Results 1 to 9 of 9

Thread: Проблем Alfa 147 1.6

  1. #1
    започва да се пристрастява LegendaryChris's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    44

    Unhappy Проблем Alfa 147 1.6

    Здравейте колеги, за много години, живи и здрави. Имам проблем със моята bella.. Преди около седмица смених маслото, ангренажен ремък, ролки. От тогава почнаха проблемите. Преди това я карах около месец палеше от първият път без никакъв проблем и при -10. След като смених горепосочените неща първо видях, че ми е светнала лампичката и ми изписва Motor Control System Failure. Колата продължаваше да се държи нормално прибрах се и вкарах в гаража. На следващия ден обаче връткам ключа 1-3-4 пъти на 5-тия стана... но уви изгуби обороти и изгасна пак... Паля я, вдигам я до 1500 оборота след което отпускам газта и оборотите падат до 500!! и колата гасне... давам газ по време на падането на стрелката при оборотите но все едно не натискам педала... въобще не отчита и продължава да пада.. след като пак успях да я запаля и форсирах на 3-4000 оборота 2 пъти и оборотите бяха вече към 900. Качваха се на 1000 но за малко. Купето се тресеше все едно се качвам в трактор. Отварям предния капак двигателя целият и той се тресе.. и издава звук все едно е дизел колата. Тръгнах и след няколко ръчки се оправи, но лапичката не изгасва.. На следващата сутрин пак същата работа... Преди 2 дни се повозих малко повечко и лампата изгасна и колата беше супер. Нооо.. вчера сутринта пак симптоми на тресене и дизелова кола.. Днес също повече се повозих и пак изгасна лампата. За оборотите като седя на светофар например ми тресе докато не загрее. Достигне ли 90 градуса двигателя се оправя, но лампата остава. При майстора който ходих да слага ролките и ангренажният.. той каза, че с компютъра я е настройвал и това е. Маслото беше 5w40, бащата отишъл и сменил със 10w40... не знам от какво е, но е тъпо, че след ремонта дава повече ядове отколкото преди. Някой ако има някакви познания относно тази тъпотия ще му бъда благодарен да каже. Утре мисля да я водя на диагностика да видя тая грешка и ако има какво и има..
    Поздрави,

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by LegendaryChris View Post
    Здравейте колеги, за много години, живи и здрави. Имам проблем със моята bella.. Преди около седмица смених маслото, ангренажен ремък, ролки. От тогава почнаха проблемите. Преди това я карах около месец палеше от първият път без никакъв проблем и при -10. След като смених горепосочените неща първо видях, че ми е светнала лампичката и ми изписва Motor Control System Failure. Колата продължаваше да се държи нормално прибрах се и вкарах в гаража. На следващия ден обаче връткам ключа 1-3-4 пъти на 5-тия стана... но уви изгуби обороти и изгасна пак... Паля я, вдигам я до 1500 оборота след което отпускам газта и оборотите падат до 500!! и колата гасне... давам газ по време на падането на стрелката при оборотите но все едно не натискам педала... въобще не отчита и продължава да пада.. след като пак успях да я запаля и форсирах на 3-4000 оборота 2 пъти и оборотите бяха вече към 900. Качваха се на 1000 но за малко. Купето се тресеше все едно се качвам в трактор. Отварям предния капак двигателя целият и той се тресе.. и издава звук все едно е дизел колата. Тръгнах и след няколко ръчки се оправи, но лапичката не изгасва.. На следващата сутрин пак същата работа... Преди 2 дни се повозих малко повечко и лампата изгасна и колата беше супер. Нооо.. вчера сутринта пак симптоми на тресене и дизелова кола.. Днес също повече се повозих и пак изгасна лампата. За оборотите като седя на светофар например ми тресе докато не загрее. Достигне ли 90 градуса двигателя се оправя, но лампата остава. При майстора който ходих да слага ролките и ангренажният.. той каза, че с компютъра я е настройвал и това е. Маслото беше 5w40, бащата отишъл и сменил със 10w40... не знам от какво е, но е тъпо, че след ремонта дава повече ядове отколкото преди. Някой ако има някакви познания относно тази тъпотия ще му бъда благодарен да каже. Утре мисля да я водя на диагностика да видя тая грешка и ако има какво и има..
    Поздрави,
    Ми на първо четене звучи, на не добре зацепена кола. А какво означава на компютър я е настройвал незнам
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3

    Default

    Може да е бил някой акордьор на пиано?
    Former Alfa owner.

  4. #4
    започва да се пристрастява LegendaryChris's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    44

    Default

    Нищо не знам, отидох и ми каза, че не могло да се "настройва като старите коли" колата е с компютър и за това използвал някаква техника за да настрои нещо. Изглежда наистина майстора е калпав.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by LegendaryChris View Post
    Нищо не знам, отидох и ми каза, че не могло да се "настройва като старите коли" колата е с компютър и за това използвал някаква техника за да настрои нещо. Изглежда наистина майстора е калпав.
    При мен това се получи от кофти настроен газов инжекцион. Бъркаше бензиновия компютър и палеше на 2-3 цилиндъра, след настройка нещата се оправиха. Но при теб щом се е получило веднага след смяната на ангренаж, значи се насочи в нея посока. Най-лесно може да го разбереш, като отидеш при майстора си и го питаш с какво ти е зацепил ремъка. Ако не ти покаже "петите" за зацепване на ангренажа направо си искай парите за труда обратно. Ако ти кажи, че ти я е настроил и зацепил с компютър ти остава само една опция....

  6. #6

    Default

    При мен имаше същите неща миналата година. Какви ли не неща не чувах и т.н. Накратко виж си ДЕБИТОМЕТЪРА, моя беше заминал точно след смяна на масла и т.н. Оригиналния още..понеже тогава и окачването махах. Това си беше през зимата..мисля 16 дек. Та дебитомер и може да видиш филтрите а газовото. Ако не си ги сменял погледни тях..на изпарителя и преди инжекторите. Иначе си виж, свещите и кабелите. Аз всичко смених да съм сигурен. Иначе се оправи от дебитометъра. Същото нещо, което ти прави на теб ми правеше и на мен. Дано съм бил полезен. Успех с колата
    147 1.6TS 2005 120bhp.
    The beauty is real...you just have to find it!

  7. #7
    започва да се пристрастява LegendaryChris's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    44

    Default f

    Мерси колеги, газ нямам на колата. Така как го описа колегата явно е дебитомера. Утре след диагностиката ще се разбере и ще ъпна темата със отговор. Поздрави,

  8. #8
    започва да се пристрастява LegendaryChris's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    44

    Default о

    Както и предполагахме - дебитомера. Смених го с нов и колата работи като часовник.

  9. #9

    Default

    Аз ти казах Евала !! Браво дано да не се чупи алфата
    147 1.6TS 2005 120bhp.
    The beauty is real...you just have to find it!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •