Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Скърцащи интериорни пластмаси

  1. #16
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    по тези пътища .. браво че вратите не изпадат ...
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  2. #17
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Скърцат....всички алфи скърцат, като паднат температурите.....а при нас скърцат още повече, защото има разлика в температурите от + 40 до – 20 градуса.....според сезона и скърцането......има някаква оправия....ама защо трябва се превръщаш в роб на няква кола.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #18
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    При мен скърцането идва главно от дясната врата - при минаване през неравност имам чувството, че ще се разпадне! А лятото не бе така - имах проблем с левия носач, но го оправих, но сега е нещо страшно... Буквално е непоносимо.
    Виж дали капака на жабката не опира в кората на вратата.Намести го.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #19
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Проблема със скърцането идва по скоро от качеството на пластмасата.Специялно за 156-цата си е бая дървеничка,на 147-цата едва ли е по квалитетна.Но в едно bmw дори и най-ефтините и базови модели 316i пластмасата е доста мека и ако ще и 25 годишна кола е няма да е чуеш никога да скърца.Всичко опира до качеството.........
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    73

    Default

    Да ама за сметка на това бмв-тата смърдят вътре все едно са мазани с грес по тавана.... Всяка марка и модел страда от нещо, а пък друго и е в повече в сравнение с другите модели и марки. Примерно този уйкенд сменях тампони на стаб. щанга на 147-цата и смея да твърдя, че алфите ни са най-уникалните автомобили, едва ли друга марка би могла да улесни ремонтите по автомобилите си повече от Алфа Ромео... Мислех че е работа за час-два, но не можах да обърна никакво внимание на приятелката ми и двата дни и все още колата е разглобена наполовина... Та относно скърцането на интериора, по-скоро е нормално- никой от компанията не е мислил, че колата може да се експлоатира толкова дълъг период от време, че да помисли и за това. "Алфа правят максимално добри автомобили за максимално кратко време".

  6. #21
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Говорим специялно за скърцане от пластмасите на интериора..........има марки коли които си скърцат от интериора по дифолт.......карал съм шкода от 2006 и малко по нов пасат.Шкодилака скърцаше та едвам го изтърпях 100км,пасатора пак скърцаше но по малко,предполагам че ауди въобще няма да скърца,ама там трее си цакаш по дебелата тарифа Все пак няма как да вземеш шкода и да очакваш комфорта на ауди,нищо че са с едни и същи двигатели Сааб 9-5 от 97-ма година на 20 години кола грам не скърца,и на 30 да стане едва ли пластмасата му е по мека от тази на беенве, абе истинска кола
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 30-11-2015 at 03:45.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    73

    Default

    Имаш право за качеството на материялите. Първо като взех алфичката и скърцаше кората на бушоните под кормилото. Оказа се счупено краче, смених я и спра да скърца. Сега се сетих, че има и още нещо по въпроса. По принцип си мисля, че ако колата има удър и купето леко се е посукало ще си скърца, а и както казвате, че на един му скърца на едно мясно, на друг на друго, ми се струва правдоподобно.
    Last edited by joluesh; 30-11-2015 at 07:01.

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Проблема със скърцането идва по скоро от качеството на пластмасата.Специялно за 156-цата си е бая дървеничка,на 147-цата едва ли е по квалитетна.Но в едно bmw дори и най-ефтините и базови модели 316i пластмасата е доста мека и ако ще и 25 годишна кола е няма да е чуеш никога да скърца.Всичко опира до качеството.........
    Аз смятам,че на 147 изработката и качеството са по-добри от на 156.Не изхождам само от моя случай,а от наблюдението ми върху доста алфи.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #24
    Refuse to lose Zaxx's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    36
    Posts
    118

    Default

    Quote Originally Posted by Black Power View Post
    Moята 147ца скърца адски много и най-вече скърца нещо отзад около багажника докато колата е в обороти 1400-2100
    Колега, виж си кората на багажника. Поне при мен са счупени щипките и от там скърца и тропа. Ще трябва да измисля с него гумено да я огранича да не подскача толкова.
    "Алфа Ромео е като Анджелина Джоли - всички сме чували, че е луда и яде лепило, но никой няма да й откаже, нали?"
    Аlfa Romeo 156 1.6TS 2000г / 147 1.9JTDm 2006г

  10. #25
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Скърца,ама някой друг път!!! Карам я от 8 години,а е на 16,никви шумове в купето.Кви бмв,та,кво качество,че те като VW едно табло не могат да направят като хората.Все е едно го е дялкал Пинокио,докато си е бъркал в носа!!!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    Скърца,ама някой друг път!!! Карам я от 8 години,а е на 16,никви шумове в купето.Кви бмв,та,кво качество,че те като VW едно табло не могат да направят като хората.Все е едно го е дялкал Пинокио,докато си е бъркал в носа!!!
    Точно и aз товa кaзвaхм, че и при мен нямa скърцaния нито лете, нито зиме! Не-знaм що колегите слaгaт под общ знaменaтел всички 156-ци, че скърцaт! Рaдвaм се, че съм попaднaл нa тaкaвa 156-цa където не скърцa, че кaто четa изглеждa достa колеги стрaдaт от този проблем с скърцaнето!



  12. #27
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Нищо по интериора не ми е скърцало освен в два случая предизвикани от мене - неправилно монтирана вратичка на жапката/опираше в тапета на вратата, а и не се отваряше напълно/ и от тапета на шоферската врата поради счупени щипки и замяната им с приблизителен аналог.След като намерих такива каквито трябваше всичко е ок.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #28

    Default

    Колеги,радвайте се,че сте попаднали на неразбъзикани салони.Малко сте такива
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #29
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Нищо по интериора не ми е скърцало освен в два случая предизвикани от мене - неправилно монтирана вратичка на жапката/опираше в тапета на вратата, а и не се отваряше напълно/ и от тапета на шоферската врата поради счупени щипки и замяната им с приблизителен аналог.След като намерих такива каквито трябваше всичко е ок.
    От къде намери оригинални щипки ?

  15. #30

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •