Results 1 to 7 of 7

Thread: Чукане при ускорение

  1. #1
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default Чукане при ускорение

    Здравейте със съжаление пускам тема защото не мога да реша един проблем. Колата е 156 1,9 105 коня, при ускорение над 1400-1500 оборота се чува по отчетливо едно чукане отпред, не може да се определи точно от къде идва тъй като на място при форсиране няма такова чукане, а само в движение. Четох из форумите, че може да е каре, но аз ги свалях преди 1500 км за смяна на носачи и ги гресирах наново , като имаше малък луфт, но не много голям. Дали карето се е доразбило или има някаква друга причина за тракането.

    Благодаря на отзовалите се.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Вътрешно каре.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    73

    Default

    Дам това е луфт на вътрешно каре. Аз моята я карам така вече година. Би трябвало да чуваш чукане и при отпускане на газта? При мен луфта идва от самата чашка, в която лежи карето, но и компонентите май са ми малко по различни от твоите.

  4. #4
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Ами не го чувам при отпускане на газта, поне не толкова силно и не ми прави впечатление, колкото при ускорение и то над 1800 оборота се чува доста отчетливо и дразнещо иначе моето каре е от старите тези които са с 3-те движещи елемента, а не със сачмите, който са. Попринцип нямам време сега да го разглабям и тествам пак затова питам дали изобщо е от това да знам по празниците да я отварям.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    колко вида са вътрешните карета на дизеловите 147 .... при мен е разбито вътрешно каре и при отпускане на газта се чува почукване , а иначе при движение с силно навит волан си трака порядъчно

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Тракането при навит волан е характерно за разбито външно каре.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    73

    Default

    На дизелова 147 от 2004 каретата и чашките са различни от на 156 jtd 105 коня преди фейса. И все пак луфт се получава след като се разбие вътрешното каре и започне да отнема от материала на самата чашка, в която лежи. След като се получи луфт дори и да се смени карето няма особена разлика.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •