Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Разлика в теглото

  1. #16
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Ако мотора работи и не трака или лопа т.е. ако е читав аз бих го боднал стоков хем да му посвикна и да видя как се държи в това купе хем да се посъбера лев за това, което му е нужно като йбгрейди. Така ще прецениш и какви подобрения ще са нужни по ходовата и спирачките. Честно казано ако моята 145-ца беше 200-220 к.с. щеше да ми е повече от достатъчно.

    ---------- Post added at 14:23 ---------- Previous post was at 14:21 ----------

    Да уточня само ... 200 биха ми били достатъчни ако всичките са живи със здрави купита

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  2. #17
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Работата е там, че мотора вече е разглобен на попара. Може би избързахме с разглабянето, но ме беше страх да не изтропа нещо, че колата имаше плашещ външен вид, но като свалихме главата тя беше добре. Картера не сме го сваляли да видим лагерите как са. Когато мислех да кача двигателя без да му се прави ребилд, хората във Фиат форума ме разубедиха и го разтворих. И все пак може да се проверят лагерите дали са като хората и да се събере с нови гарнитури и само да се удари една настройка на компютъра. Колкото до ходовата част както каза, мисля че е най-лесно да сложа окачването от Дедрата заедно със спирачките, то теглото на двете коли е почти еднакво и да се види дали е добре или не е.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  3. #18
    Запален алфист injekciona's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    162

    Default

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    Теб случайно да не те наричат убиеца на купона?
    Дадох ти съвет, за да не се вкараш във филм с неясен край, за който може и да не си готов финансово. На доста проекти се нагледах, които след няколко години свършват на части. По мое мнение, за да се направи всичко както трябва и да си доволен от резултата, ще си отиде 5 цифрена сума. Съветвам те да си направиш една груба сметка предварително, че не ми се пишат грозните цифри.... Казвам ти го като човек, който е минал по този път.... Винаги има вариант да се спести от доста от нещата, ама не съм сигурен, че ще ти хареса крайния резултат. За тези пари спокойно ще си купиш една S3-ка или нещо подобно, само дето ще си спестил доста главоболия. Въпрос на личен избор, аз моя съм го направил отдавна и си сърбам попарата
    Jet Black E46 M3
    ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
    Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT

  4. #19
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Аз го казах на шега, надявам се да си го разбрал така. Вярно е, че масово проектите, които правят хората завършват с обява за продажба или на части. Някъде бях чел, че доста пари си хвърлил по Купето ти, но все пак имаш едно от най-красивите и изпипани, които съм виждал дори в интернет. Виждал съм го на живо на феста и заради това го казвам. Аз вече съм се набутал и парите съм ги дал така или иначе. Ако мотора остане с 8 клапановата глава ще стане ли както, трябва и да върви доволно, да прави кеф или няма такъв потенциал? Ние не говорим за извънземни коне, така че, би трябвало да стане това, което искам. Какъв й е проблема на 8 клапановата глава? Слаба мощност в ниски/високи?
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  5. #20
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Надявам се да не бъда разбран погрешно. Според мен всичко зависи от това кой ще ти го прави.
    И цената зависи от това и времето и най-важното крайния резултат. Успех със започнатото и ще следя темата с интерес.

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  6. #21
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Има подобен проект на 145 със 2.0 8в турбо мотор, най-добре прочети темата и попитай човека, който извършва проекта, относно теглото, добре направен този мотор надали има проблем да тегни 1200кг, винаги можеш да спестиш от резервна гума, едни спортни седалки по 3-4кг. и ето ти 50 кила са налице, орязване на багажната врата, плексигласови калници и преден капак, леки джанти.

    Успех!

  7. #22
    Запален алфист injekciona's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    162

    Default

    Ми 8 клапановата глава е доста рестриктивна. Щом си решил да скачаш във филма и вече си разпилял мотора, моя съвет е да го ребилднеш както си трябва с хубави части, за да нямаш ядове на по-късен етап. Отвори и виж какво е положението с лагерите и се моли да няма лоши изненади с тях/биелите/вала. Сглоби мотора, направи конверсията в колата, която си решил и го покарай в сток вариант първоначално, докато колата си покаже дали всичко е наред. Най-вероятно ще излезе нещо за дооправяне. Ще трябва да помислиш и за по-адекватно окачване/спирачки, щом искаш да караш по планински пътища с нея. Тези 230 коня как мислиш да ги изкараш, предполагам генерация, челен кулер, атмосферен смукател, метална гарнитура, помпа? Може би и това е разумната граница, на която да спреш. Посъветвай се с Илиян, ако мислиш той да я настройва. За мен той е човека за тези мотори.
    Jet Black E46 M3
    ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
    Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT

  8. #23
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Quote Originally Posted by injekciona View Post
    Ми 8 клапановата глава е доста рестриктивна. Щом си решил да скачаш във филма и вече си разпилял мотора, моя съвет е да го ребилднеш както си трябва с хубави части, за да нямаш ядове на по-късен етап. Отвори и виж какво е положението с лагерите и се моли да няма лоши изненади с тях/биелите/вала. Сглоби мотора, направи конверсията в колата, която си решил и го покарай в сток вариант първоначално, докато колата си покаже дали всичко е наред. Най-вероятно ще излезе нещо за дооправяне. Ще трябва да помислиш и за по-адекватно окачване/спирачки, щом искаш да караш по планински пътища с нея. Тези 230 коня как мислиш да ги изкараш, предполагам генерация, челен кулер, атмосферен смукател, метална гарнитура, помпа? Може би и това е разумната граница, на която да спреш. Посъветвай се с Илиян, ако мислиш той да я настройва. За мен той е човека за тези мотори.
    Аз с него попринцип съм говорил и да, той ще настройва колата, когато дойде време. Още като купих колата беше с челен кулер и Ици ми каза, че размера му става и няма да се сменя. Мисля, че турбо пътищата не са добре, но това е малък проблем, лесно се решава. Още когато ми каза започнах да търся валове и намерих хубави запазени, като съответно ги купих. Взех и двата, макар че изпускателния май няма да се ползва. Гарнутурата ще поръчам Cometic или там както й беше името, тя е метална, за да ни е мирна главата. Помпата ще е Walbro 255, цената й е поносима. Може би найстина ще е най-добре тук да спра, където влагането на пари е най-минимално, защото натам вече става солено. Няма да махам интериора, за да не прилича на Лада Нива, пък колкото върви толкова. Тази тема беше само за спитване, когато започна да купувам частите ще пусна нова тема в раздел тунинг. Благодаря за отделеното време на всички, тогава вече ще изясним всичко и от към окачване и спирачки.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •