Results 1 to 15 of 67

Thread: Адаптивни стопове и аварийни мигачи.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    На една 156ца фейс комби съм виждал, на моята конкретно не съм, но и не съм стигал до ситуация извън контрол. Между другото пича също не знаеше че колата му пуска аварийни, явно вътре нищо не светва. Ебем ли мааму, да не би след определена степен да задейства ? Явно скоро като падне сняг ще има тестове.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  2. #2
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Не се надявай на това. Явно си се объркал нещо.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #3
    започва да се пристрастява Fori's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    80

    Default

    Определено съм доволен ! Колегата (ecotronic), наистина е Алфист-Идеалист ! Днес много се постара и монтажът се получи чудесно

    Покарах малко тази вечер и виждам, че има ефект -при по-резки (не драматични) спирания - зад мен спазват дистанция.

    Препоръчвам !

  4. #4
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Защо PIC а не някое Tiny например? Щеше да се програмира по лесно а и има вариянт за ISP.
    Възможна ли е промяна на програмката в малки граници? Примерно да дава 1-чка на пина за мигачите, вместо поредица.
    Притеснява ме рязането на проводници а с такава промяна, при 145/146 може да се ползва изводът на бутона за аварийни, като икономисваме и мощни транзистори. Ако се вържат захранването и единият изход за стоповете, на буксата на стоп машинката, минаваме без рязане въобще и с минимално количество връзки.
    п.п. Няма да е зле, ако при подаване на 1 на свободният пин на пикливеца, стоповете светват постоянно, а при наличие на сигнал и от датчикът за ускорение да си мигат.
    Last edited by ivan dimitrov; 01-12-2015 at 14:33.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Идеята може да се реализира разбира се и на други платформи. Аз избрах РIC, защото съм навикнал да работя с тях.
    Мигачите ги направих с импулсни изходи, отново за да бъде максимално лесно свързването при всяка инсталация.

    Постоянно ниво може да се изкара за ползване на бутона за аварийните. Мога да постна дъмп-а и за този вариант, или още по-добре сорс-а, ако някой иска да прави лесно и други промени. Конкретно това с постоянното ниво може да се постигне и хардуерно с леко преправяне на схемата.

    Рязането на проводниците го мислих също за по-лесен монтаж. Стига да има постоянен + за захранване, джаджата може да се монтира дори и в багажника в близост до стоповете.

    Накратко - варианти хиляди. Аз само съм предложил един от всичките.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Аз избрах РIC, защото съм навикнал да работя с тях.
    Подозирах че това е причината. Ако си намеря акселерометъра утре, ще помоля за дъмче с постоянно ниво.
    Добре е да се взима предвид сигналът от стопмашинката, или поне при инициализацията още да светват стоповете постоянно и захранването да идва от стопмашинката. Мисълта ми е, че трябва да светват стоповете и при напълно спрял таралясник. Най малко за да може да се мине преглед. Ако тая функция е налице и не съм разбрал нещо - моля за извинение.
    Добра е идейката, с тоя датчик ще информира и при рязко забавяне. Примерно включване на скорост при спускане на "свободна". Хитро!
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Подозирах че това е причината. Ако си намеря акселерометъра утре, ще помоля за дъмче с постоянно ниво.
    Добре е да се взима предвид сигналът от стопмашинката, или поне при инициализацията още да светват стоповете постоянно и захранването да идва от стопмашинката. Мисълта ми е, че трябва да светват стоповете и при напълно спрял таралясник. Най малко за да може да се мине преглед. Ако тая функция е налице и не съм разбрал нещо - моля за извинение.
    Добра е идейката, с тоя датчик ще информира и при рязко забавяне. Примерно включване на скорост при спускане на "свободна". Хитро!
    Ще го имаш преработения дъмп в най-кратък срок

    Всъщност това със стоп машинката е излишно, защото когато акселерометърът отчита нулево ускорение, транзисторите са постоянно отпушени а при различните нива на отрицателното ускорение те се запушват от импулси с различна честота.

    Накратко - стоповете си светят като се натисне спирачката, но захранването им се накъсва от джаджата, ако спирането е по-рязко от някакво.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •