Results 1 to 9 of 9

Thread: Проблем с конекшането на USB скенер

  1. #1
    Самолетни билети от wizza miraco's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    265

    Default Проблем с конекшането на USB скенер

    Колеги, закупих си този кабел....http://www.aliexpress.com/item/15-US...315275259.html
    инсталирах си на лаптопа софтуера / лаптопа е с windows 7 /. Вързах скенера към порта на Алфата но все ми показва че неможе да се свърже / грешката е ...или грешен порт или проблем с кабела. Пробвах и с порт 1 и 3 но пак не.
    Къде бъркам колеги.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 jtd, 140 hp '02
    EX...Fiat Tempra 1.6

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by miraco View Post
    Колеги, закупих си този кабел....http://www.aliexpress.com/item/15-US...315275259.html
    инсталирах си на лаптопа софтуера / лаптопа е с windows 7 /. Вързах скенера към порта на Алфата но все ми показва че неможе да се свърже / грешката е ...или грешен порт или проблем с кабела. Пробвах и с порт 1 и 3 но пак не.
    Къде бъркам колеги.
    И с какъв софтуер си го получил това? Евентуално в диагностичната програма, указал ли си са компа типа на интерфейса, или пък да си му казал да си проверява сам за типа на интерфейса?
    Това с портовете, касае драйвера. После и в диагностичната програма се указва порта, ако не го намира сама.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3
    Самолетни билети от wizza miraco's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    265

    Default

    Софтуера дойде с кабела. Инсталирал съм го коректно. Като стартирам програмата давам да сканира за интерфес и пробвах всичко но все ми показва едно и също проблем с кабела или порта.
    Сега ще пробвам на Windows XP.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 jtd, 140 hp '02
    EX...Fiat Tempra 1.6

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Гледай в Device manager - а, кой порт се появява и изчезва при включване и изключване на кабела към пц-то.
    След като се убедиш, че е верния, то пробвай да му зададеш минимална латентност. Поне такова е изискването при ползване на подобен кабел с multiecuscan.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Самолетни билети от wizza miraco's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    265

    Default

    Дава ми само два порта да избирам / 1 и 3 /. Пробвах всякакви варианти. Ето малко снимки какво ми излиза.
    http://avtovozi.com/1.jpg
    http://avtovozi.com/2.jpg
    http://avtovozi.com/3.jpg
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 jtd, 140 hp '02
    EX...Fiat Tempra 1.6

  6. #6

    Default

    На Windows 7 задържаш бутона с Windows Logo и натискаш клавиш "R", като така ще ти се отвори прозореца RUN. В полето Open: пишеш devmgmt.msc и ще ти се отвори Device Manager. От дроп-даун менюто в лентата отгоре кликваш на Action -> Add Legacy Hardware. Кликваш на Next и избираш Install the hardware that I manually select from a list (Advanced), след което отново кликваш на Next. От списъкът маркираш Ports (COM & LPT) и кликваш на Next. В полето Model маркираш Communications Port и кликваш на Next два пъти. Така си добавил нов порт на Windows, който трябва да бъде конфигуриран. В Device Manager маркираш новосъздадения порт и избираш Properties, отиваш на таб Port Settings и кликваш на бутон Advanced. Тук от дроп-даун менюто избираш кой номер да ти е COM-порта в зависимост от номера на порта в софтуера на диагностичния кабел. Правиш и останалите настройки за броя на битовете, скоростта на порта и прочие и пробваш да се свържеш. Успех!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2.jpg   1.jpg  
    Last edited by dansguardian; 21-11-2015 at 08:43.
    Former Alfa owner.

  7. #7
    Самолетни билети от wizza miraco's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    265

    Default

    Благодаря,

    в Понеделник ще пробвам на УН7. Сега ще тествам на другият ми лаптоп който е с windows XP, За XP по същият начин ли се задават портовете, защото там от Action нямам опция за създаване на нов Порт.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 jtd, 140 hp '02
    EX...Fiat Tempra 1.6

  8. #8

    Default

    На Windows XP не е през Device Manager-a. Oтваряш Control Panel -> Add New Hardware. После в уизърда ще се ориентираш. След това в Device Manager маркираш порта, десен клик и избираш Properties. Отиваш на таб Settings и конфигурираш параметрите на порта.
    Last edited by dansguardian; 22-11-2015 at 07:41.
    Former Alfa owner.

  9. #9
    Самолетни билети от wizza miraco's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    265

    Default

    Или аз съм тъп или мултискана не работи.
    Колеги . някой от Пловдив който има подобна джаджа
    да му дам моята само да я пробва дали работи.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 jtd, 140 hp '02
    EX...Fiat Tempra 1.6

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •