Results 1 to 7 of 7

Thread: Конденз в турбо пътищата!

  1. #1

    Default Конденз в турбо пътищата!

    Понеже имам драма с JTD-то ,интересно ми е ,има ли някой ,който да е наясно,как точно можем да се отървем от въпросния конденз.
    При -27,-30 градуса( за 4-5 дена),алфата рязко лапна 1,5л. масло.Буквално сутринта нямах проблем,на обяд задимих квартала.Вадя щеката ,хем при паленето ми показа нормално ниво на маслото.Така ясно...ще се разглабя.
    Днес свалих всички маркучи,големи,малки,тънки и дебели във всички имаше водичка и масло.За кулера няма да споменавам,дебитомера и той(как е работил целия в масло-незнам).От кутията на въздушния филтър изпадна лед!! Турбото няма поражения,луфтове и видими дефекти.Та се успокоих.
    Предполага се ,че ми е замръзнал конденз някъде и е станала белята и турбото е издухало маслото.....как,кога и защо ....нямам идея.
    Всичко е на земята измито,подсушено и готово утре да го сглобя.
    И те сега идва най-важното....ами в други ден ако пак паднат толкова температурите??
    Може ли да играе роля маслото?
    Защото каквото и масло да сипем,при загряване пак ще имаме разлика в температурите и отново ще текне конденз...??
    Един пазнат 'тукашенец' понеже става дума за Скандинавията ми обясни,че това било често срещан проблем при тези температури ,особено ако караш бързичко,като тръгнеш за работа сутрин-примерно.
    Знам че в България,го нямаме тоя проблем и надали някой е изпадал в абсолютно същата ситуация,но все пак ....поне нещо на теория
    Ще се радвам на всякакви идеи,споделяния,мнения,препоръки дори.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    При тебе е доста влажен въздухът. Друго, освен да я подгряваш сутрин не мога да ти препоръчам. Виж дали дърпа топъл въздух от изпускателните тръби. Нещо там трябва да го изиграеш.
    Или преди палене да ѝ слагаш една духалка на входа
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3

    Default

    Аз подгряване на антифриза имам.Сутрин си я паля и работи на място минимум 15 мин.
    Двигателя си загрява бързо.
    Единстветото нещо което не ми харесва е ето тази втулка от която излизат картерните газове....има свободен ход нагоре-надолу 2-3мм..и се върти свободно?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20160110_075500.jpg  
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #4

    Default

    Стигнах до заключението,че ще изолирам с термо лента или термо шлаух тръбата за картерните газове.Всичката вода е от там.Друга топла тръба няма.Ако нещо греша,казвайте.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5

    Default

    Или пък изцяло отделяне на вентилацията от тръбата на турбото и дебитомера.....ебаси монолозите.

    Може ли темата да иде в раздел 156/147....че тук явно и грешно мнение не мога да получа.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Аз подгряване на антифриза имам.Сутрин си я паля и работи на място минимум 15 мин.
    Двигателя си загрява бързо.
    Единстветото нещо което не ми харесва е ето тази втулка от която излизат картерните газове....има свободен ход нагоре-надолу 2-3мм..и се върти свободно?
    Няма страшно и при мен мърда по същия начин и винаги е малко омаслено отвън независимо,че го чистя
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  7. #7

    Default

    Благодаря.
    Ами надявам се да не е проблем,то реално като помислиш освен да смуче малко атмосферен въздух,след като не е неподвижна,нищо повече.

    Иначе изолирах току що въпросната тръба от горе до долу с изолация за тръби,включително и клапана,да видим какво ще се получи....все пак експериментирам.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •