Results 1 to 8 of 8

Thread: Лампата в багажника не светва автоматично

  1. #1

    Default Лампата в багажника не светва автоматично

    Здравейте, колеги!
    Имам проблем със 147-цата - лампата в багажника не светва автоматично при отваряне на вратата му. Не трябва ли да светва автоматично или нарочно така е направена? Първо мислех, че имам изгоряла крушка, но се оказа, че не е тя. Пуснахме маса от друг кабел и сега може да се светка и гаси ръчно, с натискане на плафона, но е неудобство, понеже може да остане забравена да свети, когато вратата на багажника се затвори и да източи батерията. Казаха ми, че може да е от бравата на багажника, там да не отчита отварянето и да не дава сигнал да светва автоматично лампата. Смених бравата и махнах допълнителната маса, но ефектът е нулев. Друго ми казаха, че може в маншонът между купето и вратата да е скъсан кабела. Ако е там проблемът, как се сваля тапицерията на покрива или може да се издърпа кабела от вози маншон, да се погледне, ако само се свали кората на задната врата? Имали ли сте подобен проблем и ако да, как го отстранихте? Мерси в аванс!
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  2. #2
    започва да се пристрастява SnapLackOfTraction's Avatar
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    75

    Default

    Мойта също я забелязах, че не свети, проверих крушка всичко е ОК. Бих и един тупаник и засвети. Много е вероятно да прави лоша връзка някъде. На мен понякога ми отказва и светлината на вратата с почукване се оправя. Разглобяваш и гледаш за лоши връзки.
    '05 Alfa 147 1.9JTD 115hp

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Аз имах проблем с лампата - не светеше и нямаше индикация на таблото когато багажника е отворен. Оказа се проблем в конектора около бравата - намира се под кората на 5тата врата. Просто не беше влязъл добре в буксата, трябва да се натисне по-силно. Ако имаш същите симптоми провери там.

  4. #4
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Най-често са пречупени кабели в гумения маншон между купето и вратата. Отвори бравичката първо за да провериш микроключето дали отива до него и дали сработва когато я щракнеш, после намираш изходящия му кабел и проверяваш и него. Ако не се лъжа беше тънък червен с някаква ивица по него, мисля че управлява по минус, т.е. до ключето отиваше минус и съответно като си затвори веригата по другия кабел отива въпросния минус към таблото в модула, а той пък светва оная проклетия между километражите и показва кое ти е отворено, съответно и светва плафона в багажника.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #5

    Default

    Конекторът е в ред, бравата си работи нормално, дори след смяна с брава от друга кола, на която и е светела лампата в багажника до последно, няма ефект. Върнах си обаче оригиналната права, защото с другата багажникът затваряше малко по-трудно. И аз клоня към счупен кабел в маншона на вратата, но... преди да търся проблема там - как се сваля тапицерията на тавана или може да се ремонтира само с махане на кората на вратата?
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  6. #6
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    А като отвориш светва ли индикацията вътре, ако светва проблема не е в тази верига а от модула към крушката.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #7
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Бил е счупен плафона и са сложили такъв от купе със натискане.На комбито ми също беше счупено и си сложих плафон от салона.Направих му мост на ключето,за да светва автоматично при отваряне на вратата.Заводски плафона няма ключе за вкл.и изклю.във купето.Поне на 156.
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  8. #8

    Default

    Май нищо не светва. Възможно ли е да е плахон от купе? Изглежда си заводски. Но нямам идея как да го проверя дали трябва да светва автоматично. Сигурно е елементарно за хора, занимаващи се с електроника.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •