Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Тънкости при оглед на 1.9жтд

  1. #1
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default Тънкости при оглед на 1.9жтд

    Колеги както се вижда от заглавието на темата в събота се очертава да гледам ГТ 1.9.Даа обаче до сега съм карал дизел съвсем малко като служебна ( 1.6 хди на пежо партнер ).Та какви са тънкостите как да хвана ако маховика е тръгнал.За съединителя г\д знам ако претриса на 1ва и задна е заминал нали така??При турбото какво да гледам.Абе с две думи всеки съвет ще ми е полезен http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...8&slink=ci663p това е колата която ще гледам има табелка на Лисан би трябвало да е потддържана добре.Изглежда лачена само волана е доста протрит като за 170к км но това зависи и от захват и тн.Благодаря за съветите предварително
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  2. #2
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Аз не бих отишъл да гледам този екземпляр, а приятел ходил само за диагностика при Лисан въпреки, че не откриха проблема, бяха сложили вече табелките под номерата.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  3. #3
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Общо взето като при всяка кола. Мотора да работи добре при всички режими, да не пуши сиво, черно може да изпушва но съвсем леко при плавно подаване на газта, съединителя да не тресе при първа и задна (маховик) или педала му да е твърд (феродов или притискателен в края на живота си), турбината дали вие (обикновенно на 1.9-ките вият леко и това не е точен критерий, но при всички положение е по-добре да не вие), светещи неща по таблотото (при контакт трябва да светват системите на абс, аср, еърбеци като след няколко секунди трябва да изгаснат без необходимост от палене),обичайните неща като климатик, хидравликата дали вие и т.н. и т.н. По интериора и екстериора всеки сам си определя
    Определено е добре да минеш през оглед в сервиз ако нямаш набито око. Така или иначе и да е замаскирана и в сервиз трудно ще я хванат какво не и е наред.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #4
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Общо взето като при всяка кола. Мотора да работи добре при всички режими, да не пуши сиво, черно може да изпушва но съвсем леко при плавно подаване на газта, съединителя да не тресе при първа и задна (маховик) или педала му да е твърд (феродов или притискателен в края на живота си), турбината дали вие (обикновенно на 1.9-ките вият леко и това не е точен критерий, но при всички положение е по-добре да не вие), светещи неща по таблотото (при контакт трябва да светват системите на абс, аср, еърбеци като след няколко секунди трябва да изгаснат без необходимост от палене),обичайните неща като климатик, хидравликата дали вие и т.н. и т.н. По интериора и екстериора всеки сам си определя
    Определено е добре да минеш през оглед в сервиз ако нямаш набито око. Така или иначе и да е замаскирана и в сервиз трудно ще я хванат какво не и е наред.
    Благодаря за отвора колега.При всички положения няма до ходя сам ще взема с мен приятел механик.Някой колега от Габрово ако каже сервиз кадето да е закарам ще е идеално.А относно конкретната кола собственика каза че била карана доста малко у нас основно в Германия бил я купил 2007г от немец.Само малко ме дразни че сърцето и решетката са бойдисани в сиво но това да и е кусура.
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  5. #5
    Запален алфист cec21's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    София
    Posts
    112

    Default

    Специално тази кола се продава от доста време и цената и беше с над 1000лв по-ниска от сегашната. Явно са оправени проблемите щом цената е скочила толкова. Другото, което знам е, че има външни забележки като смачкан десен праг, ожулен заден десен калник, забележки по задна броня. Тегнически може и да е добре.
    159 2.4 JTDM HIGH
    147 1.9JTD 8v - Ex

  6. #6

  7. #7
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Какво да и гледаш : Палиш няма шумове нито на полусъеднител, нито при пуснат или натиснат. Не тресе без газ като потегляш. Колата не трябва да турляви. Да изпуши да, но не и да чади постоянно. Ако усетиш, че тъпче а не тегли искай да я закачат някъде. И най-важното не трябва да ти свети чека и лампата за аербега. Провери на контакт дали се появяват . Някой хора им махат крушките

  8. #8
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by Ханкоо View Post
    ...това е колата която ще гледам има табелка на Лисан би трябвало да е потддържана добре...
    Аз лично "лисанова" кола не бих си купил.

    Точно на такива отабелени каляски какви неща съм виждал, ти е бедна фантазията
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #9
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default

    Ъъъм добре я наредихте колицата колегиЖивот и здраве в събота ще се разходя до Габрово.Първо обаче утре ще проверя каква е актуалната цена защоото по тел. ми се намекна че може да се договори нещо около 5.5к.Стига да не е тотална гробница е добра оферта
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  10. #10
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Добре са я лустросали Колега като подадеш на контакт виж стрелката на температурата да ли е на минимума,ако е към средата или на средата значи е палена и е възможно да те остави акумулатора някъде,макар че дизела бързо изтива но все пак.Провери си парното как е,трябва да е баня като загрее,това че дизелите имат слабо парно зимата са митове.Един разширен тестдрайф ще ти даде много повече инфо за автомобила отколкото закачане на некав си компютър.Градско каране,мини няколко пъти през спящи полицаи и се заслушай за странни звуци.Изкарай я на магистрала и и набий цялата възможна газ да видиш как ускорява.Аз лично се доверявам само на собственото си усещане,разни механици,сервизи и диагностики каквото и да кажат после аз ще си я карам и евентуално бера ядовете
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  11. #11
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by Ханкоо View Post
    Ъъъм добре я наредихте колицата колегиЖивот и здраве в събота ще се разходя до Габрово.Първо обаче утре ще проверя каква е актуалната цена защоото по тел. ми се намекна че може да се договори нещо около 5.5к.Стига да не е тотална гробница е добра оферта
    Според мен е имала удар колата (което си е нещо нормално за 10г. кола), но просто не са я направили както трябва, виж и муцуната колко криво е напаснато всичко, не знам как може да ти харесва тази кола, а боядисаните детайли в сиво отзад е същата работа... виж багажника колко криво стои...джантите са някви мега странни. Според мен има далеч по-добри екземпляри от тази, недей се хвърля веднага на най-евтиното.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  12. #12
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default

    И на мен ми направи впечатление че сърцето и решетката са в сиво.Както каза колега за 10г кола е нормално да не е като от магазина може би ако имала удар е бил козметиченЩе ида ще я видя след това ще пиша какви са ми впечатленията
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  13. #13
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Просто не изглежда добре тази... а тази дето аз ти показах какво не и харесваш? Цената?

  14. #14
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default

    Ами да може да се каже че цената ми е височка.Писах на колегата до колко е готов да свали но нямам отговор все още.И знам че евтиното излиза скъпо накрая ама всеки според джоба си.Колата му изглежда добра ако ми даде малко по приемлива цена
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  15. #15
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Да, но изглежда добре подържана, а това си е важно, щото като земеш с 1000 лева по-евтина ама дроб сърма ще дадеш 2 пъти по 1000 в най-добрия случай. Успех.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •