Results 1 to 5 of 5

Thread: Замръзнал капак - 156

  1. #1
    започва да се пристрастява Mario_95's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    79

    Default Замръзнал капак - 156

    Здравейте колеги,

    Определено не съм 1-вия с този проблем, но въпроса ми е още малко по-конкретен. Значи 1 седмица я държах под големия сняг и реших да я чистя, разбира се акумулатора ми беше паднал за тази 1 седмица, няма да оточнявам дали е заради акумулатора или отечка, но я паркирах се бях върнал от 200 км извън градско. Така де това не е релевантно към въпроса ми, но съответно не можах да си отворя капака. Разбира се още е доста студено в Русе, но пък се зачудих че ръчката под капака си играе много свободно, а не би трябвало нали?!

    Т*шака в цялата ситуация е че общо взето нямам какво да направя, че изчакам да се стопли, и ако нещо се е разкачило по механизма не знам.

    Та някой има ли мнение по малко несвързаните ми изречения?

  2. #2
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Ами какво да ти кажа най вероятно пружината се е откачила щом казваш ,че се движи свободно ръчката
    алфа ромео 156 тс

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    257

    Default

    Чакай да се стопли колега, че то си беше нечовешко в Русе цяла седмица. И аз май скъсах вървичката в багажника за резервоара, ама като се постопли ще я гледам.

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Ами хора в големите студове не издевателствайте над колите. Метала става крехък и разни жила и пружини се късат. Уплътненията на вратите също могат да пострадат от насилие. Затова ако не сте взимали мерки предварително сега просто изчакайте ден два да се стопли
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  5. #5
    започва да се пристрастява Mario_95's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    79

    Default

    Здравейте отново колеги,

    Съжелявам, че съм започнал темата си така неграмотно, но беше дълъг емоционален ден за мен.

    Та днес времето в Русе беше доста приятно за сезона и не само че успях да си отворя и капака, но и се оказа, че в акумулатора е имало ток и успя да запали без да му се оказва помощ.

    Попринцип според мен най-доброто решение за уплътненията е просто да са сухи и винаги ако имам проблем с врата примерно, просто я натискам навътре няколко пъти и тогава я отварям, вместо да дърпам само. С вратите нямах особен проблем, но явно самият механизъм на предния капак беше замръзнал и не пускаше независимо колко го натисках капака. На нищо не давам много зор в тези минусови температури.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •