Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Проблем с паленето на 159

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    Русе
    Posts
    48

    Default

    Сдобих се един китайски скенер който работи софтуер Delphi, при наблюдение на отделните канали на мотора попаднах и на ЕГР позиция, стои постоянно на 4% независимо от оборотите на мотора - това означава ли че е затапен? Също и ДПФ филтъра ми показва че се е почиствал преди 20 000км на -40 градуса, компа е подменен/програмииран преди 186хил а колата показва 181хил, как да разбера дали има разните му там интервенции - при оглед на канал съм 99% сигурен че ДПФ не е премахнат!
    Alfa 159 SW 1.9 JTDm

  2. #17

    Default

    В МЕС има позиция Брой препрограмирания. Но и това не е гаранция. Май в МЕС има една генерална грешка при четенето на километража. Като купих колата беше на 0км. После тръгна след едно сканиране от 0км., а сега без никакви намеси с новия МЕС дава отново 0км.

  3. #18

    Default

    Не бъди толкова сигурен.

    Може така да се премахне, че дори на някои от форумните сервизи да им е трудно да установят.Изтърбушват по някакъв начин DPF филтъра и отвън всичко си стои като от завода, ама от вътре няма никой...в същото време колата си работи нормално-разбира се никога няма показател за DPF филтър, никога не е запушен и софтуера е променен, така че този параметър да не се следи от компютъра...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    Русе
    Posts
    48

    Default

    Отворих ЕГР клапана - лесна работа, оказа се че е затапен с пластина на която има 4 дупки - по 2 за всяка камера. Доколкото четох в англииския форум дупките се правят за да може все пак датчика да отчита промени в налягането при работа на клапана и компа да не дава грешка. Клапана беше общо взето чист и раздвижен. Приключението беше при монтажа обратно - резбите в корпуса на 2та болта на които е монтирана пластината с крачето на което се слага декоративният капак превъртяха, на долния завих шпилка с лепило а горният не съм го затягал яко защото мисля че превъртя! Явно клапана е свалян многократно а метала на корпус не е много здрава сплав. Съветвам ви да внимавате с всички болтове в корпуса че няма оправия после. Бях решил да нося колата на майстор да се почисти всмукателния колектор но се отказах защото ме е страх някой да не съсипе нещо да го замаже и най лошото да не ми каже!
    За сега остава само плана за ремонт на стартера - ама какво да ви кажа омръзна ми от майстори да ми "вдигат гири" колко било сложно, ама как другите сваляли стартера пък после слагали само двата болта а не 3те, ела утре ела другата седмица.... Всички искат да сменят съединители по 1000лв и предница за 1200 - между другото преди 1000 километра смених горни и долни носачи с нови Технорот и днес при по силно забиване на спирачка пак се разскърца!
    Alfa 159 SW 1.9 JTDm

  5. #20

    Default

    Е, те нали нещо ги гресират.

    Твоите гресираха ли ги?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    Русе
    Posts
    48

    Default

    Не , не съм ги гресирал - това не съм сигурен че официално се препоръчва. Все пак щеше да се знае от производителя че е нужно гресиране и биха сложили гресьорки като на камион с подарък такаламит


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Alfa 159 SW 1.9 JTDm

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by n_niki View Post
    Отворих ЕГР клапана - лесна работа, оказа се че е затапен с пластина на която има 4 дупки - по 2 за всяка камера. Доколкото четох в англииския форум дупките се правят за да може все пак датчика да отчита промени в налягането при работа на клапана и компа да не дава грешка. Клапана беше общо взето чист и раздвижен. Приключението беше при монтажа обратно - резбите в корпуса на 2та болта на които е монтирана пластината с крачето на което се слага декоративният капак превъртяха, на долния завих шпилка с лепило а горният не съм го затягал яко защото мисля че превъртя! Явно клапана е свалян многократно а метала на корпус не е много здрава сплав. Съветвам ви да внимавате с всички болтове в корпуса че няма оправия после. Бях решил да нося колата на майстор да се почисти всмукателния колектор но се отказах защото ме е страх някой да не съсипе нещо да го замаже и най лошото да не ми каже!
    За сега остава само плана за ремонт на стартера - ама какво да ви кажа омръзна ми от майстори да ми "вдигат гири" колко било сложно, ама как другите сваляли стартера пък после слагали само двата болта а не 3те, ела утре ела другата седмица.... Всички искат да сменят съединители по 1000лв и предница за 1200 - между другото преди 1000 километра смених горни и долни носачи с нови Технорот и днес при по силно забиване на спирачка пак се разскърца!
    Това трябва да е точно така. Алфа са намерили бъг в това с ЕГР и са дали сервизен менюал за тази пластинка с 4 отвора. Даже е описано в аутодатата

    ---------- Post added at 11:00 ---------- Previous post was at 10:59 ----------

    технорот трябва задължително да ги смажеш

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    Русе
    Posts
    48

    Default

    Понеже съм нов в клуба примам съвети! Утре ще свалят стартера, Alex как и с какво да ги смажа тези носачи, моля за малко по-подробно описание! Благодаря предварително! те са гумени тампони?
    Оказва се че резбите на двата болта 6мм за които писа са разбити благодарение на декоративния капак на двигателя които се окачва на тях!
    В крайна сметка ЕГР затапен ли е или не с тази пластина?
    Last edited by n_niki; 08-06-2016 at 22:19.
    Alfa 159 SW 1.9 JTDm

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by n_niki View Post
    Понеже съм нов в клуба примам съвети! Утре ще свалят стартера, Alex как и с какво да ги смажа тези носачи, моля за малко по-подробно описание! Благодаря предварително! те са гумени тампони?
    Оказва се че резбите на двата болта 6мм за които писа са разбити благодарение на декоративния капак на двигателя които се окачва на тях!
    В крайна сметка ЕГР затапен ли е или не с тази пластина?
    Не е затапен, той пак работи, но с по-малък капацитет един вид и без да качва грешка. Хората са от разработчиците на колата, не от кварталния сервиз. Аз също си я сложих тази пластина, тя даже си има оригинален парт номер
    Ами някои ги мажат с медна грез, други с корабна, трети със силиконова. На TRW е бяла, силиконова според мен

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    Русе
    Posts
    48

    Default

    Стартера днес беше ремонтиран- шалтера беше само на една жица?! Бединкс четки втулки- резултата е край на проблемите с паленето! Върти като миксер, студена топла колата пали без забележки и приритвания - 180лв.Добре, конкретно как се извършва гресирането - трябва да обмажа външно гумените тампони така ли? Няма ли да се облепят с прах и боклуци после?
    Alfa 159 SW 1.9 JTDm

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •