Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 114

Thread: Колата пали и веднага изгасва

  1. #46

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това го разбрах и поради него написах това в пост 39.

    Предположението ми е, че моторчето не се справя с коректното положение на клапата при палене и по-конкретно - веднага след стартирането на мотора, но това се компенсира с механична намеса чрез крак-педал-жило.
    Е да, ама от какъв зор ще раши да затвори клапата и да гаси колата, после при второ палене без да пипам педала решава да не затваря и колата не гасне.
    ще опитам да пробвам ЕГР първо че е по лесно
    Last edited by lordliness; 14-07-2016 at 13:48.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #47
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Не знам. Само предполагам. Ако бях сигурен, щях да кажа, че трябва да се смени механизма за празен ход.

    За какъв ЕГР говориш?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #48

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не знам. Само предполагам. Ако бях сигурен, щях да кажа, че трябва да се смени механизма за празен ход.

    За какъв ЕГР говориш?
    За дизелов в интерес на истината през цялото време си мисля за дизела, даже си го представям , сигурно ми липсва в момента.

    ---------- Post added at 14:49 ---------- Previous post was at 14:41 ----------

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Пищи по темата или тук не можеш да напишеш интеграл

    ---------- Post added at 09:09 ---------- Previous post was at 09:07 ----------


    Ако нямаш налягане въобще няма да запалиш. Този проблем се проявява ако имаш кофти датчик на разпределителен вал. Но най-хубаво е ако можеш да я прочетеш. Какво си сменял напоследък (ремъци)?
    от две години проверявам само дали има масло
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #49

    Default

    Последни експерименти- с натиснат педал пали винаги. Без помощ гасне и сравнително топла.
    Сигурно е тъпото моторче както си подозирах, но не ми се искаше. Ще го отворя някой ден.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #50
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Имащ проблем с газовата, дебитомер евентуално

    ---------- Post added at 20:41 ---------- Previous post was at 20:40 ----------

    Откачането на акумулатор не влияе
    OFFTOPIC!
    Еее на това му се вика да разцепиш мрака посред бял ден. ROFL.
    Моля да бъда извинен за спама,но не се сдържах.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  6. #51

    Default

    Още малко развитие- преди малко взе да клати оборотите като спирам, доста осезателно, което не е необичайно за тези мотори май, там дето се режеше пин 15. И преди е заклащала, но съвсем рядко.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #52

    Default

    Може да няма общо с пин 15. 166 ги няма тези бъгове, но понякога има точно такива колебания в оборотите, които се появяват съвсем случайно и изчезват по същия начин.

  8. #53

    Default

    Виж да не се е отлепила капачката на ТПС а, от жегата и на пръв поглед да не си го забелязъл
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  9. #54

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Виж да не се е отлепила капачката на ТПС а, от жегата и на пръв поглед да не си го забелязъл
    Да. Може, защото вчера погледнах под капака и някаква кръгла пластмаса с вид на капачка наистина стоеше накриво, с диаметър към3- 4 см и просто я бутнах на място без да се замисля повече. После ще погледна.
    Погледнах. Няма я. Успял съм да я загубя. Ако карам така какво може да стане?
    Сега ще се разходя да видя дали ще я намеря. Трябва да измисля някакъв заместител ако не я намеря
    Last edited by lordliness; 15-07-2016 at 07:02.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #55

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Виж да не се е отлепила капачката на ТПС а, от жегата и на пръв поглед да не си го забелязъл
    Стига бе, това възможно ли е? Като знам на колко пинчета се държи. Освен ако не е отварян преди

  11. #56
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Такъв ли е механизма?



    Ако да, то в капачката е и леглото в което лагерува оста от едната си страна.

    Липсата на капачката може напълно да обясни дискутирания проблем.

    Имам стар такъв механизъм. Мога да ти го пратя за да вземеш от него капачката или каквото и да било друго.

    ---------- Post added at 10:55 ---------- Previous post was at 10:52 ----------

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Стига бе, това възможно ли е? Като знам на колко пинчета се държи. Освен ако не е отварян преди
    На какви пинчета се държи?

    Фабрично е лепена с нещо като силикон и ако веднъж е отваряна и после не е залепена както трябва - ето го и проблемът.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #57

    Default

    Аз карах сума време без капачка, и нямаше никакви драми. Просто колата се беше адаптирала и си работеше нормално. Намерих си капачка, лепнах я и оборотите на празен ход скочиха на 2500. Адаптирах пак и си вървеше както преди, никаква разлика. Някой е майсторил по ТПС-а преди теб, понеже капачката фабрично е много яко залепена с черен силикон. Няма как да падне сама.

  13. #58
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Руснакът не познава силикона. Отваря направо с ножовката:



    http://alfisti.ru/phpBB3/viewtopic.p...=46192#p936868


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #59

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Такъв ли е механизма?



    Ако да, то в капачката е и леглото в което лагерува оста от едната си страна.

    Липсата на капачката може напълно да обясни дискутирания проблем.

    Имам стар такъв механизъм. Мога да ти го пратя за да вземеш от него капачката или каквото и да било друго.

    ---------- Post added at 10:55 ---------- Previous post was at 10:52 ----------



    На какви пинчета се държи?

    Фабрично е лепена с нещо като силикон и ако веднъж е отваряна и после не е залепена както трябва - ето го и проблемът.
    Лепена е. Тези за дросели с жило май са различни.
    Иначе формата е подобна, но май беше гладка отвън и капачката влизаше вътре. Тази сякаш е отгоре.
    Не знам дали лагерува в капачката, виждам оста
    Last edited by lordliness; 15-07-2016 at 13:03.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #60
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Лепена е. Тези за дросели с жило май са различни.
    Иначе формата е подобна, но май беше гладка отвън и капачката влизаше вътре. Тази сякаш е отгоре.
    Капачката влиза в легло и потъва с около 2 - 3 mm навътре в него. Това, което се вижда на снимката е запълненото със силикон легло.

    Така изглежда нещото със свалена капачка:

    Last edited by ecotronic; 15-07-2016 at 13:07.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •