Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45

Thread: Букса на вратите и температурен датчик ?

  1. #1
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default Букса на вратите и температурен датчик ?

    Някой може ли да каже как се откача буксата на вратите тая в средата между двете панти !Също така как се свалят страничните огледала по точно това от дясно понеже имам проблем с показанията на външната температурата.Четох в една тема ,че е проблем в датчика понеже при температура от порядъка на +8 градуса ми показва на дисплея +55 !Също така как да проверя този датчик дали си е отишъл ?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Буксата на вратат я завърташ наляво или дясно четвърт оборот и дърпаш.Огледалото - http://clubalfaromeo.com/forum/showp...60&postcount=1
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3
    започва да се пристрастява wazmo's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    39

    Default

    На мястото на датчика слагаш едно съпротивление 10 килоома, на дасплея трябва да ти покаже температура 25 градуса. Ако е така датчика е заминал. По магазините трудно се намира, да не кажа невъзможно. Става датчик от фиат, ланча и алфа.
    Успех
    Alfa Romeo 147 JTDm

  4. #4

    Default

    На 156 ,по спомен,датчика можеше да се извади без да разглабяш нищо...отвън с тънка отвертка се отваря капачето и датчика ти е в ръцете.Колегата за 147 предполагам го интересува.И аз още не съм го заглеждал как е на 147 но е наближило.....че ме дразни една разлика от 3 градуса при студено време.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Благодаря ви на всички ! Днес ще се мъча да видя какво ще направя с свалянето на огледалото.Темата дето ми е посочил колегата мисля ще ми помогне много независимо,че е за модел 156
    Също да попитам датчика къде се намира в лявото или дясното огледало ?Понеже в eLearn доколкото разбирам пише ,че е в огледалото на водача !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  6. #6
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Преди да тръгнеш да сваляш огледалото, първо си почисти буксата на вратата - вкарай и изкарай няколко пъти, Напръскай с контактен спрей и ако тогава не се оправи премини към сваляне на огледалото!
    Успех
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  7. #7

    Default

    Нищо общо с 156.Токущо го погледнах...датчика не е на огледалото,а на конзолата,която го държи...или поне минава през нея......и май ще се наложи разваляне....или пък ако се отвият трите винта,внимателно без да се надраска боята и огледалото излезе...може пък да не се налага сваляне на стъклото...знам ли??
    Толкова ли никой не е свалял на 147ца ,да каже..
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #8
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Нищо общо с 156.Токущо го погледнах...датчика не е на огледалото,а на конзолата,която го държи...или поне минава през нея......и май ще се наложи разваляне....или пък ако се отвият трите винта,внимателно без да се надраска боята и огледалото излезе...може пък да не се налага сваляне на стъклото...знам ли??
    Толкова ли никой не е свалял на 147ца ,да каже..
    Имах предвид,че снимките ще ми помогнат да се ориентирам как се сваля огледалото !Иначе нямам престава де е тоя датчик...отляво ли дясно ли не знам и аз.Ще почистя буксите на вратите но ми се ще и буксите дето са в огледалата да ги почистя и тях.Тая пластмаса отвътре на вратите черната дето закрива болтовете за да се свали огледалото заедно с неговата стойка на щипки ли е ?
    Имам предвид това нещо !Използвам снимката на колегата от темата за 156
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:26.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  9. #9

    Default

    На щипки е, метални пластини.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Имах предвид,че снимките ще ми помогнат да се ориентирам как се сваля огледалото !Иначе нямам престава де е тоя датчик...отляво ли дясно ли не знам и аз.Ще почистя буксите на вратите но ми се ще и буксите дето са в огледалата да ги почистя и тях.Тая пластмаса отвътре на вратите черната дето закрива болтовете за да се свали огледалото заедно с неговата стойка на щипки ли е ?
    Имам предвид това нещо !Използвам снимката на колегата от темата за 156
    Датчика е черната изпъкнала пъпка под огледалото. От дясната страна няма такава. На тази снимка се вижда: http://www.alfaromeo.com.tr/tr/media...alfa-147-z.jpg

    А ето го и него: http://www.ebay.com/itm/ALFA-ROMEO-1...QAAOSwm8VUs9rE



  11. #11
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Датчика е черната изпъкнала пъпка под огледалото. От дясната страна няма такава. На тази снимка се вижда: http://www.alfaromeo.com.tr/tr/media...alfa-147-z.jpg

    А ето го и него: http://www.ebay.com/itm/ALFA-ROMEO-1...QAAOSwm8VUs9rE
    Да разбрах вече Благодаря ти много !Огледалото е свалено вече и ще си поръчам нов датчик.Само да вметна ,че до датчика може да се стигне и ако се развият отвън трите малки болтчета отдолу под огледалото.Но аз го свалих цялото с стойката !След малко ще кача снимки
    P.S
    Кабела на датчика отива към буксата подлъга ме дългия му кабел който е вкаран в снопа с кабели ! Два черни кабела са единия с бяла ивица
    Съпротивлението на датчика е 12 кОм не знам така ли трябва да е
    Ето обещаните снимки
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:26.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  12. #12

    Default

    Преди време мислех да ги пръсна в сребристо и попаднах на това:
    http://news.fixandsave.co.uk/docs/14...uide/index.htm
    https://www.youtube.com/watch?v=1gwcDY8-50U



  13. #13
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Преди време мислех да ги пръсна в сребристо и попаднах на това:
    http://news.fixandsave.co.uk/docs/14...uide/index.htm
    https://www.youtube.com/watch?v=1gwcDY8-50U
    Много полезно видео Благодаря ти ! Също много благодарности и на всички останали помогнали кой с каквото може !
    P.S
    Забравих да спомена,че буксите на вратите се вадят като се издърпа сивия полупръстен нагоре 1-2 см някъде така да се изразя, и буксата се вади на зад !Нито се върти на ляво нито на дясно.Обратно се поставя по обратния ред !Като влезе буксата се натиска сивия пръстен надолу и той щраква !Това за Алфа 147 за другите не знам как е може и да се въртят на някъде
    Last edited by eproHD; 16-01-2016 at 17:35.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Бургас
    Age
    56
    Posts
    30

    Default

    При 20 градуса околна температура точно 12 килоома трябва да ти показва датчика.
    Alfa Romeo SW 1.8 TS

  15. #15
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by marto68 View Post
    При 20 градуса околна температура точно 12 килоома трябва да ти показва датчика.
    Искаш да кажеш,че датчика работи ли ?
    Ми тогава защо в колата при външна в момента +4 гр ми показва +56 гр

    Иначе тези 12 кОм ги измерих докато огледалото беше разглобено вътре в стаята.Възможен ли е някакъв друг проблем !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •