Results 1 to 8 of 8

Thread: Покупка на Alfa GT-1,9JTD

  1. #1

    Default Покупка на Alfa GT-1,9JTD

    Здравейте! Отново съм тук след близо 10 години отсъствие...Едва ли е интересно какви коли съм сменил оттогава.По-важното е ,че отново се спрях на марката - винаги ми е била слабост в интерес на истината.
    Та по темата.Спрях се на този модел ,защото от момента когато излезе на пазара я искам!Не съм се интересувал от детайлите на модела - просто ме впечатли визията ,което между впрочем винаги е било водещото при избора ми на Alfa Romeo!
    От седмица я имам при себе си - произведена през 2006 и първа регистрация-31.01.2007г. ,но все още очаквам пристиганито на документите от Италия ,за да я регистрирам и подкарам , за което вече нямам търпение.
    Взех я със съпътстващи забележки и в момента се опитвам да ги отстраня ,докато все още е без номера.
    Колата се намира в Пловдив.
    Какво има за отстраняване - на първо четене по нея:

    • Счупена дръжка на дясната врата;
    • Скоростомера не работи - другите уреди по таблото работят ,като километража - за изминати километри също работи - не е манипулиран - поне тук в БГ не е !;
    • Има някакво хлопане отпред в дясно при каране по неравности се чува доста отчетливо;

    Това са първите неща ,които се заемам да проверя и отстраня.Вече намерих дръжка за вратата - срещу 50 лв.Сега трябва да установим откъде идва проблема със скоростомера!И каква е причината за трополенето отпред вдясно!
    Ще бъда благодарен на всеки съвет от собственици на модела относно смени на консумативи ,ремонти ,възможни подобрения по колата , както и взаимно заменяеми части с други модели - ако има такива разбира се!Още по добре ако тук -в Пловдив има колеги с този модел.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20151124_152429212.jpg   IMG_20151124_152629575.jpg   IMG_20151124_152621681.jpg  

  2. #2
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Добре дошъл отново и със здраве да си я караш
    алфа ромео 156 тс

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    257

    Default

    Колега, ако можеш избързай с регистрацията, че не се знае в Пл има ли още регистрационни номера и до кога.

  4. #4

    Default

    Ако зависи само от мен - днес го правя , но чакаме документите - оригиналния талон от Италия - до срядатрябва да дойде ...уж

  5. #5
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Честито и със здраве и безаварийни !
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  6. #6
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Честито и от мен!
    Доста от частите са идентични със 147-те.
    Окачването и частите по стандартното обслужване са им 1/1

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  7. #7

    Smile

    Честито и от мен ! Записвам се да следя темата и аз съм горда собственичка на такъв автомобил.

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Пловдив / Калояново
    Posts
    64

    Default

    Честито и от мен. Ама вземи я оправи вече де мисля че на тая цена която я взе не е проблем и за една нова предница

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •