Results 1 to 5 of 5

Thread: 147 - маслен сепаратор или не?

  1. #1
    Младши алфист dastmo's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Варна
    Age
    30
    Posts
    20

    Default 147 - маслен сепаратор или не?

    Здравейте!

    От едно известно време имам интересен проблем. Като оставя колата по инерция, при по-висока скорост (демек, от 70 нагоре, в повечето случаи) и натисна след това педала на газта, изкарва един син пушек, който секунда по-късно вече е изчезнал. Че е масло е ясно, все пак за 11,000 км ми изяде вече 4-5 литра. И, тъй като и без това ще ходя скоро за смяна на масло, реших да се информирам.

    Разчетох се из форума, но така и не можах да намеря категоричен отговор, на какво може да се дължи. От това, което разбрах, най-вероятно е непочистен маслен сепаратор.

    Някой може ли да потвърди или да отрече категорично? Доколкото може категорично да се даде отговор, без да е огледана колата, де.

    Допълнителна информация: Колата е 1,6 TS и е със Selenia 20K Alfa Romeo (10W40).

    Мерси!
    Alfa Romeo 147, 1.6TS, 120кс, 2002
    Alfa Romeo GT, 1.9 JTD, 150кс, 2004

  2. #2
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    По скоро полиране на клапани и ревизия на главата....трябва да се видят и разпр.валове...
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by dastmo View Post
    Здравейте!

    От едно известно време имам интересен проблем. Като оставя колата по инерция, при по-висока скорост (демек, от 70 нагоре, в повечето случаи) и натисна след това педала на газта, изкарва един син пушек, който секунда по-късно вече е изчезнал. Че е масло е ясно, все пак за 11,000 км ми изяде вече 4-5 литра. И, тъй като и без това ще ходя скоро за смяна на масло, реших да се информирам.

    Разчетох се из форума, но така и не можах да намеря категоричен отговор, на какво може да се дължи. От това, което разбрах, най-вероятно е непочистен маслен сепаратор.

    Някой може ли да потвърди или да отрече категорично? Доколкото може категорично да се даде отговор, без да е огледана колата, де.

    Допълнителна информация: Колата е 1,6 TS и е със Selenia 20K Alfa Romeo (10W40).

    Мерси!
    За мене са сегменти, на пластмасовия капак на клапаните, масления сепаратор много трудно се запушва.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  4. #4
    Младши алфист dastmo's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Варна
    Age
    30
    Posts
    20

    Default

    Благодаря за мненията. А при тези два варианта, колко горе-долу да очаквам да се бръкна?
    Alfa Romeo 147, 1.6TS, 120кс, 2002
    Alfa Romeo GT, 1.9 JTD, 150кс, 2004

  5. #5

    Default

    Ако искаш читав ремонт ти трябват и гумички на клапаните. Отвориш ли двигателя с качествени части отиваш над 700лв. За пример е колата на баща ми, дето сега се продава тук, защото един MAN я посмаза отдясно. С части на виктор рейнц, колбе шмиц и т.н.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •