Results 1 to 3 of 3

Thread: Кантар Airbag

  1. #1
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default Кантар Airbag

    Здравейте трябва ми мако съпорт относно кантара на пасажерския airbag.
    Купих кожен салон от англичанка FL.
    Шофьорската седалка ми даде зор защото се опитах да запазя механизма за повдигане и сваляне и се наложи да прехвърля кожата и дунапрените на стария скелет. Изненадващо за мен скелетите на седалките на старите и новите модели много се различават. Както и да е след няколко часова сага прехвърлих всичко и всичко стана. Обаче остава отворен проблема с пасажерската седалка. Моята седалка има кантар, А новите седалки нямат кантар. Мислех си че новата пасажерска седалка ще има кантар ще удължа кабела и ще реша проблема. Да ама не новия салон има възглавници в седалките но няма кантар на пасажерската седалка.
    Въпросът ми е възможно ли е да се монтира някаква схема (Съпротивления и диоди примерно) на буксата на кантара за да имитира че кантара е отчел някакво тегло или трябва да прехвърля физически самия кантар от едната на другата седалка - което е голям филм (по мое усмотрение)
    Колко е голям всъщност този кантар по цялата седалка ли е или е малък датчик
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  2. #2
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Би трябвало с 10кОм резистор да го заблудиш, че седалката е винаги заета.
    Ако е само с 2 кабела кантара.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  3. #3
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    и аз съм с салон от англичанка и само си преместих кантара - то е една плака, ама не помня дали беше шита или не!
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •