Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Долни носачи TRW?

  1. #16
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Murderer View Post
    Хах,тука май някой си е взел Съпромата
    ..........................................
    .........................
    Last edited by eproHD; 10-11-2015 at 10:10.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  2. #17

    Default

    Супер, точно такива тарикати-разбирачи ако изчезнат и/или си стоят у странско ще цъфнем Лично мнение.



  3. #18
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    eproHD, ако си видял усукания тампон след като си вдигнал колата и гумата се е отлепила от земята, демек амортисьора е опънат надолу от пружината, смятам, че е нормално. Замисли се. Ако е стегнат в равновесно положение, е нормално като вдигнеш колата на крик, да го видиш усукан. Също ще го видиш усукан, ако качиш същото колело на висок бордюр. Тогава ще е усукан в другата посока. Гледал съм на моята 156-ца, при стегнат в равновесно положение болт на вилицата, тампона изглежда изместен спрямо корпуса на носача. Все пак колата с килограмите си го натиска надолу. Обясни по-добре или сложи снимков материал. Аз не си вадя хляба с монтьорство, не съм адвокат на никого. Искам истината да изплува. И аз съм се връщал в сервиза на следващия ден да питам кога е стегнат болта. След като ме изгледаха и питаха " Що бе? ", разбрах, че не е както трябва, намерих канал и развих и завих. И готово. Без нерви! Гледай по-философски на нещата. С годините ще видиш, че няма смисъл да наказваш себе си.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  4. #19
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Супер, точно такива тарикати-разбирачи ако изчезнат и/или си стоят у странско ще цъфнем Лично мнение.
    На теб acho щях да ти кажа нещо...но ще си замълча ! Но ще допълня ако бях тарикат щях да си стоя в моята си родина а не някъде си !И последно селските тарикати са именно от там дето си ти !

    ---------- Post added at 09:20 ---------- Previous post was at 09:10 ----------

    Quote Originally Posted by angelovi69 View Post
    eproHD, ако си видял усукания тампон след като си вдигнал колата и гумата се е отлепила от земята, демек амортисьора е опънат надолу от пружината, смятам, че е нормално. Замисли се. Ако е стегнат в равновесно положение, е нормално като вдигнеш колата на крик, да го видиш усукан. Също ще го видиш усукан, ако качиш същото колело на висок бордюр. Тогава ще е усукан в другата посока. Гледал съм на моята 156-ца, при стегнат в равновесно положение болт на вилицата, тампона изглежда изместен спрямо корпуса на носача. Все пак колата с килограмите си го натиска надолу. Обясни по-добре или сложи снимков материал. Аз не си вадя хляба с монтьорство, не съм адвокат на никого. Искам истината да изплува. И аз съм се връщал в сервиза на следващия ден да питам кога е стегнат болта. След като ме изгледаха и питаха " Що бе? ", разбрах, че не е както трябва, намерих канал и развих и завих. И готово. Без нерви! Гледай по-философски на нещата. С годините ще видиш, че няма смисъл да наказваш себе си.
    Усукания тампон съм го видял преди колата да е вдигната !Също присъствах в сервиза когато ги монтираха и ги стегнаха в горно вдигнато положение на колата в въздуха !Казах им ,че не се стягат така но ми отговориха да мълча и да не се правя че много знам.После като я свалят щели да ги затегнат долу през тях не е била минала една или две Алфи ,та аз ще им казвам как се стягат и ме изпратиха да си пия кафето.
    Но сега просто усещам,че нещо не е наред ,има едно по силно люлеене на колата и в най малката дупка или не ревност.Мисля,че е от напрежението в тампоните така мисля може и да греша!Ще ги отвия на канал и ще ги стегна както трябва и ще видя дали греша!Та за това и питам с колко-каква сила се стяга болта!
    Last edited by eproHD; 10-11-2015 at 10:26.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  5. #20
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Може да минеш и без канал.Взимаш едно трупче и пускаш докато застане в работно положение, или още един крик-тип крокодил и с него натягаш пружината до работно положение, след което затягаш болта.Според мен много се вживяваш с този динамометричен ключ.Точно тези болтове ги затягах с все сила с нормално удължение за 1/2 , като за рамо използвах и ключа за смяна на гумите.Най вероятно съм ги презатегнал, но.......
    Last edited by stu; 10-11-2015 at 14:11.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  6. #21
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Може да минеш и без канал.Взимаш едно трупче и пускаш докато застане в работно положение, или още един крик-тип крокодил и с него натягаш пружината до работно положение, след което затягаш болта.Според мен много се вживяваш с този динамометричен ключ.Точно тези болтове ги затягах с все сила с нормално удължение за 1/2 , като за рамо използвах и ключа за смяна на гумите.Най вероятно съм ги презатегнал, но.......
    Вече го направих точно с трупче !Благодаря ти все пак !Относно ключа може и да се вживявам но като го имам за какво да седи....за сведение ги затегнах 130 Nm.Също охлабих и 4 болта на стабилизиращата щанга както колата си беше на гумите за нея има достъп това да се прави..После ги стегнах отново понеже и нея я стягаха в въздуха като сменяха носачите.Нея я развиха за да може да иде нагоре и да влязат носачите !За мен истината е който може да си прави колата сам !Разбира се това дето му позволява наличния инструмент и умения и знания !
    P.S
    Направих тест драйв и се оказах прав..няма го това полюшкване и от най малката неравност както писах по напред в темата все едно е друга кола !Още един път благодаря на отзовалите се по моите питания
    Last edited by eproHD; 10-11-2015 at 16:33.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •