Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42

Thread: Пълни разходи при внос

  1. #31
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Аз с моята направих следното,регистрирах я,смених ангренажния ремък/само ремъка маслото и филтъра./. И на мен така ми казваха основен ремонт на двигателя да правя. Баси му ролките не отиват от веднъж. Вече почти 30 хиляди си джиткам с ролките и помпата от Италия пък още не е изохкала. Защо трябва сменяш нещо което не е за смяна? Термостата лесно ще го разбереш дали е за смяна,ако се наложи го сменяй. Вече разните му там клапи пипируди незнам.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  2. #32
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Аз с моята направих следното,регистрирах я,смених ангренажния ремък/само ремъка маслото и филтъра./. И на мен така ми казваха основен ремонт на двигателя да правя. Баси му ролките не отиват от веднъж. Вече почти 30 хиляди си джиткам с ролките и помпата от Италия пък още не е изохкала. Защо трябва сменяш нещо което не е за смяна? Термостата лесно ще го разбереш дали е за смяна,ако се наложи го сменяй. Вече разните му там клапи пипируди незнам.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

    Руска рулетка си е това.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  3. #33
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    [QUOTE=alfista 96;1455999]Незнам кой ще е този майстор където ще ти каже ангренажният ремък е перфектен,и ще си заложи главата че ще те изкара още 20000-30000 км.защото както изглежда добре и след 2-3-5 хил.км.




    Гаранции само в Ауто Италия Майстора може да даде съвет само,от там нататак всеки си преценява.На мойта алфа майстора ми вика ремъка ти е за смяна,ама аз го гледам той нов надписите му се виждат още Всъщност неговата работа беше само да свали предпазитела........не да ми дава акъл........, и като знам колко нови ремъци съм сменил,които даже са минали официялния си пробег...............искара ме още 10 хил км. и така и я продадох........иначе бях в план да мина още 10 хил. км с него
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 21-12-2015 at 14:29.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  4. #34
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Руска рулетка си е това.
    Би ли ми казал как от веднъж заминава ролка,ама ей така като с магическа пръчка?От скромния ми стаж досега веднъж не е умирала ролка без да започне да скърца,вие,пеее,мрънка.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  5. #35
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Ся да си го кажем, това с смяна на ремъка без ролки е мишкарска работа ои е факт чее така, просто сме си С нисък стандарт иначе едвали някой би се и замислил за такова нещо.
    Те ролките може да изкарат, ама може и след няма и 10к км да запеят симфония и тогава кво, стар ремък на нови ролки ли....?!
    В дебелите книги пише че ремък се сменя задълже ако е свален веднъж, а не разни схеми тука.
    За мен е нормално в първоначално обслужване да се включи ремъци,ролки и масло с филтрите, това са към 500кинта грубо и 600 регистрация, оттам нататък 200-300лв дребни предвидени или не леки ремонтчета ( някой накрайник,накладки,термостат и тн) . ако колата има и др за правене вече си е до пазар с продавача, ама не да купим най-евтени Дроб на пазара и да ревем че Ни е стъпил на цяната на "скъпите"
    Last edited by don_pepone; 21-12-2015 at 23:07.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  6. #36
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Омбре мери си приказките,и не квалифицирай коя работа каква е. КАПИШ?


    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  7. #37
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    На Стило-то му смених ангренажа с ролките задължително, за пистовия обаче ако ролка не ми свири, не я пипам и сменям само ремък. Така с ролките с които я купих съм минал вече 130000км без проблеми. Практиката ми показва, че шанса части купени в Бг да се счупят по-бързо от тези с които е внесена е доста голям...пример - заден лагер главина започна да вие, смених го уж с хубав и след 15000км пак започна да вие...помислих,че е другия но уви, беше си пак същия "нов" лагер...
    Last edited by pesho_kj; 21-12-2015 at 23:44.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  8. #38
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Омбре мери си приказките,и не квалифицирай коя работа каква е. КАПИШ?


    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Капиш мапиш, мнението Ммм е факт и со е мое лично. В случая го изразявам като цяло, но щом се засягаш сори, твоя си работа и избор.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  9. #39
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Не се прави на остроумен. Едно извинявай ще свърши работа!

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  10. #40
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    да кажем че го направих индиректно . Все пак и така се познаваме тук.

    Ще го кажа иначе да няма засегнати, за мен нее правилно да се спести от първоначално обслужване понеже има шанс после да излезе по- солено и за мен риска нее оправдан. Не че ми се дават пари ейтака, просто не ми се рискува!
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    В който и клубен сервиз да избереш няма да сгрешиш !
    Вентура , Румен, Лисан, Екстриим и тн.
    А някакви адреси или телефони на посочените клубни сервизи да имаш?
    Нещо за Sprint Auto Service и Радостин Иванов да знаеш?

  12. #42
    СТОЙ на място ! Princo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Age
    32
    Posts
    124
    Now :159 SW JTDm 2.4 Q-Tronic 200 hp + 156 1.9 JTD 2003 115++
    Ex:159 SW 1.9 JTDm 150 hp - The beautiful devil.
    “Be yourself,everyone else is already taken.”

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •