подобни български газови инжекциони, ама не знам с какви инжектори са
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  10. #10
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Re: Re

    Quote Originally Posted by Nicky
    Извинявам се , но не мога да намеря темата за газовия инжекцион за 990 лв.,че и аз трябва да се газифицирам.Ще бъда много благодарен ако ми я посочите!!!Колата е Алфа 164 2.0 инжекцион.
    Колега,вероятно си пропуснал,но аз ще припомня,че по Коледа имаше промоция на тази фирма
    http://www.bsm-bg.com/,всичко до ключ+100000км гаранция за 990 лева, италянска с бг.софтуер и за мен това е отлично решение защото колата я карам всеки ден здраво и почти съм и избил парите
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  11. #11
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default oops!

    Извинявам се за запетаята www.bsm-bg.com и се намира някъде на Цариградско шосе има отдолу и телефони за връзка!!!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    И така за колко парички може да се сложи газов инжекцион с монатаж и всичко (говоря за нов), че в сайта няма цени? Много съм навит на газов инжекцион ако е до 1000 лв е добра инвестиция, аз питах в една фирма и ми искаха 1800 , в друга ми предложиха за 1300лв. Питах също дали може да се сложи обикновенна газова, понеже един колега си е сложил такава но двигателя му е 1.4ТС и той с метални колектори, а мойте са пласмасови и това е невъзможно. Пък и газовия инжекцион е доста по-добро репение. По мои изчисления вместо около 20-22лв на 100км ще двам около 11-12лв, което си е почти двойна разлика, излиза по евтино дори и от JTD. Предлагаха ми на старо газов инжекнцион с 4 инжектора за 900лв но с монтажа идва колкото малко по-лош нов газов инжекцион, пък и няма гаранция.
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  13. #13
    Запален алфист millko's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    София
    Posts
    152
    Alfa Romeo 155 2.5 TD 96год.VM 31B,155 2.0 16V 96 год и Fiat Tipo 1.6 IE 95 год.

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default

    Quote Originally Posted by ultrashock
    Предлагаха ми на старо газов инжекнцион с 4 инжектора за 900лв но с монтажа идва колкото малко по-лош нов газов инжекцион, пък и няма гаранция.
    Не вземай на старо!!! Не че имам проблеми с моята но..... Все пак гаранцията е хубаво нещо.

    А иначе за моята: направих вече към 2000 км. Последния път като си ходих яко я озорих на подбалканския на завоите и газта свърши с разход 11/100. Ама нали тъпата ми глава не прецени високата скорост преди това и якото настъпване не 3-та и ч-та по завоите и реших че е станало нещо на газовата и правих доста опити да запаля на газ. И после не тръгна. Е оправихме я с малко донастройки /шантавия руски комп се самообучавал на всеки 10 сек и запомнил данните от последните мигове без газ /. Сега си работи добре, дърпа почти като на бензин, само като загрее повечко и включи перката почва леко да тресе мотора като съм на обороти ...и полудявам. А на бензин не е така. Ще видим какво е....

    Но ако все пак имах пари бих сложил нова - може би от най новите GIG ІV , но.... окачването ми си чака и то реда, после и рейката и парите летят....
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •