Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: трудно влизане на първа и втора

  1. #1
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default трудно влизане на първа и втора

    Здравейте колата е 156 1.9 ЖТД 105 коня. Проблема ми е, че трудно влизат първа и втора . Не хъркат ! Колата е с ново масло нов съединител и никакво подобрение. Сменил съм долната помпа, при натискане на педала се усеща лека хлабина в най-горното положение. Задна и другите скорости влизат идеално гладко също без хъркане.

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    На угасен мотор пак ли влизат трудно?
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    И да ли като е студена или загряла.Аз имах същия проблем,само че го правеше като е загряла.Смених маслото и в новото ми сложиха тефлонова добавка и се управи.Сигурен ли си че маслото ти е това което е предписано от производила?
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  4. #4
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    На студено е по тегава, за маслото съм сигурен, че е правилното. И преди и след смяната на съединителя и маслото си е едно и също. Каква е тази тефлонова добавка ?
    Не съм я заглеждал на студено. Ще погледна утре сутринта преди да тръгна и ще пиша.

  5. #5
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Незнам,моя човек само ми каза че ще ми сложи такава в маслото после си взех колата и нямаше и помен от проблема.Утре ще мина през него и ще го питам какво представлява точно,но предполагам че тука доста колеги я знаят така че нека да напишат.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  6. #6
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    Използвал съм това на предишният си френски автомобил със същият проблем като при теб ефекта е умопомрачителен така и я продадох и все още няма и спомен от проблема:

    http://www.xadoshop.bg/bg/products/x...kutii-p66.html
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Провери жилата и втулките на вилката на скоростната кутия. Това, което описваш се получава при недостатъчен ход на едното от жилата, не помня вече кое беше.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #8
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Жилата съм ги гледал. Стига до края на избирача и повече ход няма. На изключен мотор пак имат леки затруднения точно първа и втора.

  9. #9

    Default

    Колега, защо не закараш колата във форумен сервиз и да я погледне човек, който е наясно кое как е и защо е? Разбирам желанието ти да се справиш сам, но има тънкости, които колкото и да ти ги обясняват теоретично има голяма вероятност да сбъркаш. Вярно, когато ремонтираш сам пестиш пари, но може така да се случи, че да счупиш нещо, а това винаги води до допълнителни инвестиции.
    Former Alfa owner.

  10. #10
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Защото във "фирмен" сервиз както са ми отстранявали проблем, така и са оставяли друг след тях. На един пич му бяха сменяли гарнитура на капак на клапани на същия като моя мотор (няма да казвам в кой сервиз и в кой сервиз се срещнахме) и колата му течеше като лейка защото са я прехапали при монтажа... Човека беше изхвърлил 2 литра масло за няколко километра. Сервизи много, точния човек е рядкост. Няма да споменавам за не стегнати джанти, пробки или биалетки .

  11. #11

    Default

    Може да не казваш при кой сте се срещнали, поне кажи при кой са го преебали, за да си имат хората едно на ум. Едва ли някой ще има против.



  12. #12
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Ще се създаде интрига. Едни са доволни, други не. Аз не съм доволен от определени "фирмени сервизи"

  13. #13
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Най вероятно опира някъде или са искривили рамото затова е така при мен беше от това 2 ра я нямаше никва само на определени оборти 1 влизаше тегаво 5 също
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  14. #14
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Проблема е решен. Горната помпа на съединителя не прави достатъчно налягане и не избутва цилиндъра до края. Странно е, че задна и другите влизаха ..

  15. #15

    Default

    Привет, иска ми се да продължа темата тъй като точно преди ден и при мен се появи същия проблем, с изключение на това, че освен трудно включване на първа и втора и задна скорост влизаше с прехъркване всеки път. Колата е Алфа 147 1.9 JTD. Моето впечатление беше, че с една идея все едно съединителя не беше натиснат докрая, което физически не беше така. Това сутринта за 3-4 км каране, като пробвах и с припомпване 3-4 натискания, но не забелязах подобрение. На обяд същия ден пак тръгвам и първоначално проблема пак го имаше, но за 2-3 км и изчезна напълно все едно го е нямало. Днес също ни помен от проблема. Имали ли сте подобно преживяване от този вид и по-интересното е каква е вероятноста от един път да ме остави на пътя някъде.
    Last edited by donnippon; 24-11-2015 at 17:21.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •